32 İnç Televizyon Kaç Ekran

1 İnç, 2.54 cm uzunluğa karşılık gelen uzunluk ölçüsü birimidir. İnç, özellikle ABD, Kanada ve Birleşik Krallıkta yaygın olarak kullanılmaktadır. İnç, gösterim şekli olarak (“) işareti ile ifade edilir.

İnç, ülkemizde pek sık kullanılmayan bir ölçü birimi olsa da televizyon ve ekranlarda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle uygun boyutlara sahip televizyon almak için inç uzunluk ölçüsünün kaç cm olduğunu bilmek önemlidir. Hangi boyutta TV satın almalısınız? Sorusunun cevabı olarak, televizyonun yerleştirileceği odanın büyüklüğü, oturulacak koltuğun televizyona olan mesafesi ve televizyonun kaç inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğunu bilmek önemlidir.

Monitör ve televizyon büyüklük seçimlerinde genellikle 32 inç büyüklüğünde ekran tercih edilmektedir. Bu yüzden 32 inç kaç cm? Sorusunun cevabını santim cinsinden bilmemiz gerekir. 32 inç kaç cm? 32 inç TV (televizyon) kaç ekran? Gibi sorunların cevaplarını örnek hesaplamalarla inceleyelim.

32 İnç Kaç Cm?

32 inç kaç cm? Sorusunun cevabını yanıtlamak için 1 inç kaç cm bilmemiz gerekir.32 inç kaç cm? Örnek hesaplamalar bakalım.

  • 1 inç = 2.54 santim ise
  • 32 inç = 32 x 2.54 = 81.28 santimetredir.

Bu hesaplamadan yola çıkarak 32 inç Tv (Televizyon) kaç ekran? Sorusunun cevabının da yanıtını 81 ekran olarak bulmuş oluyoruz.

Yazımının orijinal hali inch olan bu uzunluk birimi televizyon, monitör, tablet ve akıllı cep telefonu gibi elektronik ürünlerin ekran ölçülerinin belirtilmesine kullanılır. Ekranın iki uzak köşesinin birbirine olan uzaklığının ekran ölçüsünü belirler ve inş cinsinden ürünün temel özelliklerinde ifade edilir.

Televizyon, monitör, tablet ve akıllı cep telefonu gibi elektronik ürünler, farklı elektronik ürünler olsa da ekranlarının büyüklüğünü ifade eden inç cinsinden büyüklük kavramı ortaktır. Bu elektronik ürünlerden herhangi birine sahip bir kişi, elektronik ürününü yenilemek istiyorsa, mevcutta kullandığı elektronik ürünün ve yeni alacağı elektronik ürünün inç cinsinden ekran büyüklüğünü bilmelidir. Bunun için de 32 inç kaç cm? Sorusuna yanıt bulduğumuz yukarıdaki hesaplamayı mutlaka göz önüne almalıdır.

32 İnç Tv Eni Boyu Kaç Cm?

Pandemi süreciyle birlikte özellikle evde geçirdiğimiz süre artı. Evde geçirilen sürenin daha kaliteli ve keyifli bir duruma gelmesi için ilerleyen teknolojik ürünlerden faydalanma isteğimiz de arttı. Evde özellikle fazlasıyla vakit geçirdiğimiz teknolojik ürün televizyondur. Dolayısıyla birçok kişi evlerimizin vazgeçilmezi olan bu elektronik cihazı yenilemek istedi.

Televizyon boyutları inç cinsinden ifade edildiği için televizyonunu yenilemek isteyenlerin kafası karışmaktadır. Bu yüzden inç cinsinden ifade edilen bir televizyon boyutunun kaç cm olduğunu bilmekte fayda vardır.

32 inç tv eni boyu kaç cm? Diye baktığımız zaman, en=40 santim, boy=70 santim olduğunu görürüz. 32 inç kaç cm? Gibi soruların cevabını bilerek aldığımız bir ürünün ekranının ne kadar küçük veya büyük olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here