In-Sight D900

Cognex, derin öğrenme teknolojisiyle desteklenerek kolay kurulum sağlayan dünyanın ilk akıllı endüstriyel kamerasını sunar. In-Sight D900, derin öğrenme uygulamalarını çalıştırmak için özel olarak tasarlanmış In-Sight ViDi yazılımı ile çalışan akıllı bir kameradır.

D905 ve D902 akıllı kameralarda sırasıyla 35 fps ve 75 fps kare hızına sahip 5 MPixel ve 2.3 MPixel monokrom CMOS görüntü sensörleri bulunur.

In-Sight D900, fabrika otomasyonunda nesnelerin başarılı ve doğru bir şekilde denetlenebileceğinin olanaklarını genişletir. In-Sight ViDi uygulaması yardımı ile Hızlı ve doğru montaj doğrulaması yapar. Kamerayı kutudan çıkarıp nesneleri tanımlamak için bilgisayara bile ihtiyaç duymadan derin öğrenme teknolojisini erişilebilir hale getirir.

In-Sight D900 aksesuar

IP67 korumaya sahip kamera, yüksek modüler görüş sistemi, uygulamanın özel gereksinimlerini karşılamak için sahada değiştirilebilir ışıklar, lensler, filtreler ve kapak aksesuarlarını içerir. Cognex’teki en gelişmiş donanım olmasının yanı sıra, In-Sight D900’ün yeni bir derin öğrenme tabanlı uygulama türü çalıştırma özelliği onu ön plana çıkarıyor.

In-Sight D900, optik karakter (OCR) okuma özelliği ile zarar görmüş parçaları güvenilir bir şekilde algılamak için yapay zeka teknolojisini kullanır ve önceden tanımlanmış konumlara, parçaların doğru şekilde monte edildiğini onaylar.

In-Sight E-Tablosu Uygulama Geliştirmeye Rehberlik Eder

In-Sight ViDi, derin öğrenme uygulamalarını çalıştırmak için In-Sight elektronik tablo arayüzünden yararlanır. In-Sight elektronik tablosu, fabrika entegrasyonunu kolaylaştırır. Aynı zamanda geleneksel Cognex kural tabanlı vizyon araçlarını (PatMax Redline gibi) ve derin öğrenme araçlarını aynı projede birleştirerek daha hızlı dağıtımlara ve daha hızlı çevrim sürelerine olanak tanır.

 ViDi Detect: hataların ve diğer istenmeyen varyasyonların tespiti

ViDi Detect adlı üçüncü bir araç, karmaşık hata algılama görevlerini analiz etmek için tasarlanmıştır.

Arızalı olanları tanımlamak için doğru parçaların görüntülerinden öğrenebilir. In-Sight ViDi Detect, kusurların görünüşte öngörülemediği durumlarda bile karmaşık parçalarda ve yüzeylerde anormallikler bulmak için idealdir.

Web Tabanlı HMI

In-Sight D900 görüntü sistemi, In-Sight ViDi yazılımı aracılığıyla HMI’lere (insan makine arayüzleri) erişmek için mobil, platformdan bağımsız görselleştirme sunar. Basit bir tıkla, müşterilerin ağ üzerinden bir web tarayıcısı aracılığıyla uzaktan erişilebilen yüksek düzeyde etkileşimli, web tabanlı HMI’ler oluşturmalarına olanak tanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here