Servo Sürücü CMMT-AS ve Servo Motor EMMT-AS

Festo  sürücü kontrol ünitesi CMMT-AS ve servo motor EMMT-AS, benzersiz bir çözüm ile bağlanarak basit ve hızlı bir şekilde çalıştırılabilir. Diğer firmaların  kontrol sistemlerine  veya Festo’nun CPX-E kontrol sistemine tam entegrasyon sağlamaktadır.

 CMMT-AS Sürücü Kontrol Cihazı

Kullanıcılar üç dakika gibi kısa sürede sürücü regülatörü, servo motoru  ve mekanikten oluşan komple tahrik sistemini devreye alabilirler. Kompakt sürücü denetleyicisi CMMT-AS, Festo otomasyon sistemlerinin  ayrılmaz bir parçasıdır.

Komple sistem olarak, aktüatör ve servo motor regülatörü  zorlu uygulama koşullarında çalıştırılan veya çalışmakta olan Paketleme makinalarının kolay montaj ve taşıma tekniğinde veya elektronik endüstrisinde dinamik hareketler, noktadan noktaya ve enterpolasyon için tasarlanmıştır.

Fieldbus’ın bütün  endüstriyel ağ üreticilerinin  kontrollerine doğrudan kesintisiz entegre olması  sayesinde, tüm uygulama programlarında CMMT-AS‘nin basit, verimli ve doğrudan bağlantısı mümkündür. Siemens, Rockwell veya Beckhoff’un özel işlevsel  kontrol modülleri dahil tüm uygulama programlarına CMMT-AS’nin verimli ve kolay entegrasyonu için de geçerlidir.

Otomatik Ayarlama fonksiyonu , döner ve doğrusal hareketlerin basit başlatılmasını sağlar. Festo’nun servo motorlarının ve doğrusal mekanik elemanlarının düzenleme davranışını kendiliğinden  optimize eder;  dış tedarikçilerden alınmış  mekanik elemanların devreye alma işlemlerine  ilaveten müdahale edebilir.

EMMT-AS servo motoru

175 watt ila 12.5 kW güç aralığında bulunan EMMT-AS, sürekli uyarılmış senkron servo motorları ile Festo, dar alanlarda daha çok  tork ve güç sağlar.

Zorlu ve dinamik uygulamalar için EMMT-AS senkronize bir AC servo motordur. Ayrıca maliyetten ve kurulum süresinden tasarruf sağlayarak teknik servisi kolaylaştırır. Teknik açıdan bakarsak çalışma esnasında iyi bir düzenlemeyi ve minimum  torku tutmayı  garanti eder. Lineer yada döner hareketlerden bağımsız olarak, pozisyonlandırma görevlerinde güvenilir.

Teknik özellikler:

Tek kablo bağlantı ve çeşitli aksesuar sayesinde hızlı devreye alma “Tak ve Çalıştır” işlevi, çok yönlü bir ürün yelpazesi sunar.

  • 3 boy 60/80/100 3,9 Nm / 9,8 * Nm’ye kadar (* 2019 ortasından itibaren mevcuttur)
  • Tek dönüşlü veya çok dönüşlü mutlak enkoder
  • İsteğe bağlı tutma freni
  • Koruma derecesi: IP67 bağlı gövde ve fiş için, isteğe bağlı sızdırmazlık halkalı mil üzerinde IP65

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here