Avrupa’nın en iyi elektronik üreticileri

Elektronik üreticisi, elektronik ekipman ve cihazlar üreten bir şirket veya firma olarak tanımlanabilir. Bu ürünler, elektrik akımı ve elektronlar üzerine çalışan, endüstriyel ve ev tipi cihazlar, iletişim cihazları, bilgisayar donanımı, enerji üretim sistemleri ve daha birçok farklı alanda kullanılabilen ürünler olabilir.

Elektronik üreticileri, ürünlerinin tasarımından üretimine, kalite kontrolünden dağıtımına kadar her aşamada görev alır. Bu nedenle, mühendisler, teknisyenler ve üretim personeli gibi farklı meslek gruplarından çalışanlar bu şirketlerde çalışabilir. Ayrıca, Ar-Ge departmanları, pazarlama ve satış departmanları da bu şirketlerde bulunabilir. Elektronik üreticileri, tüketicilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre, farklı boyutlarda ve farklı seviyelerde karmaşıklığa sahip ürünler üretirler. Bu ürünler, tüketici elektroniği, telekomünikasyon, savunma sanayii, sağlık sektörü, otomotiv endüstrisi, havacılık endüstrisi gibi birçok farklı sektörde kullanılır.

Avrupa’da elektronik üretimi, oldukça uzun bir geçmişe sahiptir ve gelecekte de büyümeye devam edecektir. Raporlara göre, Avrupa elektronik üretim pazarının boyutunun 2021’den 2028’e kadar yıllık %7,1 bileşik büyüme oranında büyümesi bekleniyor. Üretim teknolojisinin ilerlemesi ve elektronik ürünlere olan küresel talep nedeniyle talep sürekli artmaktadır.

Avrupa, Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden birçoğunu bir araya getirmiştir. Avrupa’nın en iyi 10 elektronik üreticisi, benzersiz elektronik üretim tecrübesi ve güçlü üretim kapasiteleri sayesinde çeşitli elektronik ürünler üretmektedir. Tüketici elektroniğinden, endüstriyel ekipmana ve tıbbi ekipmana kadar Dünyanın dört bir yanına yayılan ürünler, Dünyanın her bir köşesindeki insanların hayatlarını iyileştirmektedir.

Avrupa’nın En İyi Elektronik Üreticileri

Avrupa’da birçok elektronik üreticisi olsa da bazıları üretim kapasiteleri ve ürettiği ürünlerin kaliteleriyle öne çıkmaktadır. Avrupa’nın en büyük 10 elektronik üreticisini inceleyelim.

1. Asteelflash

Shanghai merkezli, Universal Science Industries Company, Ltd. şirketiin bir üyesi olan Asteelflash, Avrupa’nın en büyük 10 elektronik üreticisinden biridir. 6.000’den fazla tedarik zinciri yönetimi ve 17 küresel üretim lokasyonu ile Asteelflash en iyiler listesinde yer almayı hak etmektedir. Asteelflash, tüm ortaklara üstün teknik uzmanlık, yenilikçi üretim çözümleri ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Kapsamlı hizmetleri, işbirlikçi tasarım ve mühendislikten seri üretime kadar uzanır. Otomotiv, medikal ve endüstriyel dâhil olmak üzere birçok sektöre hizmet verir.

2. BMK Grup

BMK, 1994 yılında kurulmuştur. Genel merkezi, Almanya’nın Augsburg şehrindedir. Avrupa’nın önde gelen elektronik üreticilerinden biri olarak kabul edilen BMK, elektronik geliştirme ve elektronik üretiminden, kalite kontrole ve diğer satış sonrası hizmetlere kadar tek elden EMS çözümleri sunmaktadır.

Şirket, otomasyon, enerji ve çevre teknolojisi, otomotiv endüstrisi, medikal, iletişim vb. birçok alanda geniş deneyim ve uzmanlığa sahiptir. Ayrıca Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsrail ve Çin’de bulunan 4 tesisi ile esnek üretim kapasitesine sahiptir. Ürünlerini, ISO 9001:2015, IATF 16949, ISO /IEC 80079-34:2011, EMAS III gibi birçok standarda uygun bir şekilde yüksek kalitede üretmektedir.

