Tesla Telefon

Elon Musk’ın her yeni haberi farklı sektörleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Araba sektöründen, coin pazarına, Mars projelerine kadar her yeniliğin altına imzası bulunan Elon Musk, bu seferde Tesla marka akıllı telefonlar ile piyasaya girmeye hazırlanıyor.

Benzersiz özelliklerle donatılacağı düşünülen Tesla telefonunun, Musk’ın Apple’a bir misillemesi olduğu düşünülüyor. Çünkü Apple’ın, Tesla’ya rakip olarak çıkaracağı sızdırılan Apple Car haberinin üzerine, Elon Musk, Tesla telefon üretileceği haberleri birbirini izleyen gelişmeler oldu.

Tesla ve Apple, kendi pazarlarındaki yaklaşımları ve avantajları benzer olan iki şirkettir. Tesla çok fazla pazarlama yapmazken, bazı noktalarda kötü kalite kontrol geçmişine sahiptir diyebiliriz. Apple ise pazarlamasını önemli ölçüde azaltmasına rağmen, bu konuda pazarın lideri olmaya devam ediyor. iPhone kullanıcıları ile Tesla alıcıları arasında çok yüksek bir korelasyon olması, Apple’ın, Apple ekosistemine yüksek oranda entegre olmuş bir araba çıkarması durumunda Tesla’dan önemli bir pay alabileceğini gösteriyor.

Apple’ın, aşırı müşteri sadakati, görünürlük ve büyük pazarlama bütçesi nedeniyle, Tesla’nın tüm rakipleri arasında en büyük tehdidi temsil ediyor. Akıllı telefonlar yeni Tesla otomobillerinin anahtarları haline geliyor. Şimdiden Tesla’nın araç içi görsel-işitsel teknolojisiyle bir şekilde bütünleşmiş durumdalar. Apple, bu entegrasyona ayak uydurabilir ve Apple kullanıcılarını Tesla arabalarından birini sürerken Tesla ile birlikte çalışabilirliğin bozulmasına neden olabilir. bozabilir. Bu muhtemelen Musk’ı telefonunu yapmayı düşünmeye itiyor.

Tesla Telefonun Özellikleri

Elon Musk’ın Tesla telefon projesinin çıkış nedenini bilmek, ileride iki firmanın rekabetten doğacak farklı ürünlerinin olabileceğinin bir işaretiydi. Tesla telefonun özelliklerini, internette servis edilen sızıntı haberlere göre inceleyelim.

Tesla her ne kadar konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmamış olsa da, Tesla telefonun tasarımına ait render görüntüler internette dolaşmaya başladı. Paylaşılan bu görüntülerde Tesla telefonun mavi renge sahip olduğu görülüyor.  Kamera bölümünün lacivert renkte olması, gövde ile kamerayı ayıran açık mavi renkli bir kısım ve bu ayrımın ortasında Tesla logosu olduğu görülüyor.

Tesla Telefon kamera

Tesla telefonun işlemcisinin Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 8 serisi, Snapdragon 898 işlemciye ve 2 TB’lık depolama alanına sahip olacağı söyleniyor. Telefonun lacivert alanında üç farklı kamera bulunması, ana kameranın 108 MP çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. 4K çözünürlüğe sahip olması beklenen Tesla akıllı telefonun, ön kısmını gösteren bir fotoğraf bulunmuyor.

Tesla, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmazken, farklı kaynaklarda yer alan bilgilere göre Tesla’nın akıllı telefonu, “ Model Phone” ismiyle piyasaya sürülebilir.

Tesla Telefon Tesla Arabanın Anahtarı Olacak

Tesla telefonun, Tesla otomobil renkleriyle eşleşen renklere sahip olması, Tesla otomobilleri için diğer tüm telefonlardan daha iyi bir araba anahtarı olarak çalışması ve (bu şüpheli kısım) Starlink’e bağlanması bekleniyor.

Starlink’e bağlanması biraz şüpheli, çünkü tipik olarak bir akıllı telefonu bir uyduya bağlamak için büyük bir anten ve çok daha güçlü bir radyo gerekiyor. Bununla birlikte, işe yarayabilirlerse, 5G’nin kendilerine sunulmasından yıllar önce nispeten yüksek bant genişliğine sahip bağlantılar elde edebilen Tesla telefon kullanıcılarına büyük ve benzersiz bir avantaj sağlayacaktır.

Büyük anteni daha iyi gizleyebilecek olan uydu bağlantısını araca yerleştirmek ve ardından 5G şebekesi olmadığında, örneğin bir film izlemek istediğinizde, telefonun arabaya bağlanmasını sağlamak daha iyi bir yol olacaktır. Bu durumda araç, uzaktan çalıştırma ve hırsızlık teşebbüslerini veya park yerindeki hasarları daha güvenilir bir şekilde raporlamak için her zaman açık olan bir uydu bağlantısına sahip olur.

Akıllı telefonların arabaların anahtarı haline gelmesiyle, Tesla telefon Tesla arabasıyla entegre edilebilir hâle gelmiş olacak. Örneğin, aracı kilitlemek, kilidini açmak, aracı bulmak ve dikkat çekmek için aracın harici hoparlörlerini kullanarak yardım istemek için özel düğmelere sahip olabilir. Tesla telefon ayrıca, otonom özelliği eklenmesi durumunda, arabanın sizi almasını isteseniz, arabanın sizi bulmasına yardımcı olabilir. Bu, özellikle, arabasını nereye park ettiğini unutan sürücüler için kullanışlı olacaktır.

Tesla Telefonun Geleceği

Elon Musk, ileri görüşlülüğü, Tesla otomobillere çalışan Tesla akıllı saatlerde üretmesine yol açabilir. Teslanın metal dökümlü, deri kayışlı analog bir saati olsa da, henüz Tesla otomobillerle entegre çalışan Tesla akıllı saati bulunmuyor. Sadece Tesla akıllı saat üretiminin ve Tesla otomobillerle entegre çalışmasının, Elon Musk’ın gelecekteki projelerinden biri olabileceğine dikkat çekmek istedik.

Kutudan çıktığı gibi çalışan bir telefon yapma konusunda, Qualcomm’un Apple’a ilk iPhone’da yardım ettiğini ve o zamandan beri çok daha yetenekli hale geldiklerini unutmayın. Qualcomm’un yardımıyla Tesla, pazar lideri telefon teknolojisiyle işe başlıyor ve bu, kesinlikle Tesla’ya avantaj sağlayacaktır.

Buna ek olarak, bir araba üretimi sırasında karşılaşılabilecek olası engellerin üstesinden gelmek bir telefon üretmekten çok daha zordur. Bu nedenle Tesla’nın Qualcomm ile başlayacağı Tesla telefon üretiminin, Apple’ın yeni araba üretiminden çok daha hızlı olabileceği söylenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here