4 Google Akıllı Ev Asistanı

Mayıs 2016’dan bu yana kullanımda olan akıllı ev asistanları farklı farklı cihazları kapsayarak gitgide genişleyen bir teknoloji olarak da adından söz ettirmektedir.  Akıllı ev eşyaları içerisinde son derecede de nitelikli bir uygulamayı da ev sahiplerine sağlayarak ev içerisindeki yaşayışlarını fazlasıyla olumlu bir biçimde de desteklemesiyle bilinmektedir. Google Home olarak bilinen akıllı ev asistanı seçenekleri 10 bin cihazdan fazla mekanizmayı desteklemesinden dolayı da son derecede başarılı bir çizgide de ilerlemektedir.

Ev içerisinde bulunan her cihazı yakın bir zamandır kapsamaya başlayan Google Home adlı ev asistanı cihazları; televizyonlar, klimalar, ses sistemleri ve mutfak aletlerini de kapsaması ile biliniyor. Sadece sesle verilen komutlar ile bu cihazların çalışmaya başlaması durumu da ortaya çıkmaktadır.

Sese duyarlı bir biçimde harekete geçecek olan akıllı asistan seçenekleri her geçen gün daha fazla cihazı kapsamaktadır. Bu Google Home olanaklarını kullanarak ev içerisindeki yaşayışlarını daha da kolaylaştırmak isteyecek olan kişilerin herhangi bir marka akıllı cep telefonları ve akıllı evleri olmaları gerekmektedir.

Akıllı ev asistanına Günaydın komutu vermeniz halinde ev içerisinde bulunan ışıkları, fişleri ve su ısıtıcısını devreye faaliyete geçirmiş olabilirsiniz. Aynı zamanda da güne iyi bir başlangıç yapmak adına da Google Home’un sağlayacağı olanaklar arasında trafik durumu ve günün notlarına dair bilgiler de size sağlanacaktır.

Sesli komutları anında uygulamaya koyan Google Home tasarımlarına “Google eve gidiyorum” biçiminde bir talimat vermeniz halinde evin sıcaklığını ayarlamanın yanı sıra aynı zamanda da ev içerisinde bulunan tüm araçları kontrol etmesi durumu da söz konusu olabilecektir.

İşe giderken de Google Home’a haber verilmesi halinde gün içerisinde işte yapacaklarınız hakkında fikir verilmesi söz konusu olacaktır. Aynı zamanda da aklınızın evde kalmaması adına da gereken tüm kontroller Google Home tarafından yapılacaktır.

Henüz sadece İngilizce destek veren Google Home modellerine akıllı ev içerisinde sesli komutlarda bulunmanız halinde tüm teknolojik özelliklerinden yararlanmanız son derecede mümkün bir hale gelecektir. Bu özellikleri bakımından da daha rahat bir hayata sahip olmanız ortaya çıkacaktır. Google Home’u gerek aktif gerekse de pasif olarak kullanılarak istediğiniz an devre dışı da bırakmanız söz konusu olabilecektir.

Google ben gidiyorum biçiminde bir söylemde bulunulması halinde ise hava durumu gibi bilgilere ulaşmanız da kolay bir biçimde gerçekleşecektir. Google Home içerisinde etkin bir faaliyet içerisinde olan farklı farklı asistan seçenekleri de bulunarak sahiplerinin konforlu bir yaşama ulaşmaları konusunda da ne kadar nitelikli olduğu da görülebilmektedir.

Google Home Hub

Google Home Hub

Evin her noktasını kontrol altına almayı sağlayacak olan Google Home Hub; hem sesli hem de görüntülü olarak kullanıcılarını memnun edebilecek potansiyele sahip olması ile biliniyor. Aynı zamanda da Ambiant EQ teknolojisine de sahip olan bu teknolojik ürün herhangi bir kamera ile gelmeyerek gizliliğin korunması konusunda da titiz olan teknoloji meraklılarını da destekleyebilecek düzeyde yer alıyor. 7 inçlik dokunmatik bir ekrana sahip olan Google Home Hub; ev içerisinde konuşulanların da iletilmesi bakımından da ideal bir tercih olarak görülebiliyor. Bu cihazın ses sistemi de kaliteli olmasının yanı sıra WİFİ 5 bağlantısının yanı sıra Bluetooth özelliği ile de adından söz ettiren bir Google Asistanı olarak da ilgi çekiyor.

Google Home

Google Home

5.62 inç boyutunda olan Google Home tasarımı aynı zamanda da silindiri bir hoparlöre sahip olması ile de bilinmektedir. Renkli LED ışıklara da sahip olması ile bilinen Google Home tasarımı müziği kontrol etmek adına da yeterli bir konumda da yer almaktadır. Aynı zamanda da mikrofona sahip olan bir cihaz olarak da bilinmekte olup; mikrofonun gerektiği zamanlarda devre dışı bırakılması durumları da ortaya çıkabilmektedir.

Google Home modelleri farklı renklerde de olabilmekte olup; her akıllı evin dizaynına da uygunluk gösterebilecek biçimde de yer almaktadır. Hoparlör ve ekran etrafında yer alan kısımlar farklı renklerde bulunarak metalik renklerle de teknoloji meraklılarının ilgisini çekebiliyor.

Google Home Mini

Google Home Mini

4 Ekim 2017 tarihinde duyurulan bir akıllı ev asistanı olan Google Home Mini modeli işlevsel olması ile de adından söz ettirmektedir. Mercan renkli modelleri ile son derecede ilgi çeken bir tasarım olan Google Home Mini; 10 cm çapında olan bir teknolojik alet olarak da değerlendirilmektedir. Güç için mikro USB seçeneği ille gereken enerjiyi de kolaylıkla sağlayabilecek boyutta da yer almaktadır. Siyah, beyaz ve mercan renkleri ile de ilgi çeken bir tasarım olarak da değerlendirilmektedir.

Google Home Max

Google Home Max

11 Aralık 2017 tarihinde kullanıma sunulan Google Home Max; stereo hoparlörlerinin yanı sıra kablolu Ethernet adaptörünü de içermektedir. Oldukça gelişmiş bir tasarım olan Google Home Max; otomatik olarak belli saatlerde belli komutlar da verilen bir alarm sistemini de içerebilecek konumda da yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here