LG Electronics 370 W

Güney Kore’de bulunan LG Electronics firması tarafından üretimine başlanan. PV üreticisi, Premium modül üretimini genişletmek için Güney Kore’deki üretim operasyonlarını modernize etmek istiyor. Ayrıca yeni bir 400 W + panel ürününü duyurdu. Bu yeni ürün ile %21 ‘e kadar verimlilik ile bu teknolojiden yararlanmak istemektedir.

Güney Koreli PV modülü üreticisi olan LG Electronics, Premium güneş paneli işini genişletme çabalarının bir parçası olarak,% 21.4 verimlilikle 60 hücreli, 370 W modül ürünü başlattı. 2021 yılının ilk çeyreğinde yeni modüller sunmayı planlıyor.

2021’in ilk çeyreğinden itibaren, tesiste 400 W’ dan fazla çıkışa sahip yeni bir modül üretecek. Gumi, Güney Kore’deki üretim hatlarını yükseltmeyi planlıyor, böylece gelecek yıldan daha yüksek performanslı modüller üretebiliyorlar.

Teknolojinin, yarım hücreli panellerin ve shingled modüllerin avantajlarını birleştirdiği söylenmektedir. LG firması, asgari hücre aralığı ile performansı artıran “asfaltlama” teknolojisine güveniyor.

LG Electronics Güneş Enerjisi Başkan Yardımcısı Michael Harre “Güneş enerjisi işimizde sürdürülebilir büyüme sağlamak ve küresel enerji geçişinin bir parçası olmak için üretim hattımızı modernize etmeye karar verdik” ve “Gelecek yıllarda teknolojik olarak lider, güvenilir ve yüksek verimli Premium fotovoltaik ürünlerle geleceği şekillendirmeye devam etmek ve dünya çapında sürdürülebilir enerji üretiminin zorluklarının üstesinden gelmek istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here