abb hollanda tesis

ABB Hollanda’nın Heertjeslaan kentindeki TU Delft Kampüsüne Elektrikli Araç ve ev Şarj sistemlerini geliştirmek için  10 milyon dolarlık Ar-Ge merkezi inşa ediyor.

3.600 m 2’lik bir alana kurulucak ve  120 kişiye istihdam sağlayacak olan bu tesis Haziran 2019’da tamamlanması planlanmaktadır. Tesisin ısıtma  ve  soğutma ihtiyaçları TU Delft jeotermal’den sağlacak ayrıca  tesisin çatısına döşenecek olan güneş panelleri ile elektrik enerjisi karşılanacaktır.

Sıcak veya soğuk havalarda Araba ve şarj cihazlarının nasıl çalıştıklarını  test edebilmek için -40 ila +40 santigrat derece aralığında çevresel odalar geliştirecektir.

ABB, kendi ürettiği transformatör, transformatör, akım cihazları, aşırı gerilim koruma cihazları, devre kesici ve akıllı aksesuarlar dahil olmak üzere koruma bileşenleri de dahil olmak üzere binaya entegre edecektir.

ABB’nin ev charging’in iş yönetmeni Frank Muehlon:“ ABB’nin teknolojik liderliğe olan bağlılığını ve sürdürülebilir hareketlilik söz konusu olduğunda standardın kurulmasını gösteriyor. Tesis, ürün test ve geliştirme hızını artırmamıza olanak tanıyacak ve yenilikçi ürünleri pazara daha hızlı sunabilmemizi sağlayacaktır. ”

 

Kaynak: new.abb.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here