INICnet Nedir

Microchip’in INICnet teknolojisi, tek bir kablo üzerinden Ethernet de dahil olmak üzere, birden fazla ses ve video desteğini donanım ve yazılım olmadan yüksek kalite ve düşük gecikme ile otomotiv bilgi-eğlence ağını çözümü dür ve ücretsiz bir ağ yönetim yazılımı olan UNICENS ile birlikte gelir.

Bilgi-eğlence, ses ve akustik gibi uygulamalar araçlarda yeni zorluklar yaratıyor. Özellikle, ses sinyallerinin iletilmesi birçok pahalı donanım ve yazılım bileşeni gerektiren büyük bir sorundur. Bu bileşenler, geliştirme riskini, maliyeti ve geliştirme süresini etkileyen karmaşık ve pahalıdır.

INICnet teknolojisi birden fazla kaynak ile çeşitli dijital ses formatlarını destekleyerek yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli olarak tekbir kablo üzerinden verileri ileterek tam esneklik sağlar.  Ayrıca, Ethernet / IP kanalı, kablosuz (OTA) yazılım güncellemeleri de dahil olmak üzere yazılım indirme ve tanılama olanağı sağlar. Buna ek olarak, araç içi ağın diğer parçaları ile sorunsuz bağlantı sağlar.

Ses, Akustik Ve Bilgi-Eğlence Ağının Dağıtımı

INICnet teknolojisinin yüksek kaliteli hizmet ses / video kanalları INICnet IC veya yalın yazılım tarafından yönetilir. Yazılım 2021’de açık bir ISO standardı olması bekleniyor.

Microchip

Bu nedenle, ağdaki trafiği işlemek için herhangi bir geliştirme ihtiyacı ve lisanslama gerekmez. INICnet teknolojisi fiziksel katman olarak UTP veya koaksiyel (radyo frekansta kullanılan bir kablo türüdür) kablo kullanmaz. Her düğümün benzersiz bir MAC adresi vardır ve Ethernet ile uyumludur. Ayrıca, Ethernet ile ilgili tüm mekanizmaları, adresleme modlarını ve paket boyutlarını destekler. INICnet teknolojisi 50 Mbps veya 150 Mbps iki hız sınıfında gelir, Ethernet kanalı, ISO / OSI modelinin yalnızca ilk iki katmanını kapsamaktadır.

Linux ve QNX için INICnet aygıtlarıyla birlikte kullanılabilen sürücüler Ethernet kanallarının mevcut IP tabanlı sistemlere şeffaf bir şekilde dahil edilmesini edilmesini sağlar.

INICnet teknolojisi ağ kaynağı yönetimi ve ağ yapılandırması, Microchip’in Birleşik Merkezi Ağ Yığını açık kaynaklı UNICENS uygulaması tarafından desteklenir. UNICENS açık kaynaklı ve ücretsiz bir uygulamadır.

INICnet Avantajları:

 • Senkron, ölçeklenebilir çözüm, otomotiv ses ve bilgi-eğlence sistemlerini basitleştirir
 • Ek protokoller veya yazılım yığınları geliştirilmeden / lisanslanmadan maliyeti azaltır.
 • Tek kablo basitliği
 • Entegre ağ yönetimi
 • Paket, akış ve mesaj veri türleri için destek

INICnet Özellikleri:

 • Entegre ağ yönetimi
 • Hızlı ağ başlatma (yaklaşık 120 ms’de tam ağ kullanılabilirliğine kapalı)
 • I2S, USB, SPI, MediaLB, I2C dahil endüstri standardı uygulama arayüzleri
 • Senkronizasyon – aynı saat sistemdeki tüm düğümlerde kullanılabilir
 • Akış verilerinin çip üzerinde anahtarlanması ve yönlendirilmesi
 • ECU güç yönetimi desteği
 • Aynı anda desteklenen birden fazla veri türü: ses, video, paket, mesaj

 INICnet teknolojisi, hem 50 Mbps’de Korumasız Bükümlü Çift (UTP) hem de 150 Mbps’de koaksiyel kablo ile çalışan standartlaştırılmış bir çözüm sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here