Siemens-Junelight-Smart-Battery

Siemens, rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından kendi enerjilerini üreten konutlar için  elektrik ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirmiş olduğu ev tipi Junelight akıllı batarya sistemini piyasaya duyurdu.

Yenilenebilir enerji kaynakları genellikle evinizin ihtiyaç duyduğu enerjiden fazla elektrik üretir. Fazla üretilen enerjiyi depolayamadığımız için geceleri şehir şebekesinden pahalı bir şekilde satın almak zorunda kalırız. Siemens geliştirmiş olduğu akıllı batarya sistemi, enerjinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olarak  depolanan enerjiyi daha sonra tekrar kullanabileceğiniz için enerji tasarrufu sağlar.

Evlerde kendi imkanlarıyla üretilen enerjiyi  depolama gerekliliklerine göre tasarlanan akıllı batarya  (Junelight Smart Battery), bağlı olduğu sistemi hava koşullarını göz önünde bulundurarak  öngörülen şarj ve deşarj işlemlerini kontrol eder. İçinde bulundurmuş olduğu 6 adet akünün her biri 3,3 kilowatt-saat (kWh) kapasiteye sahiptir.

Son derece kullanışlı olan ev tipi enerji depolama sistemi evinizde ısı pompalarını çalıştırabilir  ayrıca elektrikli aracınızı  şarj edebilirsiniz. Şarj ve deşarj olurken, akıllı batarya  kullanıcıya özel hava koşullarını ve ev aletlerinin tüketim tahminlerini otomatik olarak dikkate alır; bu, akülerin yalnızca yüksek PV güneş enerjisi dağıtımı olan zamanlarda tamamen şarj olacağı anlamına gelir ve bu da güç kayıplarını en aza indirerek  sizi elektrik şebekesinden bağımsız kılmanıza olanak sağlar.

Junelight Akıllı Batarya’nın Teknik Özellikleri

Junelight Smart uygulaması

Junelight-Smart uygulama

Akıllı  uygulaması, evinizdeki enerji akışını, bataryanın yüzde kaç  şarj edildiğini, fotovoltaik sisteminizin nasıl çalıştığını ve ev aletlerinin enerjiyi nasıl kullanıldığını, nerede olursanız olun tam bir görünürlük sağlayarak evinizin enerji akışını kontrol etmenizi sağlar.

Animasyonlu LED ekran.

Kapak üzerinde bulunan dijital gösterge den mevcut şarj durumunu istediğiniz zaman okuyabilir  ve yalnızca enerji beslenip beslenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Boyut

akıllı batarya siemens

18 cm derinliğe sahip olan Junelight Smart Battery, örneğin kapı arkasındaki duvarda veya dar koridorlarda, dar  alan olsa bile yerleştirilebilir. Modern beyaz veya zarif siyah olarak iki renk seçeneği vardır.

Uzun Batarya Ömrü

Sistem tüketim tahminlerini bildiğinden, tüm verimleri güneşli havalarda depolamak gerekli değildir. Bunun yerine, piller tahmin edilebilir ve çok nazikçe şarj edilebilir bu da kullanım ömrünü önemli ölçüde arttırır.

Akıllı Enerji Yönetimi.

Junelight Smart Battery, günümüzde ısı pompasını ve ısıtma elemanını zaten kontrol edebilen akıllı bir kontrol sistemine sahiptir ve gelecekte elektrikli araç şarj istasyonunu ve diğer tüketicileri de bağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here