abb volvo

İsviçre-İsveç mühendislik firması olan ABB, Batı Avustralya Toplu Taşıma Otoritesi tarafından eyaletin ilk elektrikli toplu taşıma otobüsü güzergahı için elektrikli araç şarj istasyonları tedarik etmek ve kurmak üzere seçildiler.

Elektrikli otobüs içinde bulunduğu akü sayesinde elektrik depolayan ve bu depoladığı elektriği enerjiye dönüştürerek yol almasını sağlar. Benzin, mazot, sıvılaştırılmış doğalgaz ile çalışan otobüslerin yerini almaktadır.

ABB’nin EV şarj cihazları, bu CAT rotasını işletmek için yeni Volvo elektrikli otobüsleri için gece boyunca şarj sağlayarak gün boyunca sıfır emisyon taşımacılığı sağlayacak. Bu kompakt, yüksek güçlü hızlı şarj cihazları, aynı anda iki otobüsü şarj etme kabiliyetine sahip olup, daha az arıza süresi ve planlanan güzergah boyunca araçların daha iyi kullanılmasını sağlayacak.

Avrupa’da birçok şehirde uygulanan ulaşım kaynaklı hava kirliliğini düşürme çalışmalarında elektrikli toplu taşıma araçları önemli rol oynamaktadır.

ABB şirketi Batı Avustralya’nın ilk elektrikli otobüs denemesi olarak hizmet veren, ücretsiz beş kilometrelik Joondalup CAT (merkezi alan geçişi) güzergahı için PTA’nın metro bölgesi işletme kolu olan Transperth tarafından işletilen Joondalup Otobüs Deposu’na elektrikli araç şarj istasyonu tedarik edip kurulumunu gerçekleştirecekler.

Elektrikli Şarj İstasyonu Özellikleri

  • Terra184 180kW yüksek güçlü EV şarj cihazları

Elektrikli otobüsler için otobüs deposuna gece boyunca şarj sağlayacak ve aynı anda iki otobüsü şarj edebilecek.

  • Şarj cihazlarında bulut bağlantı noktası

Ağ operatörlerime şarj altyapısını 7/24 uzaktan izleme ve teşhis etme, çalışma süresini en üst düzeye çıkarma, verimliliği arttırma ve halk için güvenilir altyapı sağlama seçeneği sunmaktadır.

  • CCS (Kombine Şarj Sistemi) ve OCPP uyumluluğu (Açık Şarj Noktası Protokolü)

Şarj kabini ve şarj direğini birleştirerek birden fazla otobüsü şarj etmek için gereken altyapı ayak izni azaltır ve onu, otobüs depoları gibi kompakt kurulumlara değerli bir katkı haline getirir.

Yolcu, toplu taşıma ve yük taşıtları dahil olmak üzere ulaşım sektörü şu anda Avustralya emisyonlarının %18,9’unu oluşturmaktadır. Elektrikli üretiminden sonra ülkenin ikinci en yüksek emisyonlu sektörü konumundadır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here