Sinamics S210

Siemens, Simotics S-1FK2 motorlar ile beraber kullanılmak üzere özel olarak Sinamics S210 tasarlamıştır. Yüksek manevra kabiliyetine, denge ve konum hassasiyetine sahip olan Sinamics S210,  50 ila 750 watt arasında değişen  güç  aralığıyla bir çok servo uygulamasında ihtiyacı karşılamaktadır.

Sinamics S210 servo sürücü 1 faz 220V, 3 faz 220V ve  400V besleme seçeneklerine sahip, endüstri sektöründe paketleme, pres besleme ve paletleme gibi yüksek performans gerektiren makinalar için özel olarak tasarlandı.

Simatic S7-1500 plc’lere ve  daha yüksek seviye kontrol cihazlarına Profinet üzerinden bağlanarak ve tek bir tuş ile parametrelerin hızlı ve kolay programlanması kullanıcılara hızlı mühendislik sağlar.

Sürücü ile motor arasında frenleme kablosu, güç kablosu ve sinyal kabloları için ayrı ayrı kabloların kullanılmasına gerek kalmadan tek bir  Kablo Bağlantısı OCC kablo kullanılarak avantaj sağlamaktadır.

Çalışanı ve  makinayı korumayı hedefleyen Entegre güvenlik fonksiyonları STO (Güvenli Tork Kapalı) ve SS1 (Güvenli Durdurma 1) ‘ı içerir. Her ikisi de PROFIsafe, STO kullanılarak ek olarak bir terminal kullanılarak çalıştırılabilir. Sinamics S210’a bir  Webserver entegre edilerek  devreye alınma aşaması kolaylaştırılır.

Sinamics S210 geliştirilen akıllı kontrol algoritmaları ile beraber, yüksek dereceli enkoder sistemi ve düşük rotor ataleti ve yüksek aşırı yük yeterliliği kombinasyonu ile servo motorlarda olağan üstü hareketli performans ve hassasiyet sağlar. Ayrıca Siemens TIA portal yapısına uyumlu olması ile birlikte  PLC ve  sürücü gibi farklı ürün gruplarının tek bir yazılım altında toplayarak sistemin  kontrolüne ve ayarlanmasına olanak sağlıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here