istanbul plc kursları

Sürekli genişleyen teknoloji sayesinde PLC Programcılarına olan gereksinimin artması, PLC Programcılığı iyi bir kariyer seçeneği haline geldi.

Başta endüstriyel sektör olmak üzere elektrikli makineler ve sistemler için kontrol programları tasarlamaktan ve süreçleri otomatikleştirmeye çalışmaktan sorumludurlar.

PLC kursları ile İlgilenen öğrenciler İstanbul şehrinde bulunan PLC kursları hakkında firmalar ile iletişime geçerek bilgi alabilirler.

PLC kurslarındaki sertifika programları hem Çevrimiçi hem de Çevrimdışı ortamlarda sunulmaktadır. Çevrimiçi PLC sertifikaları çok popüler ve bu kurslara yönelik eğilim veya talep her geçen gün artıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, sertifika kursları birkaç saatten birkaç aya kadar herhangi bir uzunlukta olabilir.

PLC kursları takip edilebildiğinden, bu kurslar öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini artırmalarına yardımcı olur. Aşağıda İstanbul’da bulunan farklı PLC kurslarını sizler için listeledik.

İstanbul’da PLC kursu Veren Firmalar

1.  Üçüncübinyil

Üçüncü Binyıl, 2008 yılında kurulmuş ve akademi alanında mühendislerden oluşan bir eğitim kurumudur.  Kadıköy ve Mecidiyeköy’de şubeleri bulunan eğitim kurumu, CAD/CAM/CAE, Makine, Mimari, Yazılım, İnşaat, Mesleki Bilişim, Grafik Web ve Video Animasyon ile PLC Elektrik Elektronik eğitimleri vermektedir.

Üçüncü Binyıl, 10 yıldan fazla bir süredir eğitim alanında hizmet vermektedir. Mühendis, yüksek mühendis ve sektörde başarılı eğitmen kadrosu ile birlikte her geçen yıl büyük başarılara imza atmaktadır.

Ucuncubinyil.com web sitesi üzerinden alınabilen kurslar sayesinde, Türkiye’de az sayıda kişinin olduğu konularda uzman olarak, büyük şirketlere girmeniz kolaylaşmaktadır. Bu kişiler, kariyer fırsatlarında da bir adım öne geçerek, yeni işlere yelken açılabilmekte, mevcut bir işte çalışıyorsanız, müdür, şef gibi yönetici pozisyonlarına terfi almanız kolaylaşabilmektedir.

Üçüncübinyil

Mecidiyeköy Şube

Eski Osmanlı Sokak. No:40 Kat:5 Mecidiyeköy/İstanbul

Kadıköy Şube

Caferağa Mahallesi Mühürdar Caddesi No: 50 Kadıköy / İstanbul

Telefon

444 3 111

E-Mail

bilgi@ucuncubinyil.com

Web site: https://www.ucuncubinyil.com

 

2. E-Pronet Plc Eğitimi

E-Pronet Eğitim, otomasyon eğitimi ve danışmanlığı gibi konularda hizmet veren bir firmadır. E-Pronet Eğitim, kurumsal eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamadan önce, kullanım yapınıza göre öncelikli eğitim analizlerini yapmaktadır. Eğitim ihtiyaçlarının tespiti sonrası, sade ve güncel bilgilerle çalışanların eğitim ihtiyaçları giderilmekte ve sorunları en hızlı biçimde çözülmektedir. E-Pronet Eğitim, çalışanların üretimi aksatmayacak şekilde öğrenmesi için eğitim planı hazırlamaktadır.

E-Pronet Eğitim, sadece eğitim alanında değil firmalara özel yazılım geliştirme konusunda da hizmet vermektedir. Üretim yapan fabrikaların sistemlerine özel yazılım geliştirmektedir. Firmaların fabrikaları için makina verilerinin toplanması üretim adetleri, verimlilik hesapları, atıl zaman hesaplamaları gibi konularda analizler yapıp, fabrika üretim verimliliği izleme imkanı sunmaktadır.

Müşterilerinin sistemlerine hangi tip plc, servo, kamera vb. otomasyon ürünlerinin uygun olacağı konusunda da danışmanlık hizmeti verip, seçilen ürünün uygulanması konusunda firmalara destek vermektedir.

E-Pronet Plc Eğitimi

Bursa

Merkez Ofis: Alaaddinbey Mah 629. Sokak Kaan Plaza No:1/B Nilüfer / BURSA

İstanbul

Hukukcular İş Merkezi Anadolu Adalet Sarayı Karşısı Kartal / İSTANBUL

Adana
Mimar Semih Rüstem İş Merkezi Atatürk Cd., 01120 Seyhan / ADANA

İzmir
Megapol Tower Anadolu Cad. Bayraklı / İZMİR

Ankara

ViaTower Plaza Kat:6 Söğütözü / ANKARA

Telefon

0 506 702 88 70

E-Posta: mozturk@chdotomasyon.com

Web site: http://www.e-pronet.com

 

3.  Akademi Otomasyon

Akademi Otomasyon, 2015 yılında otomasyon alanında proje ve eğitim konularında hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir firmadır. Merkezi İstanbul olan bu firma, otomasyon sistemleri üzerinde özgün projeler gerçekleştirmeyi hedefleyenlere destek olmaktadır. Firma, gerekli insan gücü yetişmesine katkıda bulunurken, müşteri memnuniyeti ve ülke menfaatleri gibi değerleri ön planda tutmaktadır.

