sıck rfıd

Endüstri  4.0 gelişmesiyle beraber fabrikaların  Lojistik süreçlerinin gelişmesi ve İş çözümlerini daha az kaynak kullanarak daha hızlı   izleme ve kontrol edebilme teknolojilerini endüstriyel otomasyon sistemlerine sunuyor.

Temassız RFID teknolojisi ürünlerin Lojistik süreçlerinde mal kabul, sevkiyat, stok yönetimi ve depolama gibi tüm faaliyetlerin planlı şekilde izlenmesi için kanıtlanmış bir teknolojidir. Tüm dünyada akıllı fabrikalar içerisinde bu sistem kullanılmaktadır.

Fabrikalarda Endüstri 4.0’ Gerçek bir IoT ekosistemi gerçeğe dönüştürmek bir ürünün  mevcut konumunu ve kritik ekipmanın geçmişi, şimdiki zamanı  veya gelecekteki durumunu anlayarak işyerini optimize etmek için varlıkların ve eşyaların gerçek zamanlı ağ bağlantılı üretim tesisleri geliştirmektir.

Ürünlerin gerçek zamanlı olarak görünürlüğü karar vermeyi destekler

Bu ihtiyaçları karşılamak için gerçek zamanlı verileri toplamak, birleştirmek ve yönetmek için bir sensörlere dayalı Nesnelerin İnterneti olarak adlandırılan IoT ekosisteme ihtiyaçları vardır.

Ürünleri  kolayca bulun ve yönetin

Üretim ve stok yönetimi süreçlerinde ürünleri  1 metre gibi kısa mesafelere  kadar takip ederek çok katlı tesislerde, fabrikada, veya depolama sahası içerisindeki araçları bularak değerli zaman tasarrufu sağlayabilir. Ürünlerin ve araçların konumsal farkındalığını arttırmak için otomatikleştirilir.

Yüksek  performans ve ekipman sağlığına kavuşun

Bir üretim operasyonunun en büyük tehditleri kayıplar ve ekipman kesintileri dir. Meydana gelen bu olumsuzluklara yönelik olaylara hızlı bir şekilde izlemek ve tepki vermek için birden çok veri noktası kullanarak ekipman performansının daha fazla görünürlüğüne ihtiyaç duymaktadır.

RFID ekipman verileriyle donatılmış olan operatörler, ekipmanın ne zaman  ve  hangi konumda  başarısız olduklarını hemen anlarlar, bu nedenle işletme genelinde operasyonel iş süreçlerini  ve performans verimliliğini arttırırlar.

Tek bir sistem sorunsuz deneyim elde edilebilir

Tüm tesis aynı kablosuz Wi-Fi altyapısı kullanılarak uygulama maliyetleri düşürülerek tüm operasyonlara optimize edilir.

Durum İzleme sistemi  ve konum servisleri , Bluetooth Smart (BLE) işaretlerinin gücünü, BLE’nin Wi-Fi ağ geçitlerini ve bir bulut servis sistemi ile birleştirilerek  gerçek Nesnelerin İnterneti (IoT) sensörlerine dönüştürür.

Tesisteki tüm veriler AES (Advanced Encryption Standard; Gelişmiş Şifreleme Standardı) ile veriler güvenli tutulur.  İşaretçiler, BluFi ve Bluzone bulut portalı arasındaki iletişim, güçlü AES 256 bit ve SSL ve  TLS (Transport Layer Security) veya Taşıma Katmanı Güvenliği ile şifrelenir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here