E-ticaret ile Satılabilecek 10 Ürün

E-ticarette satılabilecek ürünler dönemlere göre farklılık gösterir. Bu ürünleri seçerken çağın gerekliliklerine ayak uydurmanızda ve çeşitli analizlere göre karar vermenizde fayda vardır. Ürün yelpazesi son derece geniş olup ilgili ürüne ait alıcı ve satıcı potansiyelini, pazarı iyi analiz etmek gerekir. Kullanıcı deneyimine uygun ürünleri bulmak daima avantajlı olacaktır. Kobisi ekibiyle ayrıntılı olarak inceleyebileceğiniz e-ticaret verilerine göre e-ticarette en çok satılan ürünler arasında şunları görebilirsiniz:

1. Teknolojik Ürünler ve Aksesuarlar

Dijital ortamda en çok ilgi gören ürünler arasında teknolojik cihazlar ilk sıralarda yer alır. Bluetooth kulaklıklar, robot süpürgeler, VR aksesuarları, akıllı telefonlar, ekran koruyucu ve araç içi telefon tutucu gibi telefon aksesuarları, akıllı saatler, doğrayıcı ve blender gibi küçük ev aletleri bu kategoride değerlendirilir. Özellikle geçtiğimiz yıl robot süpürge çeşitlerine ilgi katlanarak artmıştır.

Teknolojik Ürünler ve Aksesuarlar

2. Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünleri

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi gören kişisel bakım ve kozmetik ürünleri fiyat ve tür olarak sayısız seçeneğe sahiptir. Özellikle deodorant, yüz temizleyici, güneş koruyucu, yaşlanma ve sivilce önleyici ürünler, bakım maskeleri, losyonlar, tıraş ve ağda malzemeleri, diş macunu, şampuan, parfüm, makyaj malzemeleri, vitamin ve takviye gıdalar en çok ilgi gören ürün türleri arasında yer alır.

3. Dekorasyon ve Mobilya

Yaşam alanlarına özgün bir boyut kazandırmak ya da küçük değişiklikler yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi her zaman dekorasyon ve mobilya kategorilerinden yanadır. Pandemi nedeniyle bu tür ürünlere ilgi daha da artmış olup mobilyaların ev ya da işyerlerine kolayca getirilmesi e-ticaret aracılığıyla mümkündür.

4. Spor Ekipmanları

Fit ve sağlıklı yaşamı benimseyenlerin vazgeçilmezleri spor kıyafet ve ekipmanlarından yanadır. Pandemi döneminde sağlığını ve formunu korumak isteyenlerin bu kategorilere ilgisi daha fazladır. Kullanıcılar bu tür ihtiyaçlarının büyük bir kısmını e-ticaret mağazalarından karşılamaktadır. Özellikle yoga ve egzersiz matları, spor ayakkabı ve benzeri spor kıyafetleri, ağırlıklar, pilates malzemeleri, yürüyüş ve koşu bantları gibi pek çok ürüne online mağaza aracılığıyla ulaşılabilir.

5. Giyim Ürünleri

Online mağaza ya da e-ticaret ürünleri denildiğinde akla ilk gelen kategorilerden biri giyim olacaktır. Kargo, iade ve sipariş süreçlerinin hız kazanması ile birlikte insanların büyük bir bölümü kıyafet alışverişlerini online mağazalardan yapar hale gelmiştir. Aranan ürünlerin internette daha uygun fiyatlardan satılması teşvik edici etkiye sahiptir. Bu kategoride en çok tercih edilen ürünler arasında eşofman takımları, iç giyim ve bebek ürünleri, hamile kıyafetleri ve ev giyimi gibi parçalar yer alır.

Giyim Ürünleri

6. Evcil Hayvan Ürünleri

Evlerde yaşayan sevimli dostların ihtiyaçlarını karşılamak için en verimli yollardan biri online mağazaları tercih etmektir. E-ticaret sitelerinden marka ve ürün karşılaştırması yaparak alabileceğiniz bu ürünler için özel indirim ve fırsatlar geçerlidir. Ürünlerin kapıya kadar gönderilmesi kullanıcılarda teşvik edici etki yaratır.

7. Temizlik Ürünleri

Pandemi döneminin etkisi ile birlikte eldiven, maske, dezenfektan başta olmak üzere temizlik ve hijyen ürünlerine ilgi artmıştır. Sanal mağazaların en çok satış yaptığı kategori olarak bilinen bu kategori e-ticaret için ideal ürünleri içerir.

8. Kitap ve Hobi Ürünleri

İlginin hiç bitmediği oyun, kitap ve hobi ürünleri e-ticarette en çok ilgi gören ürünler arasında yer alır. Özellikle bu kategoride masa başı hobi oyunları, konsol ve bilgisayar oyunları, dergi, film, müzik, kitap, müzik aletleri, oyuncaklar, yapbozlar, enstrümanlar öne çıkar. Bu alanda hizmet veren fiziksel mağaza sayısının sınırlı olması online mağazalara olan talebi artırır. Tüketicilerin büyük kısmı hobi ürünleri için e-ticaret sitelerini tercih eder.

Kitap ve Hobi Ürünleri

9. Takı ve Aksesuar

Özellikle kadın kullanıcıların en çok ilgi gösterdikleri kategoriler takı ve aksesuar olacaktır. Günlük kullanım ya da değerli mücevherler fark etmeksizin her ürün tipinin belli bir hedef kitlesi vardır. Bu durumu avantaja dönüştürmek için e-ticaret ürün satışına takı ve aksesuar ürünleri ile başlayabilirsiniz.

10. Hediyelik Ürünler

Hediye seçme sürecini hızlandırmak çoğu insanın beklentileri arasında yer alır. İnternetten alışveriş yapan tüketiciler sevdiklerine hediye alırken hem ekonomik hem de ilgi çeken parçaları bir arada görmek isterler. Mücevher, takı, dekoratif eşyalar bu kategorinin en çok talep gören ürünleridir. E-ticaret sitesinde hediye paketleme seçeneğinin olması memnuniyeti daha da artıracaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here