Schneider Modicon M262

Schneider Electric’in Modicon M262, EcoStruxure Makine Üreticileri için genel IIoT’ye olan mimaride önemli bir yapıya sahip olan, son derece akıllı ve esnek bir makine kontrolörü cihazıdır.

Bu Modicon M262 ile, hem bağlı ürünlere hem de kritik veri analizi uygulamalarına bağlanan bir kenar denetleyicisi olarak bu mimarinin orta seviyesinde yer almaktadır. Akıllı cihazlar ile önemli performans verilerini toplar, bu verileri makine performansını optimize etmek için kullanır. Bu verileri eğilimleri tahmin etmek için analiz eder.

5 adede kadar artırılabilen Ethernet portu sayesinde, işletmenize, üretim hattınıza, ERP, MES ya da SCADA‘ya, OPC UA, PackML veya SQL gibi açık protokollerle kolay entegrasyon sağlanabilir. Modicon M262 aynı zamanda hem veri sağlayarak hem de veriye erişerek analitik dostudur, böylece operatörler hem operasyonel verimliliği artırabilir hem de benzeri görülmemiş üretkenlik sağlayabilir.

Açık sayısallaştırma çerçevesi, makine üreticilerinin buluta gömülü bağlantı yolu ile üretkenliği ve rekabet gücünü artırmasına olanak sağlamaktadır. Bu makine üreticileri artık ülkelerini terk etmeden binlerce kilometre uzakta makineleri koruyabilir ve hatta yeniden programlama yapılabilir. Bu cihazlar ile birlikte dijitalleşme, esneklik ve koruma sağlar.

Modicon M262 kontrol cihazları, direkt bulut bağlantısı ve dijital hizmetler sağlamak için IIoT protokollerini ve şifrelemesinde kullanır.

IIoT, dünya genelindeki endüstriyel makinelerin teknik desteği için son kullanıcı talebini hızlandırıyor. Makine Asistanı ile modicon M262 denetleyicisi gibi IIoT’ye hazır yeni sayısallaştırılmış teknolojiler, uzak makinelere siber güvenlik bağlantısı, veri yönetimi ve görünürlük sağlayarak bu gereksinimi karşılamaktadır.

Modicon M262 Uygulama Alanları

  • Lojik ve Hareket uygulamaları gerektiren makineler için tasarlanmıştır.
  • Çok yönlü bir kontroldür, özellikleri sayesinde fabrikadaki makineye ve makinenin buluttaki verilerine erişilebilir.
  • Dahili Güvenlik kapasitesi sayesinde zorlu güvenlik uygulamalarına hızlı cevap verebilir.
  • Malzeme Taşıma, Kaldırma, Yiyecek ve İçecek , Elektronik ve Tekstil, Paketleme gibi segmentlerde makineye adapte olacak şekilde dizayn edilmiştir.
  • Modicon M262, gömülü bulut bağlantısı ile tasarlanmış ve gönderilmiştir. Ağ geçidi gerektirmez. Bu sayede mühendisleri uzak son kullanıcı sitelerine göndermek zorunda kalmadan güvenli bir şekilde hem genel ekipman verimliliğini hem de tahmini bakımı yönetmek için makine üreticilerine kapı açmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here