Bias Akıllı Işıklar

Bias akıllı ışıkları, yalnızca bilgisayar kullanmayı veya TV izlemeyi konforlu hâle getirmenin değil, aynı zamanda ev veya ofisinize ambiyans ve stil katmanın harika bir yoludur. Bias aydınlatma, göz yorgunluğunu önleyen aydınlatma stili ve renk sıcaklığıyla en iyi akıllı ışık sistemlerinden biri olmayı hak ediyor.

Bias akıllı ışıkları, Nanoleaf Lines özelleştirilebilir akıllı ışık çubukları gibi temelinde çevreye ışık veren loş bir ışık veren bir ışık kaynağıdır. Bir bilgisayar monitörünün, televizyonun veya bir ev sinema sistemindeki bir projeksiyon ekranının arkasına yerleştirilebilen Bias akıllı ışıkları, doğrudan izleyicinin gözüne yansımayan hoş bir ambiyans ortamı oluşturmaktadır. Bias aydınlatma ile gözleriniz daha az yorulur. Bu sayede hem konforunuz artar hem de ekranda daha iyi bir kontrast oluşturur. Ayrıca en iyi akıllı ışık sistemleri arasında yer alan Bias akıllı ışıkları, ekrandaki içerikle senkronize olan uyarlanabilir bir aydınlatma özelliğine de sahiptir.

Bias aydınlatma, ekranın arkasına yerleştirilen ve tercihen 6500 Kelvin aydınlatma sıcaklığına sahip bir tür beyaz ışıktır. Gözü yormayan ışık renginden birine sahip olan bu akıllı ışık sistemi, LED şerit aydınlatmalardan çok daha iyidir. Televizyonunuz açıldığında açılan, ışıkların gücünü ekranın gücünden alan bu sistem en iyi akıllı ışık sistemlerinden biridir.

Bias Akıllı Işıkların Özellikleri

Temel aydınlatma seçeneklerine bağlı kalmak yanlış bir şey olmasa da, akıllı ev sistemi ile ışıkları yönetmek bazı avantajlar sunar. Bias akıllı aydınlatmanın özelliklerini inceleyelim.

Bias Akıllı Aydınlatma: Hey Google, Oyun Zamanı

Film izlemek, oyun oynamak veya benzeri etkinlikler için bir oda ayarladıysanız, film zamanı veya benzeri bir zamanda açmak için Bias akıllı aydınlatma sistemleri bunun için tercih edebileceğiniz bir akıllı aydınlatma sistemidir.

Örneğin Bias akıllı aydınlatma sistemine konfigüre edilmiş odaların herhangi birinde “Hey Google” dedikten sonra, “film zamanı” veya “oyun zamanı” diyebilirsiniz. Bu sayede, Google Home sistemi, o odadaki tüm akıllı donanımları otomatik olarak uyarlayacaktır.

Bias akıllı ışıkları, sadece televizyon izlemek veya oyun oynamakla için değil, ikincil aydınlatma amacıyla da kullanılabilirsiniz. Geceleri televizyon seyrediyor olsanız da olmasanız da, LED’ler mükemmel bir ortam aydınlatması için işlev görebilir. Ayrıca, sadece odanın genel aydınlatmasına entegre edilebilir.

Uyarlanabilir Bias Akıllı Aydınlatma: Çevredeki En Gösterişli Seçenek

Buraya kadar ki kısımda, kullanım kolaylığı ve ekstra özellikler için akıllı ev sisteminizle bir tür entegrasyona sahip olan temel aydınlatma ve aydınlatmadan bahsettik.

Biraz daha fazla para harcayarak, Bias akıllı aydınlatma deneyiminizle çok daha gösterişli bir hâle getirmek istiyorsanız, ekranda olanlara göre değişen aydınlatmaya geçiş yapabiliriz.

Bias Akıllı Aydınlatma

Uyarlanabilir, dinamik veya duyarlı Bias akıllı aydınlatma, çeşitli mekanizmalar aracılığıyla ekranınızdaki içeriğe senkronize olur. Bu senkronizasyon sayesinde, ekranda gerçekleşen hareketin daha sürükleyici olduğunu hissettiren ve odayı dolduran bir renk oluşturur.

En İyi Akıllı Işık Sistemleri

Aslında bu görüntüleme tarzını ortayan koyan şirket, “Ambilight” sistemini piyasaya süren Philips’tir. Ambilight sisteminde, televizyonların arka tarafında, TV donanımının kendisi aracılığıyla ekranın içeriğiyle senkronize kalan entegre bir LED şerit bulunur. Bir zamanlar nispeten popüler olan, şu anda piyasada çok az sayıda Ambilight TV var ve insanların çoğu, mevcut TV’lerine eklenen üçüncü taraf çözümlerle uyarlanabilir yanlı aydınlatmadan keyif alıyor.

Ancak Philips, herhangi bir TV’yi Ambilight TV’ye dönüştürmek için Hue LED şeritler, Hue Play Barlar veya genel olarak uyumlu Hue ampullerle eşleştirilebilen pahalı bir Hue Sync Box sunar. Fakat bunu kullanan insanların büyük çoğunluğu sistemden memnun olsalar da, yüksek fiyattan şikayetçidirler.

Akıllı Işık Sistemleri

Philips, pazara ilk giren ve hala çok etkileyici bir ürün yelpazesine sahip olan bir şirket olsa da, çok daha ekonomik bir alternatif vardır. Govee DreamView, video sinyalini, yakalayan bir kutu yerine, ekranı gerçek zamanlı olarak izlemek için bir kamera kullanır. Philips platformu 1:1 renk uyumunda çok daha iyi olsa da, en iyi akıllı ışık sistemlerinden biri olan Govee’nin DreamView sistemi, maliyetin daha düşüktür ve genel etkisi çok hoştur.

Sonuç olarak en iyi akıllı aydınlatma sistemleri listesinde Philips ve Govee zirvede olsalar da bütçenize uygun bir akıllı ışık sistemi olarak Bias akıllı ışıklarını tercih edebilirsiniz. Belki Bias akıllı aydınlatma, popüler akıllı aydınlatma sistemleri kadar çok özelliğe sahip olmasa da fiyat/performans ürün olarak alternatif bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here