Carlo Gavazzi, RSGT Serisi Yumuşak Yol Verici

Yumuşak yol verici, uygulanan voltajı kontrol ederek bir elektrik motorunun hızlanmasını kontrol eden bir cihazdır. Bir asenkron motor, dönen manyetik alan akısı ile rotor sargı akısı arasındaki etkileşim sayesinde, tork arttıkça yüksek rotor akımına neden olan kendi kendine başlama yeteneğine sahiptir.

Bunun sonucunda stator yüksek akım çeker ve motor tam hıza ulaştığında büyük miktarda akım çekilir ve bu da motorun ısınmasına ve sonunda motora zarar vermesine neden olabilir. Bunu önlemek için motor yol vericilere ihtiyaç vardır. Carlo Gavazzi’nin piyasaya sürdüğü RSGT serisi yumuşak yol vericiler hakkındaki detayları incelemeden önce Soft Starter (Yumuşak Yol Verici) Nedir? Kullanım Avantajları adlı yazımızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Kendi kendine öğrenme algoritması ve gerçek zamanlı izleme sayesinde minimum konfigürasyon.

Carlo Gavazzi, üç fazlı AC endüksiyon motorları için kullanımı çok kolay yumuşak yol vericilerden oluşan RSGT serisini piyasaya sürüyor. Performanstan taviz vermeden kullanım kolaylığı için yalnızca 3 ayar gereklidir: FLC (Tam Yük Yoğunluğu), Rampa Yukarı ve Rampa Aşağı.

Carlo Gavazzi RSGT Serisi Yumuşak Yol Vericinin Yapısı

Carlo Gavazzi RSGT serisi yumuşak yol verici, farklı uygulamalar ve değişen yük koşulları ile çalışmak için kontrollü başlatıcının parametrelerini ayarlayan kendi kendine öğrenen bir algoritma ile donatılmıştır. Her çalıştırmada etkindir ve motorun her seferinde optimum ayarlarla çalışmasını sağlar.

Ek olarak, kullanıcının ürünü gerçek zamanlı olarak eksiksiz ve basit bir şekilde izlemesini sağlayan 2 kablolu RS485 bağlantılı Modbus / RTU iletişim portu ile donatılmıştır. Bu seri iletişim protokolü, performanstaki herhangi bir sapmanın tespit edilmesini sağlar ve ayrıca arıza durumunda sorun giderme etkinliğini kolaylaştırmak için yeterli geçmiş verileri sağlar.

Sınıf 10 aşırı yük entegrasyonu, gelişmiş motor koruması sağlar ve kasada daha fazla alan tasarrufu sağlar. Faz sırası koruması, aşırı yük işlevi ve boşta işlevi, ön buton ile kolayca etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir. 0,75 kW ile 1000 kW arasındaki üç fazlı motorların IE3 verimi veya daha yüksek olması gerekir. En verimli motorların yol verme akımları, nominal motor akımının 10 katından fazlasına ulaşabilir ve Carlo Gavazzi RSGT yumuşak yol vericiler, başlangıç ​​akımını ortalama %50 oranında azaltarak bu sorunu giderebilir.

Carlo Gavazzi RSGT yumuşak yol verici serisiHVAC, su arıtma, tarım ve akıllı bina pazarlarında daha gelişmiş ürünler sunmak için tasarlanmıştır.

Carlo Gavazzi RSGT Serisi Yumuşak Yol Vericinin Özellikleri

Carlo Gavazzi RSGT serisi yumuşak yol verici hakkında bilgi sahibi olup yapısını inceledik. Carlo Gavazzi RSGT serisi yumuşak yol vericinin özelliklerini maddeler halinde inceleyelim.

  • Carlo Gavazzi RSGT serisi yumuşak yol vericinin özelliklerinden biri de; kendi kendine öğrenen algoritmaya sahip olmasıdır, Bu sayede, her koşulda motor çalıştırmayı optimize eder.
  • Carlo Gavazzi RSGT serisi yumuşak yol vericinin en önemli özelliklerinden biri de; üç fazlı kontrol ile sınıfının en iyi akım azaltma özelliğine sahip olmasıdır.
  • Carlo Gavazzi RSGT serisi yumuşak yol verinin kurulumu oldukça kolaydır. Sadece 3 ayar gereken bu yumuşak yol verici sayesinden süreden tasarruf eder, kolayca kullanım sağlarsınız.
  • Dahili baypas röleleri ile enerji tasarrufu sağlar.
  • Sağlam tasarım ile saatte 12’ye kadar çalıştırmaya izin verir.
  • Durma rampasında tork kontrol sayesinde, pompaların daha yumuşak yavaşlamasını sağlar.
  • 400 VAC’ye kadar olan versiyonlar şebekeden kendi gücünü alır, daha az kablolama gerektirir.
  • RS485 bağlantılı Modbus RTU iletişimi ile gerçek zamanlı izleme imkanı verir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here