e_plan 2.9

EPLAN platformunun 2.9 sürümü Ocak ayının sonundan beri kullanıma sunulmuştur, Bununla birlikte QR kodları ile her yerden üretilen köprüler sağlamış olursunuz. Bunun ile birlikte katman değişiklikleri her yerden değiştirilebilecek bir duruma sahiptir. Büyük proje verilerinin tarayıcılar aracılığıyla düzenlenmesi sayesinde projeler daha önce tamamlanabilir. Standartlaştırma ile ilgili olarak, makrolar artık kolayca yeniden kullanılabilir.

Kullanıcılar belgeleri kendi platformlarında saklama imkanları kazanmış olur. Bu daha sonra akıllı tablet ve telefon gibi cihazlarda açılabilme özelliğine sahiptir. Bu hem dahili bağlantılar hem de harici bağlantılar için kullanılabilir, bu nedenle yazma ihtiyacı geçmişte azalmıştır.

QR kodları ayrıca basılı dokümantasyon için de kullanılabilir, bu da kullanımı daha hızlı ve kolay hale getirir. İşaretçilerdeki sembollerin değişimi de basitleştirilmiştir, çünkü artık uygun ayarları seçerek bunları değiştirmek mümkündür. Sade ve şeffaf görünümü ön plandadır.

Eplan 2.9  Katmanların Yönetimi

Katman yönetimi önceki sürümlerinden daha da kolay, artık tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilmektedir. Mühendis ve teknikerler için  iyi bir çalışma potansiyeline, katmanların aranmasını ve özelliklerinin değiştirilmesini de içerir ayrıca sunulan iyileştirmeler otomatik olarak tanımlanmaktadır.

Bundan sonra, bir projede veya alt projede belirli bir katmana atanan tüm nesneler için bir proje bulmak daha kolaydır. Makrolar söz konusu olduğunda, makroları olan bir proje bittiğinde, Standartlaştırılmış makrolar, Makro Tarayıcı ile sürüklenip bırakılarak diğer projelere eklenebilir .

Tasarımcılar, açısından bir çok düzenleme işlemi ve içe aktarma konusunda Bu, DXF veya DWG formatında içe aktarılan bir projeye eklenen katmanları kolayca bulmanıza, bunları hızlı bir şekilde değiştirmenize ve bunları kullanıcı tanımlı katmanlar olarak kullanmanıza olanak tanır.

Hedefe Hızla Ulaşın

Makro Tarayıcılar listesinin görünümü, düzenlemeyi kolaylaştırmak için EPLAN Platformunun önceki sürümünde hücreler içeren bir tablo haline gelecek şekilde değiştirildi . Yeni sürümde, bu işlev Cihaz ve Parça Gezgin, PLC Gezgin ve Kablo Tarayıcı gibi diğer tarayıcılara genişletilmiştir.

Bu sayede , E plan 2.9 sürümü büyük avantajlar sunuyor, çünkü proje verileri hızlı bir şekilde rahatlıkla düzenlenebiliyor. Benzer şekilde, bir makro projesi tamamlandığında, sadece sürükleyip bırakarak makro tarayıcısında standart makrolar birleştirmek mümkündür. Benzer şekilde, bu işlevsellik, kullanıcının pencere ve sembol makrolarını zaten oluşturduğu makro veya şemalara sahip bir proje için de geçerlidir. Sonuç, dizinlerden makro seçimi artık gerekli olmadığından önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. Veriler yeniden kullanıldığı için programın kalitesi tartışmasız bir potansiyele sahiptir.

Eplan 2.9  Akıllı Yapılandırma

Yeni Yönetim iletişim kutusu, 3B cihazların şemaları ve konumu için kullanıcı tanımlı özelliklerde ayarların değiştirilmesini çok daha kolay hale getirir. Kullanıcılar artık kullanılmayan önceden tanımlı ayarları vakit kaybetmeden dakikalar içinde silme imkanı vardır. Bağlam menüsü, kullanıcıların açık ve net faydalarıyla kullanılan özellikleri kolayca bulmalarına yardımcı olur. Bir projedeki kullanacağınız bütün ayarlar bir menü içerisin de görüntüleyebilirsiniz.

Benzer şekilde, farklı bileşenler için özellik ayarları dışa ve içe aktarılan özellikler aynı anda düzenlenebilir. İsimler de aynı kolaylıkla çevrilebilir ve yeni arama özellikleri şirket standartlarını daha hızlı uygulamak için ayarlamalar yapılmasına yardımcı olur.

Nasıl Yapılır

EPLAN sürümü ile, hem projelerin yönetiminde hem de cihazların ve parçaların dilindeki birçok özellik ve girdi alanı için farklı diller kullanılabilir. Kullanıcılar bütün projeleri tek bir dilde aynı anda otomatik olarak çevirebilir, isterse planlayarak seçili projeleri seçili dil de çevirebilir.

Bu sürümü ile , bilgilerin netliğini artırmaya yardımcı olur farklı diller de kelime girmenize izin verir, kullanıcı ara yüzünde işaretlenen simgeler bulunur.

Nasıl Çalışır

Tasarımcı çok dilli bir alana bir metin girdiğinde, başlangıçta dile göre bağımsızdır. Tercüme edilmesi gereken makale var ise belirlediğiniz dilde saniyeler içerisin de dilin kurallarına uygun bir şekilde çevrilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here