3. Eolane

Eolane, elektronik imalat hizmetleri ve mühendislik hizmetlerinde uzmanlaşmış bir Fransız şirketidir. Plexus, şirketlerin malzemeleri daha hızlı tedarik etmesini sağlayan gelişmiş destek ve tedarik zinciri yeteneklerine sahiptir. 1975 yılında kurulan Eolane, sektördeki 40 yılı aşkın deneyimini tamamlamış ve kendisini, Avrupa’nın en iyi 10 elektronik üreticisinden biri olarak kabul ettirmiştir.

Şirket, ülke genelinde 13 lokasyonda, 3.500’den fazla çalışanı ile Fransa’da güçlü bir varlığa sahiptir. Eolane, Fransa’daki operasyonlarına ek olarak, Avrupa’nın diğer bölgelerinde, Afrika ve Asya’da da fabrikalara sahiptir. Eolane, tasarım ve geliştirme, prototip oluşturma, sanayileştirme, üretim ve satış sonrası destek dâhil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Şirketin küresel bir müşteri tabanı vardır. Şirket, hem büyük çok uluslu şirketler hem de KOBİ’ler ile çalışır.

4. Fideltronik

30 yılı aşkın pazar tecrübesiyle Fideltronik, Polonya’daki en büyük elektronik üretim hizmeti sağlayıcısıdır. Şirket, küresel mühendislik ve üretim liderlerine, son teknoloji tasarım ve hızlı prototiplemeden yüksek hacimli çözümlere kadar üretim ve satış Hizmet sonrası her şeyi kapsayan, uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Fideltronik, müşterilerinin başarısına öncelik verir. Üretim maliyetlerini en aza indirerek, pazara sunma süresini hızlandırıp, ürünlerinin rekabet gücünü desteklemeye çalışır. Yüksek karma, düşük hacimli modellerde bile Fideltronik mükemmel sonuçlar verir ve müşterilerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

5. GPV Grup

60 yılı aşkın sektör deneyimi ve iç görüsüyle GPV, Avrupa’nın en büyük elektronik üreticilerinden biridir. 7.500’den fazla çalışandan oluşan ekibi, elektronik üretimi, dâhili mekanik ve kablo demetleri, mekatronik ve montaj hizmetleri ile ODM dâhil olmak üzere kapsamlı çözümler sunar. Tasarım&mühendislik ve test geliştirme hizmetleri, imalat üsleri, üreticilerin elektronik ürünleri tasarlar ve geliştirir. Ürün yaşam döngüleri, Avrupa’da ve GPV’nin küresel erişime sahip olduğu müşterilerine benzersiz destek sağlayabildiği Amerika’da bulunmaktadır.

GPV’nin müşteri odaklı yaklaşımı, müşterilerin ihtiyaçlarına öncelik verdiği ve her düzeyde önde gelen uzmanlara erişim sağladığı için önemli bir gücüdür. Olağanüstü teknik bilgileri, müşterilerinin başarılarını elde etmelerine ve rekabetçi konumlarını geliştirmelerine yardımcı olur. Elektronik üretim hizmetleri, GPV’yi ilk tercih haline getirir.

6. Kitron Grup

Kitron, merkezi İskandinavya’da bulunan ve değer zinciri boyunca gelişmiş esneklik, maliyet etkinliği ve yenilikçilik yetenekleri sunan tanınmış bir elektronik üretim hizmetleri şirketidir. Şirket, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya, Polonya ve Çin gibi birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

1960’ların başında Norveç, Arendal’da kurulan Kitron, şu anda Norveç’in Asker şehrinde bulunan genel merkezi ile EMS endüstrisinde bir lider haline geldi. Araçlar, savunma, Massachusetts gibi farklı sektörlerdeki müşterilerine hizmet veren Kitron, bunun yanı sıra otomotiv sektöründeki uzmanlığını, özellikle otonom teknolojilere odaklanarak genişletiyor.

