easyE4 akıllı röle

Eaton şirketinin, piyasaya sürdüğü easyE4 serisi mantık modülleri ve kontrol röleleri sayesinde uygulama kontrolü kolaylaştı. Güç yönetimi ihtiyaçları için; kullanışlı ve daha hızlı yeni teknoloji ile zamandan tasarruf sağlamak mümkün.

easyE4, 8 giriş ve 4 çıkış bulunduran toplam 12 I/O’ya sahiptir. Giriş/çıkış sayısı, benzersiz bir Eaton fiş konnektörüyle kolayca arttırılarak, ihtiyaçları karşılamak için genişletilebilir. Kullanıcı dostu easySoft arayüzüne sahip easyE4, sahip olduğu arayazılım avantajı ile kullanıcıların diyagramlar oluşturmasına ve uyarlamasına olanak tanırken, kolay gezinme menüleri, simülasyon ve çevrimiçi iletişim bu seriyi sezgisel ve basit hale getirir.

Easy E4, aydınlatma, enerji yönetimi, endüstriyel kontrol, sulama, pompa kontrolü, HVAC ve ev otomasyonu için ideal çözüm sunar. Uygulamanız ne olursa olsun, kompakt ve esnek Easy E4, verimli ve uygulanması zahmetsiz kontrol sistemleri sağlar.

Eaton Easy 4 Çalışma Yapısı ve Kullanım Alanları

Eaton easyE4 PLC’leri çok çeşitli işlevler sunar, görevlerin kontrolü entegre girişler/çıkışlar aracılığıyla ana birim tarafından yapılırken, sistemlerin özelleştirilmesi genişletme modülleri aracılığıyla yapılabilir.

PLC‘ler ayrıca Ethernet ve NET arayüzlerine sahiptir ve maksimum 8 cihazın birbirleriyle iletişim kurmasına izin verir, daha karmaşık görevler için ek cihazlar da bağlanabilir. Serinin bir başka özelliği de modüllerin maksimum 10 kümeye paralel çalışmasına izin vermesidir ve Modbus TCP protokolü ile Eaton XC300, tüm E4 cihazları için merkezi bir ana kontrol sistemi olarak kullanılabilir.

Eaton easyE4, 188 I/O noktasına kadar genişletilebilir ve aydınlatma, enerji yönetimi, endüstriyel kontrol, sulama, pompa kontrolü, HVAC ve ev otomasyonu için ideal çözüm sunar. Uygulamanız ne olursa olsun, kompakt ve esnek easyE4, verimli ve uygulanması zahmetsiz kontrol sistemleri sağlar. easyE4 kurulduktan sonra, kablolama değiştirme ihtiyacını ortadan kaldıran ve arıza süresini en aza indiren ön panel programlama yoluyla değişiklikler kolayca gerçekleştirilir.

Eaton Easy 4 Özellikleri ve Avantajları

Eaton easyE4 özellikleri ve avantajlarını maddeler halinde inceleyelim.

 • Ana birim başına 11 adede kadar yerel genişletme modülüyle maksimum esneklik sunar.
 • Tek bir easyE4 sistemindeki 188 kullanılabilir giriş/çıkış, geniş bir uygulama yelpazesi için kapsama alanı sağlar
 • Geniş voltaj aralığına sahip kompakt bir üründür. (DC, AC ve UC)
 • Farklı voltaj tiplerine sahip ana üniteler, mevcut genişletme modülleri aracılığıyla gerektiği gibi birleştirilebilir, bu da easyE4 cihazlarının kullanımını daha da zahmetsiz hale getirir.
 • Entegre Ethernet arayüzü, çok çeşitli iletişim seçeneklerine izin verir.
 • Dört programlama dili (ST, FBD, LD, EDP) arasından seçim yapabileceğiniz kullanıcı dostu bir programlama ortamı vardır.
 • Çeşitli görüntüleme ve görselleştirme seçenekleri, entegre görüntüleme, web sunucusu ve Ethernet seçenekleri, mobil cihazlarda görselleştirmeyi mümkün kılar.
 • Entegre mikro SD kart, veri kaydını ve özelleştirilmiş başlangıç ​​ekranlarını kolaylaştırır.
 • Farklı cihaz durumlarının görselleştirilmesi için üç arka plan rengine (kırmızı, yeşil, beyaz) sahip ekranı mevcuttur.
 • Gerçek zamanlı saat ve Ethernet hizmetleri son derece hassas tarih ve saat göstergesi sağlar.
 • Kesinti işlevi, hızlı olay tanıma ve hızlı yanıt süreleri sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here