Sensormatic

Son dönemlerde tüm dünyanın savaştığı Covid-19 sebebi ile insanlar teknolojik çözümler üretmek için daha fazla çalışıyorlar. Bu yoğun çalışmalar artık meyvesini vermeye başladı. Pandemi süresince sosyal mesafeyi koruma çok önemli. Yoğunluk ölçümü, sosyal mesafe kuralı belirleme cihazları ve güvenlik çözümleri üzerine çalışmalar yapan Sensormatic markası bu konuda kendini gayet geliştirmiş ve ortaya harika sonuçlar çıkartmış.

Mağaza Yoğunluk Ölçümü ve Vücut Isısı İzleme Ne İşe Yarar?

Giriş kapısına yerleştirilen ekranlarla doluluk oranı gösterilir. İnsanlara içeri girip girmeyeceği ve içeri girmek için ne kadar beklenmesi gerektiğini bildiririlir. Peki bu sistemler nasıl çalışır?

Yoğunluk Ölçümü Cihazı

Sonuç odaklı yoğunluk ölçüm cihazları AVM koridorları, mağazalar, spor salonları, marketler, oteller, kafeler ve restoranlar gibi yoğun insan trafiğine sahip alanlarda yoğunluk ölçümü yapılmasını sağlamaktadır. Cihaza gelen veriler sayesinde kolay bir şekilde kişi sayısı otomatik olarak takip ediliyor.

Yoğunluk ölçümü cihazı; kişi yoğunluk ölçümü yaparak eş zamanlı sonuçlar veriyor. İçeride kaç kişi olduğunu ve içeriye kaç kişinin daha girebileceğini gösteriyor olması yoğunluğu anlık ve kolay olarak takip edilmesini sağlıyor. Ayrıca tak ve çalıştır özelliğine sahip sistemlerin kurulumu da basit.

Kamera ile yoğunluk ölçümü yapan ve kişi sayısını  gerçek zamanlı analiz eden ve tak-çalıştır özelliğine sahip cihaz, mekanda kaç kişi olduğunu ve kaç kişinin daha girebileceğini ve ne kadar süre beklenmesi gerektiğini görsel olarak da sunuyor.​​​​

Yoğunluk Ölçümü Cihazı-2

Sosyal Mesafe Kuralı

COVİD-19 salgınının daha da yayılmasının önüne geçmek için önlemler alınmaya devam etmektedir. İçişleri Bakanlığının bu süreçte yayınladığı genelge içeriğine göre insanların sürekli uğradığı alanlar olan alışveriş mecralarında; market ve mağaza yoğunluk ​​​​​​ölçümü yapılması ve bu ölçümlerde metrekare yoğunluk ölçümü baz alınarak doluluğun % 10 olması gerektiği belirtilmişti. Elektronik güvenlik sistemleri ile pandemi çözümleri, yüzde üzerine yoğunluk verileriyle müşteri alınmasını sağlamakta ve sağlık açısından risk faktörünü azaltmaktadır.

Market ve mağazalarda en yoğun olan bölüm kasalar olmaktadır. Özellikle bu alanlarda kişi yoğunluk ölçümü yapılması ve kişilerin arasında en az bir metre sosyal mesafe kuralı uygulanması gerekir. Ayrıca vücut ısısı izleme, olası bulaşma ihtimalini minimuma indirmede etkilidir.

Yoğunluk Ölçümü Cihazı-1

Elektronik Güvenlik Sistemleri ile Pandemi Çözümleri

Mağaza ve marketlerde, içerideki insan sayısını ve bu kişilerin sosyal mesafeyi koruyup korumadığını kontrol etmek mağaza yoğunluk ölçümü ile mümkündür. Ancak metrekare olarak büyük alanlarda çok fazla iş gücü gerektirmektedir. Bu iş gücü sağlanmış olsa da sosyal mesafeyi koruma uzaklığı gözden kaçırılabilir.

Sensörler ve kamera ile yoğunluk ölçümü kolaylıkla yapılıyor. Sensörler vücut ısısı izleme konusunda hem iş gücünü düşürüyor hem de daha güvenli bir denetim sağlıyor. Elektronik güvenlik sistemleri ile pandemi çözümleri konusunda kaliteli hizmet sunan Sensormatic web sitesi aracılığıyla hizmet vermektedir. Sensormatic elektronik güvenlik hizmetleri ve mağaza yoğunluk ölçümü cihazları için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here