IPS 200i leuze

IPS 200i Yüksek raflı depolar ve  istifleyici vinç konumlandırma uygulamaları için geliştirdiği küçük kamera tabanlı sensör dür.

IPS 200i’nin amacı otomatik depolarda, palet bölmelerinde hassas konumlandırma sırasında paletlerin veya konteynerlerin nominal pozisyona göre X ve Y yönündeki hassas optik konumlandırması için kullanılır. Meydana gelen X ve Y  Referans konumları  çelik profillerdeki deliklere göre tanımlanmaktadır.

Bu sensör, kalitesi sayesinde yüksek raflı depolama cihazlarının hizalama  sürelerini düşürerek zamandan tasarruf sağlar. IPS sensör kısa süre içinde rafta meydana gelebilecek değişiklikleri ve arızalı tespit ederek öngörülebilir bakım uygulama imkanı sunar.

IPS 200i özelikleri

Entegre internet sunucusu sayesinde global erişim aracılığıyla dünyanın her yerinden tüm önemli verilere rahatlıkla erişilebilir.

Web tabanlı bir araç sayesinde IPS 200i, kolay ve hızlı bir devreye alma ve kullanım sunmaktadır. Cihazın ayarları  kendi üzerinde  gerçekleştirilir, bu da işlemi kolaylaştırır. Aynı zamanda IPS 200i, XML komutlarıyla da yapılandırılabilir veya bilgisayar bağlantısı olmadan sadece iki buton üzerinden devreye alınarak  kullanılabilir.

leuze IPS 200i

Akıllı Ethernet arabirimi (TCP/IP ya da UDP) sayesinde ve planlı PROFINET arabirimi ile müşterinin ağ ortamına doğrudan bir bağlantı kurulabilmekte.

IP 65 koruma sınıfına sahip olan IPS 200i sadece 66 x 43 x 44 milimetre ölçülerinde olması ve 3 taraflı montaj imkanı sayesinde kompakt sensör, istifleyici vinçte esnek bir şekilde hızlı ve kolay montaj imkanı  sağlar.

Standart model, opsiyonel olarak cam mahfazanın bir kapağı ile değiştirilebilen, plastik mahfazanın bir kapağına sahip olan teçhizatı sunmaktadır.

Ortam ışığından bağımsız güçlü kızılötesi LED aydınlatma (Işık Yayan Diyot),  taşıma ve depolama sistemlerinde 600 mm’ye kadar tüm çalışma aralığında esnek bir şekilde kullanılmasını sağlar.

  • Besleme gerilimi U 18 … 30 V, DC
  • Dijital anahtarlama girişi sayısı  3 Adet
  • Dijital anahtarlama çıkış sayısı 5 Adet
  • Kamera çözünürlüğü, dikey 960 pks
  • Kamera çözünürlüğü, yatay 1,280 pks
  • Çalışma aralığı100 … 600 mm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here