Dijital, Microsoft ve Tenova ile Çelik Endüstrisine Girdi

Endüstri 4.0 ile iki büyük şirket güçlerini birleştirme kararı aldı. Techint teknoloji grubunun üyesi olan İtalyan şirketi Tenova Microsoft ile işbirliği yaptı. Dünyada çelik piyasası 2,5 trilyon dolar değerine sahiptir. Dünya çapında ise 6 milyondan fazla kişiyi istihdam olanağı sağlıyor.

Microsoft Azure ve Tenova’nın çelik endüstrisine yönelik çözümleri , küresel ekonomik büyümenin kalbinde sektörün dijital dönüşümünü yönlendirecek.

Bu ortaklığın asıl amacı yapay zeka araçları ile birlikte kullanarak endüstriyel tesislerde doğan veri miktarına değer vermek, işleyişini ve performansını izlemek ve nihai ürünün kalitesini elde etmek olmuştur.

Microsoft ve Tenova İşbirliğinin Ana Üç Aşaması

Yapay zeka algoritmaları ile izleme ve tahmine dayalı olarak çalışmaktadır. Bu araçlar sayesinde  bakım , bitkilerin sağlık durumunu belirlemek, yüksek performans sağlamak ve üretim süresini en aza indirmek için üretim parametrelerini değiştirmek için kullanılmaktadır.

Azure platformuna entegre edilmiş yapay zeka ve makine öğrenimi işlevleri ile IoT sensörleri ve güvenli ve verimli bir şekilde üretkenliği ve ölçeklenebilirliği artırmak için merkezi olmayan zeka aracılığıyla gerçekleşir.

 İnovasyon sayesinde Teknoloji ve bitkilerde çalışanlar arasında işbirliğini sağlamaktadır.  Sektörü saf bilgi ve uzmanlığı sayesinde makinenin kullanımı ile ilgili iç bilgilerden yararlanarak saf veriler elde edilir.

Microsoft ve Tenova’nın çözümlerini benimsemiş büyük şirketler yüksek kaliteli çelik üretiminde uzmanlaşmış bir Brescia çelik şirketi olan ORI Martin , Deniz Feneri Fabrikası projesi “Acciaio_4.0” Tenova ile ortak olarak yapmaktadır.

Bu ortaklık ile ortaya çıkan amaç Endüstri 4.0 teknolojisinin etkinleştirilmesi sayesinde Brescia çelik tesisinin üretim sahasını, Akıllı Fabrikaya dönüştürmek ve böylece sektörde sadece ulusal düzeyde değil, bir yenilik modeli haline gelmektir.

Küresel enerji endüstrisi için çelik boru ve hizmetlerin küresel üreticisi ve tedarikçisi olan Tenaris , misyonu endüstriyel zorlukların üstesinden gelmek ve dijital çözümlerden yararlanmak olan bir veri bilimcisi ekibini birleştirdi.

Microsoft ve Tenova ile işbirliği içinde , büyük miktardaki veriyi gerçek zamanlı olarak işleme ve yorumlama yeteneğinin desteklenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu anlaşma sayesinde Endüstri 4.0 sektöründe büyük iş gücüne yol açacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here