Oculus Quest 2

Facebook, Connect AR / VR etkinliğinde ‘Oculus Quest 2’ sanal gerçeklik (VR), başlığını tanıttı. 22 Eylülde ön siparişleri başlayacak olan ‘Oculus Quest 2’ sanal gerçeklik gözlüğün, teslimatı ise 13 Ekim’de başlayacaktır.

Özel kulak içi kulaklıklar ve pil paketiyle birlikte gelen sanal gerçeklik VR başlığı Oculus Quest 2, şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüklü ekrana sahip. Aynı zamanda, önceki nesle göre yüzde 10 daha hafif olan 503 gram daha hafiftir. Ayrıca, ABD’de 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla, önceki Oculus kulaklığından 100 $ daha ucuza geliyor.

Facebook ayrıca 2021’de akıllı gözlük yapmayı hedefliyor ve bu akıllı gözlük için dünyaca ünlü gözlük üreticisi Ray-Ban ile beraber ortaklaşa bir Ray-Ban markalı akıllı gözlük yapmak ve piyasaya sürmek istiyor.

Facebook’un akıllı gözlük yapmak için EssilorLuxottica ile yaptığı ortaklık, Facebook uygulamalarını ve teknolojilerini, Luxottica’nın gözlük pazarındaki liderliğini ve Essilor’un gelişmiş lens teknolojisini birleştirerek insanların daha iyi bağlantıda kalmasına yardımcı olacak. İlk ürün Ray-Ban markalı olacak ve 2021’de piyasaya sürülecek.

Quest 2

Oculus Quest 2 VR Teknik Özellikleri

Oculus Quest 2, Qualcomm’un 6GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon XR2 Platform işlemcisi tarafından desteklenmektedir. Göz başına 1832 x 1920 piksellik şirket tarafından sunulan en yüksek çözünürlüklü ekrana sahip. VR başlığının 3 saate kadar dayanan daha uzun bir pil ömrüne sahip olduğu iddia ediliyor. Quest 2’nin artırılmış grafik işleme gücüyle, bu yeni ekran 90 Hz’yi destekleyebilir. Açık gri ve siyah renk olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

VR Oyunları Ve Deneyimleri

Quest 2, Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge, Myst, Jurassic World Aftermath, Warhammer 40,000 Battle Sister, Pistol Whip: 2089, The Climb 2 gibi gelecek başlıkları da içerecek olan Quest içerik kütüphanesinin tüm genişliğine erişim sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here