Basınçlı Hava Kompresörü

Basınçlı hava kompresörü fiyatları, birçok farklı hususa göre değişiklik gösterebilir. Kompresörün türü, sahip olduğu özellikleri, kullanım alanları ve basınçlı hava kapasitesi gibi değişkenler fiyatları etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Kompresör fiyatlarına değinmeden önce kompresör hakkında detaylı bilgi edinelim.

Kompresör Nedir?

Kompresörler, atmosfer basıncındaki havayı çalışma prensipleri sayesinde yüksek basınçlı hale getiren makinalardır. Elde edilen basınçlı hava birçok farklı iş alanlarında ihtiyaç duyulan yüksek güç için kullanılır. Endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan büyük güçler kompresörler sayesinde ve kullanım alanlarına göre belirlenecek birçok farklı kompresör çeşitleri sayesinde sağlanabilir. Kompresör fiyatları da kullanılmak için belirlenen kompresör çeşitlerine, kapasitelerine ve kompresörlerin kalitelerine göre değişiklik gösterir. Kompresör fiyatları standart fiyatlara sahip olan makinalar değildir, üretimi yapılırken kullanılan üretim teknikleri de kompresör fiyatlarına etki eder.

Kompresör Çalışma Mantığı Nedir?

Genel olarak ele alındığı zaman kompresörler havanın sıkıştırılması usulüyle çalışırlar. Havanın sıkıştırılması sayesinde basınç artar ve basınçlı hava oluşur. Havanın sıkıştırılmasını sağlaması çalışma prensibi olarak adlandırılamasa da her kompresörün yaptığı işi ifade etmektedir. Kompresör çeşitlerinin kullandığı çalışma prensipleri birbirinden farklılık gösterir. Sıkıştırma yaparak görevlerini yerine getiren kompresörler sıkıştırma oranlarına göre havanın basıncını artırırlar. Basınçlı havanın çalışma ortamında ihtiyaç duyulan değerde olması için uygun kompresörün seçilmesi gerekir. Bu durum sayesinde enerji tasarrufu da sağlanır.

Kompresör Çeşitleri Nelerdir?

Kompresör çeşitleri genellikle pistonlu kompresörler veya vidalı kompresörler olarak ikiye ayrılır. Özen Kompresör bilgi birikimi, tecrübesi ve son teknolojiye uygun üretim teknikleri ile kaliteden ödün vermeden, vidalı hava kompresörleri, booster hava kompresörleri, pistonlu hava kompresörleri, seyyar kompresörler ve basınçlı hava sistemlerinin üretim ve satışını yapmaktadır. Yarım yüzyılı aşan endüstriyel tecrübesi ile birçok farklı endüstride kullanılan basınçlı hava çözümlerini üreten Özen Kompresör, kalite ve fiyat avantajını bir arada sunar.

Kompresör fiyatları kompresörlerin kalitesine, kapasitesine, çeşidine göre değişiklik gösterir. Kompresör çeşidi kompresörün kullanılacağı alana uygun olacak şekilde seçilmelidir, bu hem kompresör fiyatlarında hem de kompresör kullanılırken enerji tüketimlinde olumlu bir değişim sağlar. Bu nedenle kompresör seçimi önemlidir.

Basınçlı Hava Kompresörü Fiyatları

Hava kompresörü fiyatları birçok farklı sebepten dolayı değişiklik gösterebilir. Kompresörlerin türü, özellikleri, kalitesi ve kapasitesi kompresör fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlardır. Kompresörler havayı sıkıştırarak basınçlı bir hale getirerek bir tanka depolar ve daha sonra basınçlı havanın kullanılmasını sağlar. Birçok alanda ihtiyaç duyulan bir makine olduğu için birçok farklı çeşidi, birçok farklı özellikleri, birçok farklı kapasitesi bulunur. Kompresör fiyatları bütün bu değişkenlerden dolayı farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Kompresör fiyatlarında en çok farklılaşmayı sağlayan etken kompresörlerin kapasiteleridir. Kapasiteler arttıkça kompresör fiyatları doğru orantılı bir şekilde artar. Kompresör kapasitelerinin artırılması demek kompresörlere harcanacak hammaddelerin artması demek bununla birlikte üretim aşamasındaki işçilik maliyetleri ve kompresörlerde kullanılacak elemanların daha büyük ve kuvvetli olmasını gerektirir. Bunların hepsi kompresör fiyatlarının artmasını sağlar. Kullanılacak alanlara göre kompresörlerin çeşitlerinin ve kapasitelerinin seçilmesi sayesinde, fazladan enerji kullanımı olmadan gerekli olan basınçlı havayı kullanmak mümkündür. Bu sayede hem alınacak kompresör maliyetinden tasarruf edilebilir hem de kullanımda enerji tasarrufu sağlanabilir.

Kompresör fiyatlarını artıran en büyük etkenlerden bir tanesi de kompresörlerin kalitesidir. Kompresör fiyatları kompresör yapımında kullanılan hammaddenin, işçiliğin, iç ürünlerin hatta vidanın kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

https://ozenkompresor.com.tr/vidali-hava-kompresorleri/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here