Fotoelektrik Sensör Uygulama

Fotoelektrik sensörler Otomasyon uygulamalarında kullanım için mükemmel hızlı ve hassasiyetli temassız algılama sağlayarak iş süreçlerinde yüksek ürün kalitesi ve  ürün güvenliğini sağlamaktadır.

Fotoelektrik sensörler farklı muhafaza stilleri, modelleri ve boyutlarda üretilerek birçok  endüstri ve otomasyon uygulamalarında kullanılabilir  ve zor çalışma koşullarında sağladığı hız, kalite ve güvenilirliğe sahiptir. Sensör sektöründe çok çeşitli problem çözme alternatifleri sunduğundan endüstriyel imalat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fotoelektrik Sensörlerin  Endüstrideki Uygulamaları

1. Otomotiv

Otomobil üretim sürecinde her bir parçanın üretim hattı boyunca hassasiyetle taşınması gereklidir ayrıca otomobil parçalarının her biri farklı üretim hattında sırasıyla kaynaklanması, perçinlenmesi ve zamanlamada hiçbir hata olmadan toplanması için her bir istasyonun önünde hızlanması, yavaşlaması ve durması gerekir.

Bu uygulamada kayma ve durma hızını ayarlamak için Fotoelektrik  sensör kullanılabilir. Parlak malzemeler ve yansıtıcı yüzeyi olan malzemeler bu sensörleri etkilemez ve bu sayede birçok endüstriyel işlem için idealdir.

 2. Malzeme Taşımacılığı

Depolarda malların depolanmasını ve aktarılmasını kolaylaştırır. Bu sensör, veri birleştirici güvenilirlik ve verimlilik sağlar ve depolama tesisleri içindeki istifleyici vinçler ve transit nesneler ile kablosuz veri aktarımı ve iletişim kurmanın bir yoludur.

3. Yiyecek ve İçecek

Dolum esnasında ışık dalgaları ile algılama yaparak bakterileri ve yiyeceklerin neden olabileceği hastalık risklerini ortadan kaldırmak için  Şişe kapağı besleme makineleri, şişe kapağı için her şişe kapağını doğru konumda hizalama, basınçlı su, yüksek sıcaklıkta sıvı ve sert kimyasallarla yıkanması hijyenik açısından gereklidir.  Meydana gelebilecek üretim hatası sırasında hata oluşmadan önce hattı  durdurarak  zamandan ve kaliteden doğruluk sağlar.

4. Makine Mühendisliği

Makinalarda hatasız ve güvenli çalışmayı sağlar. Polarizasyon filtreli  Fotoelektrik sensörler , hat üzerinde ve dışında hizalanacak bir taşıyıcının konumunu ışık dalgalarını yayarak tespit eder. Bir taşıyıcı tespit edildikten sonra raylardan başarıyla çıkarılabilir. Bu, taşıma yerleştirme ve çıkarma sırasında hiçbir hata yapılmamasını sağlar.

5. Kapılar, Giriş Kapıları ve Asansörler

Otobüslerde, metrolarda, asansörlerde ve otomatik kapılarda insanların rahatlıkla geçebilmeleri için kapı alanını tarayarak, yaklaşan veya kapı önünde duran insanlar algılanır. Kapı endüstrisinin üreticileri tarafından uzun yıllardır  yüksek hızda, yüksek performans sağladıkları için otomatik kayar kapılarda kullanılmaktadırlar. fotoelektrik sensörler, güvenlik kapılarındaki dış mekan uygulamaları için mükemmel dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here