kızılötesi fotodiyot

Kızılötesi fotodiyot silikon PIN özellikli, üzerinde günışığı filtresi olan, yüksek hızlı ve yüksek hassasiyeti sahiptir. Mayıs 2020’de Kyoto Yarıiletken optik ölçüm ekipmanı için KP-2 İki tonlu PD olan “KPMC29” u duyurdu. Bu yılın 31 Ağustosunda Numune siparişleri başlanması planlanan ve kızılötesi fotodiyotun seri üretim siparişleri ise 1 Nisan 2021’den başlayacaktır

KPMC29, silikon algılama dalga boyu 400 ila 1100 nm ve indiyum galyum arsenit ışık alma elamanını aynı optik eksende istifleyerek 400 ila 1700 nm saptama dalga boyu aralığına sahiptir.

Kızılötesi fotodiyot, Silikon yayma ışığa duyarlılığı 0.7A / W dalga boyu 950nm, sapma 0V, tipik değere sahiptir. InGaAs 0.9A / W dalga boyu 1550nm, sapma 0V, tipik değere sahiptir. Silikon karanlık akımı 0,1 nA ters sapma 5 V, tipik değere ve InGaAs 1 nA’dır ters sapma 5 V, tipik değere sahiptir.

4 x 5,7 x 1,1 mm’lik bir transfer kalıbı paketi kullanılmaktadır. Hacim olarak geleneksel ürünün sekizinci büyüklüğündedir. İlk olarak, Silikon ışık alma elemanının ışığı ileten alt tabaka tarafında içbükey bir girinti yapılarak ve InGaAs ışık alma elemanını girintiye yerleştirerek bir paket alçaltıldı.

KPMC29’un,birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar ise  biyolojik monitörler ve giyilebilir cihazlar gibi tıbbi, endüstriyel ve güvenlik alanlarında, iletilen ışıktan veya bir nesneden yansıyan ışıktan ölçüm altındaki bir nesneyi analiz edebilen geniş hassasiyet dalga boyuna sahip küçük bir cihaz olarak kullanılması beklenmektedir. Ayrıca, Silikon ve InGaA’ların ışık alma elemanlarının her birinden foto-akım sinyalini çıkararak ve foto-akım oranını ölçerek, sıcak bir nesneye doğrudan dokunmadan ölçülen bir radyasyon termometresi gibi uygulamalara uygulanabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here