Teknolojinin gelişmesiyle beraber insan hayatını kolaylaştırmak  ve  iş gücünü en aza indirmek için bir çok teknolojik alete  şahit olmuşuzdur.  Bunlardan bir tanesi olan Aevena  Aire diğer dronlardan farklı kılan özelliği ile  kapalı ortamlarda sesiz çalışabilen  ilk uçan ev robotu dur.
Aire güvenlik uyarıları, sesli komutlar ve daha fazlasıyla dünyanın ilk robot yardımcısıdır. Üzerinde bulundurduğu kamera, sensör ve  hoparlör sayesinde evinizi mobil telefon yardımı ile kendi evinizi evin dışından yada  tatil de rahatlıkla yönetmek ve gözlemek için hepsi bir arada kullanılan bir alet olarak konumlandırıyor. Aire   akıllı  sensörleri  ile evinizdeki tüm odaları hiçbir nesneye çarpmadan   rahatlıkla gezebilir  ve fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca bir diğer özeliği internet üzerinden üzerinde bulundurduğu  kamera, hoparlör ve mikrofon yardımıyla sesli ve görüntülü görüşme sağlayabilmektedir.

Aire’nin akıllı telefon uygulamasıyla  Aire’yi hareket ettirmek adeta çocuk oyuncağı gibi dir. Hareket ettirmek için uygulamadaki yön tuşlarına ileri, sola veya sağa basmak yeterlidir . Engelleri otomatik olarak önleyerek, Aire’yi internet ortamında  binlerce kilometre uzaklıkta  güvenle kontrol edebilirsiniz. böylece sevdiklerinizi ve mülkünüzü güvende tutarak evinizdeki herhangi bir yerde neler olduğunu görebilirsiniz. Amozon Alexanın akıllı hapörleri echo sesli komut sistemiyle  müzik dinlemekten, alışveriş listenizi güncellemek ve akıllı evinizi kontrol etmek için her şeyi yapabilirsiniz.

AIRE DONANIM VE SENSÖR ÖZELİKLERİ

GPU – NVIDIA Maxwell 256 çekirdek GPU DX-12, OpenGL 4.5, NVIDIA CUDA®, OpenGL ES 3.1, AEP  CPU – 4 CPU çekirdeği, 64 bit ARM® CPU 4x A57 2MB L2 Video – H.265, VP9 4K 60Şarj süresi  30 dakika Akü – 6s, 14,8V  Bağlantı – 802.11ac wi-fi, Bluetooth  IMU Sensörleri – (2) ivme ölçer, (2) jiroskoplar, (2) manyetometre Kamera  Sensörü – 4K Engel Kaçınma Algılayıcıları  – (1) 3B derinlemesine kamera ve (6) sonar sensörleri Uçuş süresi – 8 dakika (tipik) Hız – saniyede 1-2 metre  Ana Yerelleştirme Sensörleri – (3) kameralar ve (6) Uçuş Kontrol Cihazı – DSP ile ARM Cortex-M4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here