wago-ı o-system ethernet kontrol cihazı

Kontrol mühendisliği, gelişen teknolojinin gereğince gerekli olan sistemleri, uygun yazılım ve donanımlar ile istenilen duruma yönlendirme işlemi ile uğraşır, WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol cihazı da kontrol mühendisliğinin bir ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.

WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol cihazı, bağlı olduğu bütün I / O modüllerini tespit etmekte ve PLC durum bilgilerini görüntülerken yerel olan bir proses görüntüsü oluşturmaktadır. Bu, etherneti modüler olan WAGO-I / O-SYSTEM’e bağlar, IP adresine ait olan son bayt yapılandırılarak karışık bir analog düzenlemesini içerir. Bahsi geçen bu Ethernet kontrolörü kontrol cihazı, fieldbus’ın hat topolojisinde kablolanmasına olanak sağlar. Bazı kurulumlarda, DIP anahtarı kullanılarak dijital modülleri yer alabilir ve bunlar IP adresi ataması amacıyla kullanılabilmektedir.

Kontrol mühendisliği, elektronik, mekanik ve bilgisayar tabanlı olan bütün endüstriyel üretim sistemlerinin istenilen bir biçimde çalışmasını sağlar ve bunun için bilgi ve teknoloji üretir. WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol cihazı da, ultra yüksek performans ve düşük güç tüketimi için standart ETHERNET protokollerini sunarak ve aynı zamanda çok çeşitli olan standart Ethernet protokollerini destekleyen ek ağ cihazlarını ortadan kaldırarak bu mühendislik dalının bir ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kontrol cihazı, compact view modelinde çalışarak optimum performans ve kullanılabilirliği sunduğu için oldukça avantajlıdır.

Kullanıcılar, Wago’nun kullanıcı dostu olan PLC’leri ile birçok uygulama için uygun maliyetli otomasyon çözümlerini kullanabilmektedir. WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol cihazı, bazı durumlarda kontrol kabinin içinde ve dışında, optimum otomasyon konusunda kullanıcılara deneyim sunar.

İki Ethernet Arayüzü ve Ek Anahtardan Oluşan Wago-I / O-SYSTEM ETHERNET Kontrolörü

WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol cihazı, kontrol mühendisliğinin bir ürünüdür. Bu üründe, proses kontrol, ölçe ve enstrümantasyon adımları gerçekleştirilmiştir  ve ayrıca endüstriyel veri iletişim sistemleri alanında yapılmış olan bir çalışmadır. Çünkü bu cihaz doğru kullanıldığı takdirde, tüm uygulamalar ve endüstriyel ortamlar için esnek IP20 uzaktan I/O sistemlerine sahip olur. İki Ethernet ara biriminden oluşan bu kontrol denetleyicisi ek anahtarlar ile veya göbeklerle daha kolay bir kullanıma ulaşır. B0oth ara birimlerinin avantajlarından biri; auto-negotiation ve auto-MDI’yı entegre web sunucusu olarak desteklemesi ve son olarak da kullanıcı konfigürasyon seçeneklerini sağlamasıdır.

WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET, denetleyici çoklu görev cihazı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cihazı kullanmak ise oldukça kolaydır ve pil destekli RTC özelliklerini bünyesinde barındırır. IEC 61131-3 talimat listesi (IL) gereğince, programlama dilleri ile gerçekleştirilmiştir. Bu cihaz, ladder diagram (LD) uygulaması ile kullanıcı dostu olmaktadır. Fonksiyon bloğu diyagramı (FBD) ve sürekli fonksiyon şemasından (CFC) oluşur ve endüstriyel uygulamada yaygın bir biçimde kullanılır.

WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET Kontrol Cihazı Ürünü ve Özellikleri Nelerdir?

WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET denetleyici kontrol cihazı, denetleyici web tabanlı yönetimlerde çalışır ve baud hızını (haberleşme hızı / fieldbus 1) 10/100 Mbit / s’ye kadar düşürmektedir. Bahsi edilen baud hızı, sistem konfigürasyonunda 2 x 4 kutuplu erkek konektör üzerinde çalışan 0,08 ve 2,5 mm2 / 28 teknik özelliklerine sahip olan çok telli iletken üzerinde durmaktadır.

WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol ünitesi, polyamid 6.6 kodensat ve uygunluk işaretine sahip gövde malzemesi polikarbonat üzerine yerleştirmek için oldukça idealdir. Bunlara ek olarak, bu kontrol cihazı IP20 koruma sınıfı ve iletim ortamı ile korunmaktadır. Bu korunma, 55 dereceye kadar çalışma ortam (ortam havası) sıcaklığı ile daha iyi bir performans elde edilmesi için ortam sağlamaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, bu cihaz kontrol mühendisliğinin işe yararlığı yadsınamaz olan bir ürünüdür. Çünkü kontrol mühendisliği, endüstri sektörünün ekonomiklik, kalite ve yüksek performans beklentisini bu cihaz ile karşılamaktadır.

Sonuç olarak;

  • WAGO-I / O-SYSTEM ETHERNET kontrol cihazı, Ethernet / IP ve MODBUS ağlarının fieldbus iletişimi için entegre edilmiş olan ve konut malzemesi polikarbonat üzerine yerleştirilmek için oldukça idealdir.
  • Bu kontrol cihazı ürünü, ultra yüksek performans ve düşük güç tüketimi için, standart Ethernet protokollerinin sağlanmasına aracı olur.
  • Bu cihaz, -40 ve 85 derece çevre hava sıcaklığına sahiptir. Aynı zamanda bu kontrol cihazı, uçucu olmayan bellek 32 kbaytlık yazılım ve yüksek spesifikasyonlu kontrolör ürünündeki kullanıcı ihtiyacını destelemek için düğüm başına maksimum 250 numaralık modül sayısı ile desteklenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here