Fibaro Su Basma Sensörü

Fibaro Su Basma Sensörü, fütüristik tasarım, kompakt boyut ve çok çeşitli ek işlevler su taşkınlarına karşı sizi ve ailenizi güvende tutar. Gelişmiş teknolojisi ve hassasiyeti ile Fibaro Sel Sensörü, sizi tehdit eden bir sel veya hızlı sıcaklık artışı ve düşüşü durumunda uyarır.

Fibaro Su Basma Sensörünün tasarımında, su damlasından ilhan alınmıştır. Her bir damla, tıpkı Fibaro sisteminin modülleri gibi ayrı ayrı var olabilir veya birbirleriyle bağlantı kurarak uyumlu bir ekosistem oluşturabilir. Bir su damlasının şekli mükemmel ve kusursuzdur, bu nedenle Fibaro Sel Sensörünün kasası da aynı görünmek zorundaydı. Fibaro Sel Sensörü yüksek kaliteli, beyaz, parlak plastikten yapılmıştır ve her detayı mükemmeldir. Tasarımı son derece işlevseldir ve teknoloji size sonsuz olanaklar sunar.

Fibaro Su Basma Sensöründe, bluetooth low energy teknolojisi kullanılmıştır. Fibaro Su Basma Sensörü, Apple HomeKit teknolojisi sayesinde; iPhone, iPad ve iPod’unuzdan evinizi uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Fibaro Su Basma Sensörü, sel durumlarında veya tesisat arızalarındaki problemden dolayı oluşan su sızıntısı ve sıcaklık değişimlerini tespit ederek, sizi uyarır.

Fibaro Sel Sensörü, su sızıntısı veya yer değiştirme algıladığı zaman; alarm sesiyle ve LED ışıklarıyla uyarı sistemini devreye sokar. Ürün, zeminde kullanılabileceği gibi, ulaşılması zor yerlerde uzatma aparatı sayesinde duvara monte edilebilir.

Fibaro Su Basma Sensörünün Yapısı

Fibaro Su Basma Sensörü, bugün dünyada mevcut olan teknolojik olarak en gelişmiş, en işlevsel, ancak şaşırtıcı derecede estetik taşkın sensörüdür. Fibaro Su Basma Sensörü, sizin ve ailenizin güvenliğini sağlayan yeni teknoloji ile donatılmış bir sel sensörü olarak oluşturuldu. Hepsi minyatür, kompakt bir mahfaza içinde kapandı. Fibaro Su Basma Sensörünün yapısını inceleyelim.

 • Eğim sensörü: 15 derecenin üzerindeki eğimi ve hareketi algılar. Ayrıca, cihazı hareket ettirmeye veya kurcalamaya yönelik herhangi bir girişimde sizi uyaracaktır.
 • Alarm sireni: Dâhili alarm sireni, bir sel, hızlı sıcaklık değişimi gibi durumlarda hızlı tepki vermenize yardımcı olur.
 • Teleskopik Problar: Fibaro Su Basma Sensörü, düz olmayan yüzey seviyelerinde de çalışabilir. Esnek teleskopik problar sayesinde düz olmayan yüzeylerde mükemmel şekilde çalışır.
 • Giriş / Çıkış: Giriş terminali, harici bir probun bağlanmasına ve sensörün herhangi bir yere kurulmasına izin verir. Çıkış terminali, bir alarm sistemine bağlantı sağlar.
 • Sıcaklık sensörü: Yerleşik sıcaklık sensörü, bir yerden ısıtma sistemini yönetmek veya hızlı sıcaklık artışını algılayarak yangın alarm sensörü olarak hizmet etmek için kullanılabilir.
 • Pille çalışır: Sensöre güç sağlamak için tek bir pil yeterlidir.
 • Dış Müdahale Önleme: Özel olarak tasarlanmış muhafaza, yanlışlıkla açılmasını önleyen bir kurcalama düğmesi içerir.
 • Görsel Gösterge Işığı: Alarm sireninin yanı sıra cihaz, yerleşik RGB diyotundan gelen renkli ekranları kullanarak sizi bir tehdit konusunda uyarabilir.

Fibaro Su Basma Sensörünün Özellikleri

Fibaro Su Basma Sensörü, çalışma yerine bağlı olarak pil veya doğrudan akım ile çalışabilir. Sensör, 12 veya 24 VDC’de çalışacaktır. Fibaro Sel Sensörü, çıkış terminali sayesinde herhangi bir alarm sistemine de entegre edilebilir. Giriş terminali, sınırlı erişilebilirliğe sahip yerlerde Taşkın Sensörünü kullanmak için harici bir temas probu bağlanmasına izin verir.

