erkab marin kablo

Marin kablo nedir sorusuna yanıt olarak, bu kaliteli kablo modellerinin gemi ve tekne gibi deniz taşıtları için üretildiğini belirtebiliriz. Türkiye kalite standartlarından imal edilen marin kablo oldukça uzun ömürlüdür. Son derece kaliteli ve yüksek performanslı olan marin kablolar bu kapsamda sadece Türkiye’de değil dünya çapında tercih ediliyor. Pek çok özellikleriyle dikkat çeken bu kablo türleri şık ve estetikli dizaynıyla profesyonel deniz yolu firmaları tarafından da tavsiye ediliyor. Liman, tersane gibi alanlarda haberleşme ve enerji sistemlerinde tercih edilen marin kablo bu kapsamda geniş bir kullanım sahasına sahiptir. Marin kablolar tuzlu su, yüksek nem ve soğuğa karşı maksimum düzeyde dayanıklılık gösteriyor.

Marin Kablonun Özellikleri

Marin kablo, diğer kablolardan ayıran en temel özelliklerinden biri yüksek performansa sahip olmasıdır. Maksimum düzeyde kalın dizayna sahip olan bu lider kablo türleri en zorlu durumlarda dahi yıpranması ve deforme olması söz konusu değildir. Marine kabloların temel özelliklerinden biri de soğuk suya, tuzlu suya ve yüksek nem düzeyine kadar son derece dayanıklı olmasıdır. Sıradan tersane kablolarından farklı bir tasarıma sahip olan bu kablolar bu doğrultuda uygun ortamda kullanıldığı takdirde kalitesini uzun yıllar boyunca sürdürebiliyor. Bu kablolar pek çok kablo türlerine oranla daha düşük bir maliyet sunuyor.Bu doğrultuda firmaların maliyet bakımından da tasarruf etmesini sağlıyor. Üretim aşamasında, alev testlerine tabi tutulan kablolar, geç alev alma özelliğine sahip Halogen free özelliği ile, yangın durumunda zehirli gaz salınımı yapmaması ile artı bir fayda sağlamakta.

Marin Kablonun Avantajları

Marin kabloların, işletmeler açısından da birçok avantajlar sunduğunu belirtebiliriz. Marin kablo her renk tonundan üretilebiliyor. Bu doğrultuda firmalar tercihi doğrultusunda dilediği renk tonundan sipariş verebiliyor. Marin kablolar profesyonel kablo tipi olduğundan güvenle kullanılabilir. Bu kablolar sıradan kablolardan farklı olarak gemiz ve tekne haricinde denizcilik alanında birçok farklı sahalardan da kullanılabiliyor.

Haberleşme sisteminde de marin kablolar tercih ediliyor. Ayrıca son yıllarda ülkemizde üretimi hızlanan karavan endüstrisinde de tercih edilmektedir. Elektronik ve elektrik kapsamında yer alan marin kablo ayrıca uygulanışı ve söküm işlemi son derece kolaydır. Karmaşık bir dizayna sahip olmadığından uygulanışı dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir. Marin kablolar uygulandığı alanda pozitif bir hava meydana gelmesini sağlar.Bu doğrultuda gemi, tekne, yatların daha pozitif bir görünüm elde etmesini sağlar.

Gemi Tipi Kablo (marine kablo) ve özel kabloların üretimini gerçekleştiren Erkab Kablo, sektörün öncü firmalarından. Hem Türkiye, hem de dünyanın dört bir yanına üretimi ile büyümekte, kalite standartlarını korumaktadır. Türk Loydu, Bureau Veritas, RINA gibi sertifikasyonları sağlamakta ve isteğe özel üretim ile pazara hizmet vermektedir.

Erkab Kablo hakkında daha fazla bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.erkab.com.tr/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here