stereoskopik 3D görüntüleme

OmniVision Technologies ve Lighthouse Imaging beraber tıp dünyasına stereoskopik 3D görüntülemeyi endoskoplara sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini sağlayacak bir platform geliştirdi.

Geliştirilen stereoskopik 3D görüntüleme sensörü laparoskopi, gastro-intestinal (GI) ve genel endoskopik cerrahi gibi uygulamalarda yüksek görüntü kalitesi ve yüksek çözünürlüklü görüntü sensörleri ile uçtan uca, çözüm sunmaktadır.

Platform, iki OmniVision OH02A CMOS görüntü sensörünü ve OmniVision’dan bir görüntü sinyal işlemcisini (ISP) ve ayrıca Lighthouse’dan LED aydınlatma ve kamera kontrol ünitesi için bir ışık kontrol panosunu içermektedir.

Sensör, 1/6-inç optik formatta 1.4 mikron piksel PureCel ile iki adet 0H02A görüntü sensörüne sahip olası ile hem aydınlık hem de karanlık alanların yüksek kalitede görüntülenmesi için sıralı yüksek dinamik aralığı (HDR) destekler.

sensörlerin doğru senkronizasyonunu sağlamak için FrameSync teknolojisine sahiptir. sensörlerin LED’leri endoskopun distal ucunda sürmesini sağlarken, kapak camındaki yansıma önleyici kaplama gölgelenmeyi giderir.  Ayrıca, iki şeritli MIPI çıkışlı kompakt talaş ölçekli paketlerde gelir ve distal ucunda düşük ısı için düşük güç tüketimine sahiptir.

OH02A görüntü sensörü 2 megapiksellik, 1080p çözünürlükte tıbbi ekiplerin saniyede 60 kare hızında video akışını destekler. Tıbbi ekipman yüksek kaliteli görüntüleri büyük bir televizyon monitöründe yüksek kaliteli görüntüler yayınlamasına olanak tanıyor. Ek olarak, Lighthouse platformu, tıbbi OEM’in maliyet veya çözünürlüğe öncelik vermesine bağlı olarak, 720p veya 4K / 2K çözünürlüğe sahip sensörleri kullanmak için uyarlanabilir.

OVMed® ISP arka uç işlemci, stereo 3D görüntü sağlar. Kompakt kamera kontrol ünitesi (CCU) / video işlemci ünitesi (VPU) içine uyar.

Ek olarak, sınıfının en iyisi görüntü kalitesi ve özellik kümesi sunan, analog dijital dönüştürücü, çift kanallı ISS ve PC arayüzü de dahil olmak üzere entegre bir tasarımı destekler. İkili OmniVision görüntü sensörleri için bir giriş arayüzü sağlanmıştır. Video’lar  USB2.0 harici bellek ile alınabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here