Hitachi ABB Enerji Şebekeleri

Hindistan’da Covid 19 nedeniyle şehirde olumsuz hava olmasına rağmen elektrik araç şarj istasyonları için girişimlerde bulunmaya başlıyorlar.  Hitachi ve ABB arasındaki ortak girişimi olan Hitachi ABB Power Grids, şirketinin Hindistan’daki üst düzey yöneticisi elektrikli araç şarj alanında fırsatlar elektrikli hareketliliğe ve akıllı şehirlere odaklanacaktır.

01 Temmuz 2020 Çarşamba günü resmen faaliyetine başlayan Hindistan’da bulunan şirket piyasanın kötü durumda olmasına rağmen umutlu olduklarını söylüyorlar.

Şirketin Genel Müdürü N Venu ET’ye göre “Kısa vadeli bir meydan okuma ve Enerji talebinin sıraya girmesi sadece bir zaman meselesi”. Olduğunu söyledi.

Sadece enerji şebekeleri ile kalmayıp 42 milyon dolar değerinde konvertörü tedarik etmeye başlandı. Bu konvertör ile Hint Demiryollarına elektrikli lokomotifler için kullanılacak. Tüm metro sistemleri operasyonları için şirketin güç şebekesi teknolojisini kullanacaktır.

Şirket bu gelişmelerle birlikte E-Otobüs pazarına girmek için sıfır emisyonlu bir toplu taşıma sistemini test etmek için Hindistan ve Çin arasında artan gerilim ile tarayıcının altına gelen yeşil şirketler tarafından birçok teklif geldi.

Çin 1992 yılında 2.4 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Hitachi-ABB, Çin’den tedarik zincirinde herhangi bir sorun görmese de, Hindistan cephesinde başka operasyonlar taşıma planları yoktur. Covid salgının ortadan kalkmasından sonra piyasa ve Çin ile Hindistan arasındaki ilişkiler ne duruma geleceği merak ediliyor. Bu iki ülke arasında önemli adımlar atılacak gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here