Carlo Gavazzi katı hal rölesi

Röle, elektrik panolarının kumanda devrelerinden geçen akımları anahtarlama görevi yapan elektromanyetik devre elemanıdır. Elektrik devresinin vazgeçilmez elektromanyetik elemanlarından biri olan rölelerin birçok çeşidi vardır, katı hal röleleri de bunlardan biridir. İngilizce SSR (Solid State Relay) olan katı hal rölesi; izolasyon cihazı, kontrol terminali ve yük terminali arasındaki izolasyonu sağlayan bir elektronik üründür.

Elektronik ürün üreticisi Carlo Gavazzi geçtiğimiz günlerde, dijital katı hal röleleri ailesine; faz açısı anahtarlamalı ve yumuşak başlatma fonksiyonlu NRG katı hal dijital rölesi serisini ekledi. Endüstriyel otomasyonun dijital devrimi dönemini yaşadığımız bu dönemde, endüstri uzmanları bir adım atmak için IIoT (Endüstriyel IoT) sistemlerine odaklanıyor.

Dijital katı hal rölelerinden oluşan NRG sistemi, izleme ve teşhis fonksiyonlarının mevcudiyetinin yanı sıra bir iletişim arayüzü aracılığıyla anahtarlama yetenekleri ile bu dijital bilgi çağına mükemmel bir uyum sağlar. İlk olarak Modbus RTU‘da piyasaya sürülen NRG serisi, piyasadaki en popüler iki Ethernet protokolü olan; PROFINET ve EtherNet / IP’de de mevcuttur.

 Carlo Gavazzi Yeni NRG Katı Hal Dijital Rölesi Nasıl Çalışır? Kullanım Alanları Nelerdir?

Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital röleleri serisi, faz açısı değiştirme ve yumuşak başlatma ekleyerek NRG sisteminin anahtarlama yeteneklerini genişletecektir. Bu anahtarlama modları, endüstride popüler olan kısa dalga kızılötesi ısıtıcıların kullanıldığı uygulamalar için tasarlanmıştır. Faz açısı, belirli uygulamalar için daha iyi güç çözünürlüğü elde etmek için kullanılır ve yumuşak başlatma işlevi sayesinde; sınırlandırılamazsa ısıtıcının ömrüne zarar verebilecek başlatmadaki akımı sınırlar.

NRG, Endüstri 4.0’a hazır katı hal röle sistemidir. Bu yeni seri ile Carlo Gavazzi, daha geniş bir uygulama yelpazesine entegre olmak için dijital katı hal röle NRG sisteminin esnekliğini artıracak. Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital röleleri, haberleşme arayüzü üzerinden mevcut tüm anahtarlama modları ve kontrol konfigürasyonları ile uygulama gereksinimlerine göre sistem konfigürasyonu dakikalar içinde yapılabilir.

Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital röleleri serisi, nihai ürünün kalitesini sağlamak için hassas sıcaklık kontrolünün çok önemli olduğu ve planlanmamış makine arıza sürelerinin önemli kayıplara neden olabileceği her türlü uygulamaya uyacak şekilde tasarlanmıştır. Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital röleleri kullanım alanları; plastik enjeksiyon makineleri, paketleme makineleri, yarı iletken üretimi ve cam temperleme makineleridir.

Carlo Gavazzi Yeni NRG Katı Hal Dijital Rölelerinin Özellikleri

Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital röleleri hakkında bilgi sahibi olup nasıl çalıştığı ve kullanım alanlarının nerelere olduğu gibi konuları inceledik. Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital rölelerinin özelliklerini maddeler halinde inceleyelim.

  • PROFINET, EtherNET / IP ™ veya Modbus RTU arayüzlü NRG kontrolörü s
  • Maksimum 1 NRG veri yolu zincirinde 32 NRG katı hal rölesi (RG..CM..N)
  • .CM..N statik röle aralığı: 660 VAC, 65 A (soğutucusuz modellerde 90 A)
  • Seçilebilir Anahtar Modları: Açık / Kapalı, Seri Çekim, Gelişmiş Tam Döngü, Dağıtılmış Tam Döngü, Faz Açısı ve Yumuşak Başlangıç
  • Tahmini arıza tespiti, yük sapması gösterge fonksiyonuna sahiptir.
  • Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital rölelerinin özelliklerinden biri de; gerilim, yoğunluk, güç, enerji tüketimi kWh, yükün ve statik rölenin çalışma saatleri gibi okumalar sahip olmasıdır.
  • Carlo Gavazzi yeni NRG katı hal dijital rölelerinin özelliklerinden en dikkat çekenlerden birisi de, gelişmiş arıza tespitine sahip olmasıdır. Arıza tespiti sayesinde; şebeke kaybı, yük kaybı, statik röle kısa devresi, statik röle aşırı ısınması, voltaj/akım/frekans aralık dışı gibi durumları tespit ederek anında uyarır.

Geçtiğimiz günlerde; Carlo Gavazzi, RSGT Serisi Yumuşak Yol Vericileri Piyasaya Sürmüştü. Endüstriyel pazardaki çeşitli uygulamalarda kullanılmak üzere sürekli farklı ürünler üreten Carlo Gavazzi, önümüzdeki günlerde de farklı yeni ürünler sunmaya devam edecek gibi gözüküyor. Özellikle endüstriyel pazardaki bu tarz ürünler,  Endüstri 4.0’a katkıda bulunması ve farklı kullanım alanlarıyla dikkat çekiyor. Endüstriyel pazarda yeni çıkan ürünler oldukça sizlere tanıtmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here