Fibaro Su basma Sensörünün özelliklerini inceleyelim.

Fibaro Su Basma Sensörünün Özellikleri

Çift Dış Müdahale Koruması

Fibaro Taşkın Sensörü, herhangi bir hareket veya yer değiştirme, sensörün görevini yerine getirmesini durdurabilir. Bu, yerleşik hareket dedektörü sayesinde algılanacaktır. Açmaya yönelik herhangi bir girişim, ana denetleyiciye de bir rapor gönderilmesiyle sonuçlanacak şekilde algılanacaktır.

Altın Teleskopik Problar

Fibaro Sel Sensörü, 24 ayar altınla kaplanmış üç adet ultra hassas prob ile donatılmıştır. Gelişmiş teleskopik mekanizma, sensörün düz olmayan bir yüzeyde bile herhangi bir yere yerleştirilmesine izin verir. Altın kaplama, probların aşınmasını önler ve en hassas sıvı algılamasını sağlar. Tüm bunlar, arıza sonucu ciddileşmeden önce hızlı bir şekilde yanıt vermenizi sağlar.

Nerede İhtiyaç Duyulursa

Olası arıza tehditlerini hızlı bir şekilde tespit etmek çok önemlidir. Fibaro Su Basma Sensörünün kompakt boyutu, çeşitli güç ve alarm sistemi iletişim olanakları ile arıza ve su baskını tehdidini ilk öğrenen siz olursunuz. Sensör, ulaşılması zor yerlere kurulabilir. İhtiyacınız olan herhangi bir yerde çalışabilir. Tam olarak gereken noktaya monte edilemese bile, sızıntıyı olası en iyi yerinde tespit etmek için her zaman kablolu bir prob bağlayabilirsiniz.

Açık Muhafaza Alarmı

Güvenlik nedeniyle Fibaro Su Basma Sensörünün kasası açılmaya, kapanmaya veya bozulmaya karşı korumalıdır. Herhangi bir kurcalamanın algılanması, hane halkının SMS, Push bildirim veya e-posta yoluyla bilgilendirilmesine neden olacaktır.

Hızlı Cevap

Fibaro Su Basma Sensörü tarafından tespit edilen sel tehdidi, hasarı önlemek için Fibaro Sisteminin su kaynağını kapatarak otomatik olarak yanıt vermesine neden olabilir. Hidrolik sisteminize bir solenoid valf takmanız yeterlidir. Sistem, kendisine bağlı olan Fibaro Röle Anahtarı ile otomatik olarak çalıştırabilecektir. Bir solenoid valf ve bir Röle Anahtar modülü ile birlikte Fibaro Sel Sensörü, sizin için huzur ve eviniz için güvenlik anlamına gelir.

Görsel Renkli Ekran

Renkli gösterge ışığı sayesinde ne olduğunu anlamak için bir bakış yeterlidir. Sel Sensörünün yerleşik LED aydınlatmalı rengine bağlı olarak, sensörün su mu yoksa sıcaklıkta bir düşüş/artış mı algıladığını bileceksiniz. Dâhili Z-Wave menzil test cihazı ile sensör için seçtiğiniz yerin ana kontrolör ile iletişime izin verip vermediğini veya sensörün düzgün çalışmasını sağlamak için harici bir kablolu prob kullanmanız gerekip gerekmediğini kolayca belirleyebilirsiniz.

Önce güvenlik

Küvet giderindeki küçük sızıntılar veya çamaşır makinesi giderinin yanındaki küçük bir su birikintisi kesinlikle ilginizi çekecektir. Ancak küvet zaten yerleşikse ve sızıntılar görülemeyecek kadar küçükse ne yapmalı? Üzülmektense güvende olmak ve bir Fibaro Su Basma Sensörü kurmak daha iyidir. Sel Sensörü, konuma erişimin çok zor olduğu durumlarda bile, sızıntı olabileceğinden şüphelenebileceğiniz herhangi bir konum için mükemmel bir çözümdür. Böyle bir yer, drenaj, ankastre çamaşır makinesi veya bulaşık makinesinin yanındaki gömme bir küvette olabilir. Fibaro Sel Sensörünü ulaşılması zor alanlara kurun ve içiniz rahat olsun. En ufak bir sızıntı bile ortaya çıkarsa akıllı telefonunuzda gelişmiş uyarı alacak ve bir uzman arayabileceksiniz.

fibaro akıllı telefon kontrolu

Daldırmak Zor

Sensör, en zorlu koşullarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. -10°C ile 95°C arasındaki düşük veya yüksek sıcaklıklarda (uygun pil kullanıldığında) düzgün çalışır. İster hızlı ister yavaş olsun, her türlü selin üstesinden gelebilir. Muhafaza su geçirmezdir, sıvı ile doğrudan temasa izin verir ve iletişimin durmasına neden olacak suya batmayı önler. Yalnızca bu tür bir sensör güvenliğinizi garanti edebilir.