Firma, proje ve Ar-Ge çalışmalarına oldukça önem vermektedir. SQL C# Depo, Motion Control, Dikey Yatay Paketleme Makine, Press Otomasyon, SCADA, Silo Dozajlama ve Tartım gibi birçok uygulama alanlarında hizmet vermektedir.

Akademi Otomasyon ayrıca, Temel Seviye S7-1200 PLC Kursu, Siemens S7-1200 İleri Seviye PLC Kursu, Siemens S7-1200 Temel Seviye PLC kursu, Beckhoff PLC ile Structured Text (ST), Siemens S7-1200 Temel Seviye PLC kursu, Siemens S7-1200 İleri Seviye PLC Kursu gibi eğitimler vermektedir. Bu eğitimler ile kullanıcıya programlama yeteneği kazandırmayı amaçlanmaktadır.

Akademi Otomasyon

Adres:

Prof. Nurettin Mazhar Öktel Sk No:10 Daire:12 Merkez, 34381 Şişli / İstanbul

Telefon

0 212 485 44 32

E-Posta: egitim@akademiotomasyon.com.tr

Web site: https://www.akademiotomasyon.com

 

4. Tesla Akademi

Tesla Akademi, Elektrik, Elektronik Otomasyon, Arduino, PLC, PLC Programlama eğitimleri veren bir kurumdur. Bu eğitimler dışında, Proje ve Danışmanlık Hizmetleri de sunmaktadır. Firma, 2012 yılında kurulmuştur. Firmanın merkezi, İstanbul – Beşiktaş’tadır.

Tesla Akademi, insanın ana unsur olduğunu düşüncesiyle yola çıkmıştır. İnsan gelişimine yatırımın asıl yatırım olduğunu bilerek çalışmaktadır.

Elektrik – elektroniğin hayatın akışında içerisinde ve merkezin olduğunu ön görmektedir. İnsansız araçlar, robotların günlük hayatımıza girdiği bu teknolojik çağda, her gün yeni bir elektronik otomasyonun yapıldığını belirmektedir.

Firma, çalışanları, iş ortakları, müşterileri ve öğrencileri ile Dünyayı iyi yönde değiştirdikleri inancıyla büyüyerek çalışmaya devam etmektedir.

Tesla Akademi

Adres:

Yıldız Mahallesi Asariye Caddesi Sinan Paşa Mescidi Sokak No:4 Beşiktaş, İSTANBUL

Telefon:

0 212 951 00 82

E-mail: bilgi@teslaakademi.com

Web site: https://teslaakademi.com

 

5. PLC Egitim

PLC Eğitim & Danışmanlık, kişiye ve kurumlara özel olarak, otomasyon ve PLC eğitimi veren İstanbul merkezli, eğitim & danışmanlık firmasıdır.  Firma, 15 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Devreye alma bilgilerini ve arıza tespit gibi birçok tecrübelerini, PLC meraklılarıyla paylaşmaktadır.

PLC eğitimi ile gelişen ve değişen PLC ve SCADA teknolojilerine uygun bir eğitimler veren firma, tüm tesislerde istihdam edilmiş veya edilecek teknik personellere yönelik uygulamalı Otomasyon ve PLC eğitim hizmetleri sunmaktadır.

PLC Eğitim & Danışmanlık, kurumsal olarak otomasyon ve PLC eğitim almak isteyenlere, eğitim sınıfı açılmasını beklemeden, istedikleri tarihleri belirtiklerinde, eğitim planlaması yapabilmektedir. Firma talep ederse, otomasyon ve PLC eğitimine ek olarak bakım personeli için elektrik kursu, otomatik kumanda kursu da sağlamaktadır. Bu sayede, firmanın bakım personelinin, otomasyon sistemde bulunan PLC, kumanda ve elektrik arızalarına hızlı ve yerinde müdahalede bulunmasını sağlamaktadır.

Plc Egitim

Adres:

Çağlayan Mahallesi, Vatan Caddesi, No: 25/6 Kağıthane / İstanbul

Telefon:

0 555 433 54 70

E-mail:  info@plcegitim.com

Web site: http://plcegitim.com/plc-kursu

 

6. Endüstri Okulu

Endüstri Okulu, iyi eğitimli çalışanların bir şirketin başarısını belirleyen en önemli faktör olduğu düşüncesiyle yola çıkmış İstanbul merkezli bir eğitim firmasıdır. Endüstri Okulu, kazanılan becerilerin ve uzmanlık bilgisinin, şirketleri, rekabetçi ve yenilikçi yaptığı düşüncesiyle hizmet vermektedir. Endüstri Okulu, Dünya Standartlarında endüstriyel kurslar organize etmektedir.

Endüstri Okulu, müşterinin özel ihtiyaçlarını belirleyip, ihtiyaca göre eğitim konsepti belirlemektedir. Bu sayede, firmaların hedeflerine ulaşmasında yardımcı olmaktadır. Eğitimler, sertifikalı ve pratik deneyimi olan uzmanlar tarafından yürütülmektedir. Endüstri Okulu, Siemens Türkiye ile partnerlik yapmıştır. Bu doğrultuda, Sitrain kurslarının satış ve organizasyon yetkisine sahiptir.

Endüstri Okulu eğitim planlamalarını, eğitim ihtiyaçlarının tespiti, teorik eğitim, uygulamalı eğitim süreci, değerlendirme ve sertifikasyon süreçleriyle yönetmektedir.

Endüstri Okulu

Adres:

Yakacık Çarşı Mah. Yakakent Cad. No: 23/B B Blok İç Kapı No: 30 Kartal / İstanbul

Telefon:

(0 216) 451 88 25

(0 542) 141 10 42

E-mail:  merhaba@endustriokulu.com

Web site: https://endustriokulu.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here