ABB RobotStudio AR

ABB’nin yeni RobotStudio artırılmış gerçeklik (AR) görüntüleyicisi, kullanıcıların bir akıllı telefon veya tablet kullanarak robotik otomasyonun üretim süreçlerine nerede ve nasıl sığabileceğini görselleştirmelerine olanak tanır.

Bir robot uygulaması yaptınız ve bu uygulamanın doğru olup olmadığını kontrol edebilmemiz için ABB’nin yeni RobotStudio devreye giriyor. ABB’nin güçlü PC tabanlı RobotStudio çevrimdışı programlama yazılımına eklenen ABB’nin yeni Artırılmış Gerçeklik görüntüleyicisinin piyasaya sürülmesinden sonra hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Artırılmış gerçeklik, RobotStudio‘da oluşturulan herhangi bir modeli test etmek için kullanılabilir, bu da kullanıcılara bir robot veya robot hücresinin boyutu ve ölçeği hakkında bir fikir verir ve mevcut üretim ekipmanına uyacak şekilde bir fabrika katına nasıl yerleştirilebileceği hakkında fikir verir.

Kullanılması AR teknolojisini uygulama, gerçek hayattaki üretim ortamına modellenmiş çözümü bindirmeleri tam boyuta ayarlayın ve en iyi sonucu elde etmek açıları çeşitli aracılığıyla döndürmek için yeteneği ile sağlıyor diyebiliriz.

AR görüntüleyici ayrıca eylem modelini izlemek için olanak sağlar. Bir zaman çizelgesi özelliği, döngü süresini kontrol etmeyi ve animasyonda belirli bir zaman noktasına hızlı bir şekilde gitmeyi mümkün kılarak kullanıcının performansı artırmanın veya olası bir sorunu saptamanın yollarını bulmasını sağlar.

Apple Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak mevcut ve herhangi bir uyumlu akıllı cihazda görüntülenebilir (iPhone 6s, iPad Pro veya sonrası ve ARCore desteği ile Android 7.0 ve sonrası) yapılan model ucuz fiyatlı, güvenlikli ve kolay bir görsel hafıza yolu sağlayacaktır. VR tabanlı alternatif modellerde oluşabilecek hiçbir sıkıntı görünmemektedir.

kullanıcılar robotlardan eksiksiz bütün sistemleri çevrimdışı sanal ortamda yapılandırabilir ve test edebilirler. RobotStudio ile yeni ürün çeşitleri daha hızlı kurulabilir ve farklı sürprizlerle karşılaşmazsınız.

RobotStudio, kullanıcıların yazılımın tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olacak ücretsiz bir eğitim kursuyla birlikte 31 Aralık 2020’ye kadar ücretsiz olarak kullanılabilir. RobotStudio hakkında daha fazla bilgi almak ve yeni AR Görüntüleyiciyi çalışırken izlemek için https://new.abb.com/products/robotics/robotstudio adresini ziyaret edin.

Uygulamayı edinmek için

App Store’dan indirmek için :
https://apps.apple.com/us/app/id1514364084

Google Play’den indirmek için :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abb.hayes

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here