abb sanghay fabrika

Dünyanın lider  İsviçreli mühendislik firması ABB Çin ‘in şanghay şehrine dünyanın en gelişmiş  otomatik ve en esnek robot fabrikası kuracaklarını  duyurdu. Yeni fabrika 2020 yılının sonunda  üretime başlaması bekleniyor.

150 milyon dolar yatırım ile inşa etmeyi planladıkları fabrika  ülkenin en büyük  robot üreticisi olacak. Fabrikada üretilecek olan robotları ise insanlar yerine robotlar yapacak.

ABB robot kampüsünün yakınında kurulucak olan fabrika da  insan  ve robotların bir birleri ile yakın bir şekilde  güvenli çalışmaları  için ABB’nin SafeMove2 yazılımını kapsamlı bir şekilde kullanacak ve insanlarla yan yana çalışacak şekilde tasarlanan YuMi robotlarını da dahil edecek.

Yeni açılacak 75.000 metrekarelik fabrikada  üretim hatları birbirine bağlı otomasyon adaları ile  esnek bir yerleşime izin verecek. Otomatik kontrollü otonom araçlar yollarda  lojistik kısmı gün boyunca gerçekleşecek.

ABB Group’un CEO’su Ulrich Spiesshofer, ” yeni tesisin içecek,  yiyecek kimya, iletişim, tüketici elektroniği ürünleri imalatı, lojistik, oto ve servis endüstrileri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede kullanılabilen robotlar üreteceğini söyledi. ”

Kurulacak fabrika aynı sırada kapsamlı bir araştırma ve geliştirme merkezi ile birlikte – ABB’nin küresel robotik tedarik sisteminin önemli bir parçası olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here