7. LACROIX Elektronik

LACROIX Elektronik, 50 yılı aşkın bir süredir, yüksek kaliteli elektronik düzeneklerin ve alt düzeneklerin tasarım ve üretiminde güvenilir bir ortak olmuştur. Küresel üretim tesis ağları ve son teknoloji tasarım ofisleri ile şirket, kendini daha fazla ilerlemeye adamıştır.

Şirket, pazara sürüm süresine odaklanan çözümleri, maliyetleri ve son teslim tarihlerini optimum seviyede tutarken ürününüzün tüm değer zinciri üzerinde tam kontrol sağlar. Sektörden ve Ar-Ge uzmanlarından oluşan özel bir ekip, üretime giden yolda, projenize ilk tasarım aşamalarından tüm aşamalara kadar rehberlik eder.

Şirket, proje yönetimi, satın alma, tedarik zinciri ve eğitim hizmetlerinin desteğiyle, hedef pazar uygulamaları için gömülü sistemler ve endüstriyel nesnelerin interneti sistemlerinin geliştirilmesinde uzmanlaşmıştır. Uzmanlıkları dört ana aşamayı kapsar: Tasarım, Sanayileşme, Üretim ve Elektronik Tertibatların Sürdürülebilirliği. LACROIX ekibi, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan ve başarılarını artırmaya yardımcı olan yenilikçi sürdürülebilir çözümler sunmaya kendini adamıştır.

8. Scanfil

Scanfil, 1976’dan beri, küresel elektronik endüstrisindeki müşterilerin güvenilir bir üretim ortağı ve sistem tedarikçisi olmuştur. Sürdürülebilirlik ve insan merkezli yönetime özel vurgu bu yaklaşım, Scanfil çalışanlarının müşterilerinin günlük yaşamlarını ve değer zincirlerini iyileştirmenin yeni yollarını keşfetmelerini sağlar.

Scanfil, elektronik üretimi, mekanik montaj, üretim dış kaynak kullanımı, tedarik zinciri yönetimi dâhil olmak üzere kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunar. , Prototipleme ve test ürünleri, enerji ve temiz teknoloji, bağlantı, otomasyon ve güvenlik, gelişmiş tüketici uygulamaları ve tıbbi teknoloji ve yaşam bilimleri gibi çeşitli alanlarda uygulamalara sahiptir.

9. Videoton

Videoton, bölgede uzman hizmetler sunan, Avrupa’nın ve Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olarak tanınan lider, tam entegre bir fason üretim şirketidir. Belirli ürün alanlarında özel üretim yetenekleri ve uzmanlığı ile çok çeşitli yüksek hassasiyetli ekipman üretmektedir. Bunlardan bazıları: özel barınaklar, şarj edilebilir pil paketleri, ağır hizmet tipi endüstriyel fanlar, filtreleme sistemleri, çelik işleri ve özel makinelerdir.

Geleneksel teknolojisinden ve becerilerinden yararlanan Videoton, elektronik, enjeksiyonlu kalıplama, damgalama, makineyle işleme, hassas işleme, takımlama ve yüzey işleme gibi çeşitli alanlarda çok yönlü bir parça, modül ve montaj tedarikçisidir. Kapsamlı hizmetiyle, güvenilir ve uygun maliyetli üretim çözümleri arayan işletmeler için güvenilir bir ortaktır.

10. Zollner Grup

Zollner Grup, 1965 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Cham ilçesinde bulunan Zandt beldesinde kuruldu. Bugüne kadar %100 aile şirketi olarak kaldı. Şirket, sürekli organik büyüme sayesinde, Dünya çapında en büyük 15 elektronik üretim hizmeti sağlayıcısından biri haline geldi. Şirketin kapsamlı desteği, danışma aşamasından başlar, müşteriyle çalışmanın tüm aşamalarına kadar uzanır.

Şirket, Almanya, Romanya, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre ve Kosta Rika’daki 24 lokasyonuyla tüm değer zinciri boyunca kaliteye, optimum değere, teknolojik yeniliğe ve yerelden yerele bir stratejiye vurgu yapıyor. Münferit parçalar, modüller, ekipman veya karmaşık sistemler üretir. Ayrıca şirket, müşterinin karar verme sürecinde her aşamasında, müşterisine destek olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here