Fibaro Akıllı Priz

Fibaro Akıllı Priz, LED halkalı akıllı bir prizdir. Fibaro Akıllı Priz, güç ölçüm özelliği ile donatılmış olarak gelir ve Z-Wave ile çalışır. Fibaro Akıllı Priz, takılı cihazın güç tüketimine göre renk değiştiren LED halkasına sahiptir, bu sayede cihazın enerji tüketiminin ne olduğunu görmeyi kolaylaştırır. Fibaro Akıllı Priz, 2500 Watt’a kadar ölçüm yapabilir.

Fibaro Akıllı Priz, tak ve çalıştır şeklinde çalışan, son derece kompakt, gelişmiş, uzaktan kumandalı priz adaptörüdür. Bu son derece işlevsel duvar prizi ile güç tüketimini uygun ve bakım gerektirmeyen bir şekilde izlerken, elektrikli cihazları kontrol edebileceğiniz gibi Z-Wave ağınızın menzilini de test edebilir. Fibaro Akıllı Priz, Dünyada bu tipte en küçük ve en çekici cihazdır. Yüzey düzgünlüğü, güzel kristal güç halkası ve modern tasarımı ile her türlü iç tasarıma mükemmel uyum sağlar.

Fibaro Akıllı Priz Nasıl Çalışır?

Fibaro Akıllı Priz, kurulum aleti veya elektrikçi gerektirmez. Sadece kutusundan çıkarın, bir elektrik prizine takın ve herhangi bir elektrikli cihazı takın. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde, Fibaro Sistemine, Fibaro Akıllı Priz eklemek oldukça kolaydır.

Herhangi bir ekstra kurulum gerektirmeyen Fibaro Akıllı Priz, uzaktan erişim ve raporlamalar için Fibaro Sisteme ait Home Center 2 sayesinde evinizden uzaktayken bile kolaylıkla yönetilebilir.

Fibaro Akıllı Priz Özellikleri

Her bileşen, ustaca bir hassasiyetle oluşturulmuş ve zorlu koşullarda test edilmiştir. Yüzlerce teknik zorluğa rağmen, ödün vermeden tasarlandı ve oluşturuldu. Cihaz basit bir uzaktan kumanda fişi değil, gerçek bir mühendislik şaheseridir.

Kristal RGB LED halkası, rengini görsel olarak değiştirerek bağlı cihazın mevcut yükü hakkında sizi bilgilendirir ve dış kabuğu 3 nanometre hassasiyetle cilalanmış yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.

Fibaro Akıllı Prizin özeliklerini inceleyelim.

Enerji İzleme

Fibaro akıllı ev sistemlerine ait ürünlerin uzaktan yönetilmesi, raporlanması ve birçok işlevin uzaktan yerine getirilmesi için tasarlanmış Home Center 2 uygulaması, Fibaro akıllı ev sistemi ürünlerinin yönetimini oldukça kolaylaştırıyor.

Home Center 2 konfigürasyon arayüzünde, evinizdeki mevcut enerji tüketimini kontrol edin ve vampir güç tüketimi yapan cihazlarını bulun ve faaliyetlerine karar verin.

Her Odada Tasarruf Edin

Evinizdeki enerji tüketimi en fazla olan ilk 5 enerji tüketicisi cihazların bir listesini görebilirsiniz. Home Center 2 arayüzündeki çizelge, cihazları veya odaları gösterebilir. Ev ekipmanlarınızı, enerji sınıflandırılması konusunda yardımcı olur.

Çocuk Güvenliği

Cihaz, priz güvenliğini sağlayan özel bir dâhili fiş kapağı ile donatılmıştır. Bu, özellikle en küçük yaşlarında merakı ve yaratıcılığı sonsuz olan bebeklerinizi korumak için kullanışlıdır.

Yük Kontrol Altında

Fibaro Priz, tüketilen elektrik miktarını kontrol etmenizi sağlayan, türünün tek örneği minyatür bir cihazdır. Kusursuz kristal LED halkasının rengindeki değişiklik, bağlı cihazın mevcut yükü hakkında sizi bilgilendirir.

Bunun yanı sıra, dâhili sıcaklık sensörü, sıcaklık 55 C dereceyi geçtiğinde yanıp sönen mor ışıkla sizi uyaracaktır. Ayrıca izin verilen maksimum 2,5 kW yükün üzerine çıkılması durumunda alarm ile sizi uyaracaktır.

Kablosuz Güncelleme

Yeni bir yazılım güncellemesi olduğunda Home Center 2’de bu seçeneği seçerek cihazı kablosuz olarak yükseltebilirsiniz. Bu sayede Fibaro Akıllı Prizi, duvar prizinden ayırıp, bilgisayara bağlayarak zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

Çocuk Bakıcısı

Çocuk yetiştirmede net kurallar ve yönergeler son derece önemlidir. Fibaro size bu alanda bile yardımcı olabilir. Fibaro Akıllı Prizine takılı olan, çocuk odasındaki bir oyun konsolu veya televizyon bağladığınız zaman, çocuklarınızın bağlı cihazları ne zaman kullanabileceğine uzaktan karar verebilirsiniz.

Konsolun ve/veya televizyonun kullanılabilirliğini kalıcı olarak ayarlayabilir ve çalışmalarını uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Geceleri Işık

FIBARO Duvar Prizini çevreleyen ince parıltı, prizin yerini bulmayı kolaylaştıracak ve geceyi biraz daha sıcak hale getirecektir.

Apple HomeKit ile Uyumlu

Fibaro Akıllı Priz, Apple HomeKit ile uyumludur. Apple HomeKit, Fibaro Sisteminde kullanılması amaçlanan standart cihazların tüm özelliklerini içerir.

Fibaro Akıllı Priz, Apple HomeKit ile uyumlu

Fibaro Akıllı Priz, Apple HomeKit uyumu sayesinde Siri üzerinden de komut edilebilir.

Tespit edilen herhangi bir enerji kullanımı, sistemin akıllı telefonunuza hemen bir bildirim göndermesini isteyebilir. Ayrıca ayarlara bağlı olarak sistem, cihazlarınızın çalışmasındaki herhangi bir düzensizlik hakkında sizi hızlı bir şekilde bilgilendirebilir.

Fibaro Akıllı Priz Teknik Özellikler

Farklı ülkelerde farklı elektrik prizleri olmasını göz önüne alan Fibaro, Akıllı Prizleri E tipi ve F tipi olmak üzere iki farklı priz girişine göre üretmiştir.

Fibaro Akıllı Priz Teknik Özellikler

Fibaro Akıllı Prizin teknik özellikleri şunlardır:

  • Teknoloji: Z-Wave Plus (868.42MHz)
  • Nominal yük (sürekli yük): Dirençli yükler: 13A, Akkor yükler: 8A, Endüktif genel amaçlı, (cosφ = 0.75-0.8): 13A, Pilot çalışma (cosφ < 0.35): 700VA, Motor: 750W, Elektronik balastlar: 3A
  • Voltaj: 230V, 50Hz
  • Halka LED: Cihazın güç tüketimini gösteren 16 milyon renk
  • Enerji İzleme: mevcut tüketim (W) ve birikmiş tüketim (kWh)
  • Menzil Test Cihazı: Z-Wave ağındaki herhangi bir noktada gücü, kapsamı ve yönlendirmeyi gösterir.
  • Aşırı Yük Uyarısı: Önceden ayarlanmış seviyeden daha yüksek güç tüketimini gösterir.
  • Buton: Butona basarak; cihazı, Z-Wave ağına dâhil edebilir veya hariç tutabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here