Eplan P8

EPLAN Electric P8 platformunun 2.8 yeni sürümü,  kullanıcı arabiriminde bir yenileme ve bir portal kullanıcı entegrasyonunu getiren bir çözüm başlatıldığını açıkladı.

P8’in yeni tasarımı, yapılandırma, veri yolu verileri ve Siemens TIA Portal’da eşzamanlı güncelleme açısından iyileştirmeler sunuyor. Yeni Sürüm 2.8’in öne çıkan yönleri yeni bir grafik arayüzü, daha fazla ergonomi ve geliştirilmiş makro teknolojisi dir.

Ayrıca, bu yeni sürüm, doğrudan yazılım çözümüne entegre edilen kullanıcıların yapılandırma projeleri ile ilgili veri yolu bağlantılarının sadece tek bir hat üzerinden değil, her türlü gösterim için görüntüleyebilme imkanı sunmas  diğer yenilikler arasında yer almaktadır.

TIA Portalı İle Daha Büyük Veri Değişimi

Ayrıca yeni sürüm Eplan 2.8  çeşitli yeni özellikler sunuyor. İlk adım, TIA Portal ve Eplan arasındaki çift yönlü etkileşimde iyileştirmeler içermektedir .

Terminal şeridini düzenle menüsünde kullanıcılar, aynı anda hizalanabilecek çeşitli aksesuarlar atayabilirler. Uygun içerik menüsünde seçilen tüm cihazlar daha sonra mühendislik sürecinde zaman kazanacaklar.

Yapılandırma Projelerini Aktarma

 Yeni bir menü seçeneği ile kullanıcılar artık yapılandırma projelerini (örn: bir plc kutu için veri) ilgili veri yolu portlarına aktararak, her bir port için verileri manuel olarak girmenin zaman alıcı görevini ortadan kaldırabilirler. Potansiyel olarak mevcut olan veri portu girdileri burada güncellenir. Bireysel veri yolu başka bir konfigürasyona atanmışsa, bu değer daha sonra manuel olarak değiştirilenebilinir ve hepsi mühendislikte daha fazla esneklik sağlar.

Her Türlü Temsil İçin Mevcut Veri Yolu Verileri

Şu ana kadar, Eplan P8 kullanıcıları sadece ağ ve veri yolu bağlantıları için tek bir hatta veri girişi yapabilirler. Veri yolu bağlantıları için özelikler iletişim kutusundaki yenilik projeciler için gösterim çeşitleri  ‘’veri yolu verileri’’  sekmesidir. Bu veri yoludaki veriyi projeye girmenize ve gösterimi tek bir saıtrda göstermeden görüntülemenize olanak sağlar. Diğer bir avantaj projeye esneklik katan özellik  projeyi  değiştirirken verilerin silinmemesidir.

Eplan 2.8 sürüm

Bina için makrolar Eplan 2.8 yeni sürümü ile beraber mimarlar, mütahitler, planlama ofisleri ve bina otomasyonu için 370 üzerinde RI akış çizelgeleri ve kontrol şemaları Eplan projesi için temin edilecektir.

 Kablo Demeti Tasarımı Kabin Kablolamasıyla Buluşur

Bir arada toplanmış  kablolar ve kablo demetleri ile standart kabin kablolarının kombinasyonu, üretim için ayrıntılı olarak belgelenmiştir. EPLAN Kablo Demeti üreticisi şimdi, verimli kablolar ve kablo tesisatı 3D tasarımı için EPLAN Pro Panel ile proje veri alışverişi sunmaktadır. Kontrol panosu bileşenleri, kablo demeti mühendisliği için yazılıma alınabilir ve inşaat için kullanılabilir. Bu tasarım kullanıcılar için zamandan tasarruf sağlar.

EPLAN Electric P8 İle Veri Alışverişi İçin Daha Fazla Özellik

EPLAN Electric P8 ile veri alışverişi ayrıca tasarım sırasında zaman tasarrufu sağlar ve veri tutarlılığını artırır. Şerit kablolar ve inline bileşenler gibi ek elemanlar artık EPLAN Kablo Demeti proD’ye aktarılabilir. 3D tasarım ortamında terminal şeritlerinin daha iyi kullanımı, resmi tamamlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here