legrand Netatmo

Avrupalı elektrik firması Legrand akıllı ev cihazları üreten fransız şirketi Netatmo’yu  satın aldıklarını duyurdu .

Netatmo 2011 yılında Fransa’da kurulan  yaklaşık 225  çalışanı ile birlikte güvenlik kameraları, termostatlar ve güvenlik sistemleri gibi  akıllı ev cihazları üreten bir şirkettir. Piyasada 1,3 milyon aktif ürünü bulunan şirket yılda  51 milyon dolar satış yapmaktadır.

Legrand Netatmo firmasını’da bünyesine dahil ederek  akıllı ev pazarındaki varlığını daha fazla güçlendirmeye devam edecek ayrıca legrand  kendi ev  ürünlerinin yanına Netatmo’nun 1,3 milyon aktif ürünlerini’de  kendi bünyesine dahil ederek  gelecek yıllarda  daha fazla akıllı ev teknolojisini genişletmeyi planlıyor.

Netatmo bünyesinden bulunan 130 mühendis kadrosu  ile beraber  yapay zeka,  yazılım ürünlerinin  entegrasyonu ve uzman kadrosunuda Legrand’ın Ar-Ge ekiplerine sunacak

Netatmo’nun Kurucusu ve CEO’su Fred Potter şunları ekledi:  “Netatmo’nun Legrand tarafından satın alınması, akıllı evlerin gerçeğe dönüştürülmesine ve mümkün olduğunca çok insan tarafından benimsenen çözümlerimizi görmemize yardımcı olacak. Ekiplerimiz, kullanıcılarımıza en iyi akıllı ev deneyimini sunmak için yeni ürünler geliştirmeye ve mevcut ürünleri aynı özenle güncellemeye devam edecek. ”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here