Ford ile GE 3 Ayda 50.000 Solunum Cihazı Üretmeyi Planlıyor

Ford ve GE Healthcare,  korona ile mücadele için 20 Nisan tarihinde başlayarak 3 ay içinde 50.000 adet solunum cihazı üretmeyi hedefliyorlar. Bu iki şirket ABD’nin Michigan Eyaleti’ndeki bir tesiste bu üretimi yapmayı planlıyor.

Ford Motor ve GE Healthcare, bu cihazların üretimine 20 Nisan haftasında 500 UAW     (United Auto Workers ) yani Birleşik Otomobil İşçileri birliği ile başlaması beklenmektedir.

Bu çalışmalar sonucunda şirketler Nisan sonuna doğru 1.500, Mayıs sonuna kadar 12.000 ve 4 Temmuz tarihinde kadar 50.000 adet ventilatör üretimi yapmayı planladılar. Bu üretimdeki amaçları Koronavirüs pandemisine yardımcı olmak için bu üretimi yapıyorlar.

solunum cihazı tasarımı GE tarafından yüksek teknoloji Pneumatics (pnömatik) yaşam destek ürünleri konusunda uzmanlaşmış, özel bir şirket olan Airon Corp’dan lisanslanmıştır.

Bu cihazlar, GE’nin ürettiği solunum cihazından daha az karmaşıktı Ford daha önce şirketinin bünyesinde bulunan diğer tesislerde üretimine yardımcı olacağını açıkladı.

COVID-19 krizi sırasında acil ihtiyaçlara cevap vermek için çok sayıda solunum cihazına ihtiyaç duyuluyor.  Ford açıklamasına göre cihazlar elektrik ihtiyacı olmadan hava basıncı üzerinde çalışıyor.

GE yetkilisi Ford ile ortaklık kurma ve çalışanlarını kullanma kararının “özellikle hıza ve kapasitemizi olabildiğince hızlı artırma yeteneğimize dayandığını” söyledi.

Solunum Cihazının Üretimine Destekler

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklaması Ford’un şehirlerarası rakibi General Motors’a , şirketin koronavirüs pandemisi arasında cihazları üretecek kadar hızlı davranmadığı için eleştirdikten sonra Savunma Üretimi Yasası kapsamında solunum cihazı yapmasını emretmesinden üç gün sonra geliyor.

Bir solunum cihazı kendi kendine nefes alamayan hastalara yardımcı olabilir.

Kore Savaşı dönemi tüzüğü ile, bazı Amerikan şirketlerini  koronavirüs salgınının artması karşısında yetersiz arz edilen malzemeler üretmeye emredebilir.

General Motors , ayda 10.000′den fazla kritik bakım solunum cihazı üretim kapasitesine ulaşmayı planladığını açıkladı.

Ford Maske Üretimine Destekleri

Ford’un solunum cihazı üretiminin yanı sıra, solunum ve yüz maskeleri de dahil olmak üzere bu salgının ortasında sağlık hizmetlerinin artırılmasına yardımcı olmak için önemli katkıda bulunuyor.

Ford Nisan ayının başında solunum yetmezliği veya nefes darlığı olan hastaları yardım etmek için şirketin mevcut solunum cihazı tasarımının basitleştirilmiş bir versiyonunun üretimini genişletmek için General Electric  ile çalışmayı başladığını açıkladı.

Ford ayrıca hava temizleyici solunum maskeleri üretmek için 3M ile ortaklık kurdu.

Bu yazımızda sizlere koronavirüs ile mücadele için birçok firma ve buna yenilerde eklenerek sağlık sektörüne hizmet vermeyi hedefliyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here