Parker GVI

Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojileri üzerine ürünler üreten bir firmadır. Son zamanlarda çıkardığı hem elektrikli hem de hibrit araçlara uygun Global Araç İnvertörü (GVI) ürününü piyasaya sürdü. Düşük ve yüksek voltaj sürücüleri olan piyasaya sürülen ürün, hem ergonomik tasarımı sayesinde az yer kaplıyor hem de dayanıklı bir tasarıma sahip. Parker GVI serisi invertörler, karayolu tipi ticari araçlar, arazi tipi elektrikli/hibrit elektrikli araçların yüksek performans gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış bir üründür.

650 V’a kadar akü sistemleri için motor kontrol çözümü sunan, düşük ve yüksek voltajlı Parker GVI serisi ürünler, mobil uygulamalar için kompakt ve güvenilir dönüştürülecek yönelik en yeni tasarım standartlarıyla yüksek performans sağlamaktadır. Parker GVM yüksek verimli PMAC mobil motor serisiyle ortak olan GVI serisi, en zorlu uygulama alanlarında bile üstün güvenlik sağlamasının yanı sıra düşük kurulum maliyeti ve yüksek verim sağlamayı amaçlıyor.

Parker GVI Serisi İnvertörün Özellikleri

Düşük ve yüksek voltajlı olmak üzere üretilen GVI serisi invertörlerden; düşük voltajlı GVI motor kontrolörlerinin azami 230-700 amper akımda 24 V, 48 V, 80 V ve 96 V (nominal) versiyonları mevcutken, yüksek voltajlı GVI motor kontrolörleri ise 650 V (nominal) versiyonlarda ise akım değeri 320-500 amperdir.

GVI sürücüleri, sabit mıknatıslı (PMAC) motora sahip Parker Global Araç Motoru (GVM) serisinin üstün güç yoğunluğu ve yüksek verim sunmasına en fazla imkân sağlayacak şekilde tasarlanarak üretilmiştir. Opsiyonel olarak önceden yapılandırılan ve doğrulanan GVI ve GVM kombinasyonları, sayesinde; müşterilere, kullanımı kolaylaştıracak, geliştirmeyle ilgili çabaları azaltacak ve standartlarla uyumluluğu sağlayacak, tam entegre edilebilen çözümler sunmaktadır.

Parker’ın üstün teknik özelliklerle donatılmış GVM motorları; 228 kW’a kadar kesintisiz güç, azami 1430 Nm’ye kadar tork yoğunluğu ve dakikada 9.800 devre kadar çıkabilen rotasyonel hızlar sağlayabilir. Yeni sürücülerin diğer özellikleri; araç içinde güvenli iletişime olanak tanıyan standart CANopen ve J1939 protokollerinin yanı sıra, sabit uzunluklarda verilen prototip kablo tertibatlarına sahip olmasıdır.

Parker GVI Serisi İnvertörün Avantajları ve Kullanım Alanları

Yüksek performanslı mobil motorlara sahip bu son teknoloji ürünü; müşterilerin rekabette öne çıkaran, güvenilirliği sağlayan, pazara çıkış süresini hızlandıran, kusursuz tasarımı sayesinde, olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Rakip markaların çözümleri ile kıyaslandığında; %50 daha hafif olan bu ürün, aracın verimliliğini arttırırken, %50’ye varan oranda ise daha az yer kaplamaktadır. GVM motorları, özellikle yer kısıtlaması olan uygulamalar için entegrasyonu kolaylaştırmaktadır. Ayrıca enerji tüketimini %40 oranında düşürmesi sayesinde akü ömrü uzarken, küçülen akü boyutları da hem elektrikli araç(EV) hem de hibrit elektrikli araç(HEV) platformlarında kullanıma uygun bir hâl almaktadır. Parker’ın çapraz teknoloji (elektromekanik/hidrolik) uygulamalarındaki uzmanlığı, müşteriler için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Parker GVI serisi invertörün kullanım alanları; taşıma platformları, inşaat ekipmanları, malzeme taşıma sistemleri, çöp kamyonları, tekerlekli yükleyiciler, ekskavatörler ve madencilik makinelerinde bulunan orta ve yüksek güçlü silindirler için elektrohidrolik aktüatörler/pompalar gibi çekişsiz uygulama alanlarında ürün kullanılabilmektedir.

Kaynak: Parker.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here