yumi 14050

ABB  yumi ailesinin yeni üyesi olan IRB 14050 tek kollu robotunu Münih’te  tanıttı. Yeni robot YuMi, ABB’nin en çevik ve kompakt robotu dur. 2015 yılında piyasa sürdükleri çift kollu Yumi’nin başarılarının ardından  tek kollu bir robot ile yumi ailesinin portföyünü geliştirdi.

İnsanlarla aynı anda ve yan yana çalışabilme özelliği ile tam bir takım arkadaşı gibi rahatlıkla çalışmakta dır.

Tek kollu robot esnek ve hızlı kurulum olanağı sayesinde her türlü üretim hatlarına, rahatlıkla monte edilebilme kolaylığı sunarak ayrıca masa ve duvar gibi alanlara da kurulum imkanı vermektedir.

tek kollu robotRobot, tüketim malları, tüketici elektroniği küçük ve orta ölçekli işletmeler gibi küçük parça montajı gerektiren esnek üretim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır.

7 eksenli döner başlık yapısı ile insanların yaptığı hareketleri rahatlıkla yerine getirebilmektedir. 9.5 kg ağırlığında olan bu robot çok fazla insan gücüne ihtiyaç duyulmadan istenilen yerlere rahatlıkla taşınabilinir.

YuMi robotu, döngü süresini hızlandırmak için parçaları çift kollu bir YuMi’ye beslemek için kullanılabilir  veya bir test ve muayene istasyonunu bir elektronik montaj uygulamasına entegre etmek için ilave bir kol olarak eklenebilinir.

son derece esnek kullanım yapısına sahip olan bu robot dahada esnekliği artırmak için parçaları çift kol YuMi’ye bağlanarak veya 2’den fazla robot kolu gerektiren daha karmaşık yerlerde  ekstra bir kol olarak eklenir.

her hangi bir kurs veya eğitim gerektirmeden hiç eğitim almamış çalışanlar bile robotu rahatlık ile  kurabilir ve çalıştırabilir.  Çalışanlar robot hareketlerini ve pozisyonlarını kolayca ve hızlı bir şekilde öğretebilir, robot programlamayı büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

 

YUMİ – IRB 14050 ÖZELLİKLERİ

  • 500g anma yükü
  • Küçük ayak izi, 7 eksenli el becerisi
  • Çok hafif manipülatör, 9,5 kg
  • Herhangi bir pozisyonda montaj
  • Vizyon ve vakumlu entegre tutucu
  • Sınıfının en iyisi güvenlik tasarımı
  • Yüksek hız ve doğruluk
  • PL d Cat 3 Koruyucu durma ve acil durdurma

 

IRB 14050 tek kollu YuMi 2018 Kasım ayında sipariş için kullanılabilir olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here