Havadaki COVID-19 tespit

Kanadalı bir şirket, havadaki koronavirüsün varlığını gerçek zamanda tespit edip uyarı gönderebileceğini iddia ettiği duvara monte edilebilen bir cihaz geliştirdi.

Kanadalı kontrol Energy şirketi, hava kalitesini gerçek zamanlı analiz ederek COVID-19 varlığını tespit eden BioCloud cihazını piyasa sürdü. Bu cihaz Koronavirüsün erken tespiti ve kontrol altına alınması, yayılmasını sınırlamak açısından harika olabilir.

Duvara monte dilebilen cihaz, testlerden geçerek kullanıma hazırdır. Şirket okullarda, hastanelerde, uzun süreli bakım tesislerinde, uçaklarda, trenlerde ve otobüslerde COVID-19’u tespit etmeye yardımcı olacağını söylüyor.

BioCloud, Havadaki COVID-19 tespit ettiğinde cihaz uyarı vererek hastalığın zamanında kontrol altına alınabilmesi için tesis yöneticilerini patojenin varlığı konusunda bilgilendirecektir. BioCloud, sadece COVID-19’u tespit etmekle kalmaz ayrıca SARS, MERS ve El Ayak ve Ağız hastalığına neden olan diğer virüsleri de tespit edebilir.

Biocloud Bağımsız Olarak Test Edildi

Şirket, BioCloud’un bir dizi laboratuvar testinden geçtiğini ve cihazın havadaki Corona virüsü doğru bir şekilde tespit edebildiğini iddia ediyorlar.

Western Üniversitesi Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Profesörü Dr. David Heinrichs de cihazı test etti. Dr. Heinrichs, “Bu teknolojinin, COVID-19‘a neden olan virüs de dahil olmak üzere bir dizi havadaki patojeni hızlı ve etkili bir şekilde tespit edebileceğine dair hiçbir şüphem yok” dedi.

Kaynak: https://fossbytes.com/new-technology-can-detect-covid-19-in-the-air-in-real-time/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here