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma, insanlar için inanılmaz bir konfor ve ne yazık ki bireyin doğru şekilde kontrol etmesi için ise zor bir sitemdir. Rahatsız edici sıcaklıklardan kaçınmak için optimum sıcaklığı belirlemek ve ısıtmayı doğru zamanda kapatmak çok zordur. Entegre sıcaklık sensörü sayesinde Fibaro Su Basma Sensörü yerden ısıtmanızı yönetmenize yardımcı olur. Fibaro Home Center 2, sıcaklığın ailenizin konforu için ideal olmasını sağlarken, aynı zamanda mümkün olduğu kadar enerji tasarrufu sağlar.

Buzlanmayı Önleyecek

Fibaro Su Basma Sensörü, en zorlu koşulların üstesinden gelmekte sorun yaşamaz. Garaj yolunuz eğimliyse, garajdan çıkarken en küçük buz miktarı bile arabanızın kaymasına neden olabilir. Buzlanma birçok gereksiz kazaya neden olabilir Fibaro Su Basma Sensörünü, arabanızın çıkacağı yolun sıcaklığını kontrol etmek için evinizin önünde kolayca kullanabilirsiniz. . Fibaro Sel Sensörü, evinizin çevresinde en küçük buz oluşumunu bile önlemek için ısıtıcı paspaslarla çalışmak üzere mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır.

Bir Yangını Tespit Etmenize Yardımcı Olur

Fibaro Su Basma Sensörü aşırı sıcaklıklarda da çalışır. Herhangi bir ani sıcaklık değişikliği, kontrol panelinde bir alarmı tetikleyecek ve hane halkı, mobil cihazlarında hemen bu konuda uyarılacaktır.  Fibaro Sel sensörü, yangının erken aşamalarında tespit edilmesine yardımcı olabilir.

Mükemmel Bir Kombinasyon

Gelişmiş cihaz ilişkilendirmeleri ve genişletilmiş sahneler, . Fibaro Home Center 2 panelinizin bir sel veya yangın riskini algıladıktan hemen sonra uygun adımları bağımsız olarak atmasına olanak tanır. Çamaşır makinesinin yakınındaki en küçük sıvı algılamasından sonra bile Taşkın Sensörü, solenoid su vanasını kesecek ve bir Fibaro Duvar Prizine bağlı çamaşır makinesinin bağlantısını kesecek bir Röle Anahtarına sinyal gönderecektir. Yangın algılama durumunda, bir röle anahtarı solenoid gaz vanasını keser, kontrol paneli, kaçış yolunuzu gösteren ışıkların yanmasını sağlar ve dumandan kurtulmak için havalandırma sistemi maksimum seviyede çalışır. Bunlar, Fibaro Sistemindeki modülleri ve cihazları ilişkilendirdiğinizde ortaya çıkabilecek olasılıklardan sadece birkaçının örneğidir.

Kablosuz Güncelleme

Fibaro Su Basma Sensörü, bireysel kullanıcının herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak yazılım güncellemelerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Otomatik yazılım güncellemeleri, Fibaro Sistemi ile size kolaylık ve rahatlık sağlar.

Z–Wave Ağ Aralığı Test Cihazı

Güvenliğiniz için ve sel sensörünün düzgün çalıştığından emin olmak için yerleşik bir Z-Wave ağ menzil test cihazı ile donatılmıştır. Kablosuz Z-Wave ağ ağındaki iletişim, diğer Z-wave modüllerini kullanarak uzun bir mesafe boyunca ve dolaylı bağlantı yoluyla kontrol paneliyle bağlantıda kalmanızı sağlar. Dâhili LED, sensörün iyi bir menzile sahip olup olmadığını ve Fibaro Sistemi ile iletişim kurabileceğini veya farklı bir konum gerektirip gerektirmediğini kolayca kontrol etmenizi sağlar.

Fibaro Su Basma Sensörünün Teknik Özellikleri

 • Teknoloji: Z-Wave Plus (868.42MHz)
 • Güç: CR123A Pil
 • Harici Güç: 12-24 VDC
 • Çıkış Terminal Voltajı: 40V (AC veya DC) max.
 • Çıkış Terminal Akımı: 25mA maks.
 • Sıcaklık Ölçümü: -20 ila +100°C
 • Boyutlar (çap x yükseklik): 72 x 28 mm
 • Çalışma sıcaklığı: 0-40°C (harici güç kaynağı ise -20°C ile 70°C arası)

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here