Çin'in En Büyük Solar Depolama Projesi

Çin’in en büyük artı güneş enerjisi depolama projesi şebekeye bağlandı. Plus depolama projesi çevrimiçi olarak 2.2 GW enerji kapasitesine sahip olacaktır.

Yenilenebilir enerji kaynakları sayesin projeleri için 1 numaralı inverter tedarikçisi Sungrow, yeni rekora sahip oldu. Huanghe Hidroelektrik Geliştirme ile birlikte, Sungrow projede büyük bir rol oynadı.

2.2 GW solar PV parkı ile birlikte, 202,86 MW / 202,86 MWh enerji depolama tesisi kurulmuştur. Bu parkta elde edilen elektriği yakın ve daha geniş bir şebekeden almak kendi zorluklarını ortaya çıkarır. Bu tesiste 800kV ultra yüksek voltajlı bir güç hattı devreye girmektedir.

Sungrow Power Supply Co., Ltd’nin  izniyle Çin’in en büyük güneş enerjisi depolama projesine sahiptir. Sungrow güneş ile geliştirilmiş doğruluk sağlayan, güneş ve depolama çıkışını kontrol etmek için kullanılabilir gömülü alt dizi enerji yönetimi fonksiyonu ile geliyor onun PV ve enerji depolama portföyü sunmaktadır.

Güneş Enerjisi Serüveni

  1. Elon Musk, Tesla Güneş Enerjisinin ABD’de Neden Düşük Rekora Ulaştığını Açıklıyor
  2. Yeni Rekor Düşük Solar Fiyat Teklifi 1.3 ¢ / kWh
  3. Solar PV Panelleri 2010’da 12 Kat Daha Pahalı, 1977’de 459 × Daha Pahalı
  4. Güneş Enerjisi 2020’nin 1. Yarısında Yeni ABD Güç Kapasitesinin % 37’sine Eşit Oldu
  5. Hindistan’ın En Büyük Binası Entegre Dikey Güneş Sistemi ve Önümüzdeki Yol
  6. Six Flags Discovery Kingdom% 80 Solar Carport Tarafından Güçlendirilecek
  7. ABD’nin İlk %100 Solar Havaalanı, Trump Land’in Kalbinde, Chattanooga’da Geliyor

Sungrow PV ve enerji depolama sistemine sahip esnek bir şekilde inşa edilmiş mikro şebeke sistemi, erken inşaat döneminde elektrik sağlayabilir ve bu da onu 4 aydan uzun inşaat süresi ile en hızlı tamamlanan yenilenebilir enerji projelerinden biri haline getirir.

Sungrow’ın Dünyanın en bankaya yatırılabilir invertör markası olduğunu iddia ediyor. Dünya çapında kurulu 120+ GW değerinde çarpıcı bir teknoloji ile bu iddiayı destekliyor. Sungrow Cao Renxian tarafından kurulan şirkettir.

Bu şirket 1997 yılından itibaren sektördeki en büyük özel Ar-Ge ekibine sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, solar PV invertörlerinden ve ilgili teknolojiden daha fazlasını sunar. Aynı zamanda her boyutta enerji depolama sistemleri satar kamu hizmeti ölçeğinde, ticari ve konut kullanımı için ve yüzer güneş PV enerji santrallerinin kurulmasına yardımcı olur.

Sungrow invertörlerini kullanan 120+ GW solar PV sistemleri ağı, 120’den fazla ülkeyi kapsıyor ve şirkete dünya çapında % 15’in üzerinde bir pazar payı sağlıyor.

Güneş teknolojisi gelişmeye ve fiyatları düşmeye devam ederken, yeni güneş kayıtları oluşturulmaya devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here