Eviniz için en iyi akıllı termostatlar

Akıllı termostatların gerçekte bizlere  sundukları özelliklerini,  yararlarını  ve  değişen termostat pazarını sizler için keşfedeceğiz, böylece hangi modelin eviniz için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Akıllı Termostat Nedir?

Akıllı termostatlar, evlerinizdeki ısıtma sisteminizi İnternet’e (Wİ-Fİ) bağlayarak sisteminizi internet üzerinden akıllı telefon, tablet ve bilgisayar aracılığı ile dışarıdayken yaşam alanınızın sıcaklık değiştirmesine  ve sisteminizi  açıp kapatmanızı sağlar.

Standart termostatlar gibi, akıllı termostatlarda belirli zamanlarda veya bir oda belirli bir sıcaklığa ulaştığında açılmak üzere programlanabilir. Ayrıca bu programlanabilir akıllı termostatların  çoğu evinizin ısıtmasında size ne kadar ısıtma kullandığınızı gösterir. Akıllı termostatların arkasındaki ana fikir, evlerimizi ısıtmayı daha verimli bir süreç haline getirebilmeleri dir.

Popüler Akıllı Termostat Markaları ve Modelleri

Akıllı termostat pazarı her geçen gün düzenli aralıklarla piyasaya sürülen yeni marka ve modellerle birlikte gelişmektedir.Bunlar, en köklü marka adlarından ve ana şirketlerinden bazılarını sizler için değerlendirdik.

Ecobee4

ecobee4

Çoğu termostat sıcaklığı yalnızca bir yerde okur ve bu da diğer odaları rahatsız edebilir. Ecobee4, sıcak veya soğuk noktaları yönetmenize yardımcı olmak için bir oda sensörüne sahiptir. Apple Watch da dahil olmak üzere Android ve iOS cihazlarınızdaki ecobee mobil uygulamasından sıcaklık ve konfor ayarlarını kolayca ayarlayın.

Ecobee mobil uygulamasını kullanarak siz tatildeyken Sisteminizle  ilgili bir sorun varsa, size servis uyarıları ve hatırlatıcılar gönderir. Kullanıcılara bir  ay ne kadar enerji tasarrufu sağladığınızı gösterir  ve ısıtma ve soğutma ekipmanlarınız hakkında sizleri bilgilendirir.

Tado Akıllı Termostat

Tado Akıllı Termostat

Küçültülmüş beyaz kutu termostat görevi görür, ancak asıl iş akıllı telefonunuzda yapılır. Uygulamanın uzaktan sıcaklığı ayarlamak ve eviniz için programları ayarlamak sağlar.

Coğrafi konum özelliği bulunan bu cihaz,  evinize yaklaşırken evinizde sıcaklık  seviyesini yükselterek evinizi siz gelmeden ısıtmaya başlayacaktır. Genel olarak iyi çalışır, ancak tüm günü evinizde geçirmeyi planlıyorsanız, termostatı el ile ayarlamanız gerekmektedir.

Honeywell Lirik T6

Honeywell Lirik T6

Honeywell Lirik, evinizi doğru sıcaklığa getirmenin ne kadar zaman alacağını, tahminin ederek enerji faturalarından tasarruf etmenizi sağlar. Akıllı konfor kontrolü, ihtiyacınız olduğunda istediğiniz sıcaklığın korunmasına yardımcı olur.

T6 yenilikçi geofencing teknolojisini kullanarak yaşam tarzınıza uyum sağlar. Evinizden Ne zaman uzaklaştığınızı bilir ve gerekli ısı ayarlarını ayarlayarak  enerji tasarrufuna yardımcı olur.  Ayrıca, köşeyi döndüğünüzde bilir – ve geldiğiniz zaman evinizin mükemmel sıcaklıkta olmasını sağlar. Size gönül rahatlığı ve maksimum ev konforu sağlayın.

Nest

Nest

Nest Learning Termostatının en büyük övgüsü, ısıtma davranışınıza göre sizin için evinize  bir program hazırlayabilmesi ve aynı zamanda en iyi ısınma için belirli sıcaklık bölgelerinde kalmanızı teşvik etmenizi sağlar ve aynı zamanda enerjiden tassarruf ederek paranızı düşürmeye yardımcı olur.

Nest ile, daima enerjinizi en verimli şekilde kullanmanız için  cihazı ekonomik modda kalmanız teşvik edilir. Aslında, bölgenizdeki diğer Nesnelere kıyasla ne kadar iyi performans gösterdiğinizi (ne kadar kazandığınızı) gösteren aylık bir rapor e-postayla gönderilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here