Maxell Iot Güç Kaynağı

Maxell, 10 Haziran 2020’de LPWA ile uyumlu afet önleme / altyapı izleme için bir IoT güç kaynağı sistemi geliştirdiğini duyurdu. Satışlar aynı yılın 1 Temmuzunda başlayacak.

Afet önleme için geliştirilen sistem ELTRES, ZETA, Sigfox ve LTE-Cat.1 kablosuz ağları destekleyen ve harici yazılım geliştirmeye ihtiyaç olmayan bir IoT güç kaynağı sistemidir. Ayrıca, yüksek yıldırımlara karşı korunma için bir yıldırım koruma ünitesi takılabilir.

3V, 5V, 12V çıkış voltajı aralığına sahip IoT güç kaynağı, çeşitli sensörlere güç sağlayabilir. Soğuk hava koşullarında (-20 derece) destekler ve kararlı bir güç kaynağı sağlayabilir.

Baz istasyonlarında kolay kurulum, iletişim maliyeti, güç tasarrufu performansı ve benzeri gibi ihtiyaçlara uygun bir iletişim yöntemi benimsenmesi mümkündür.

Çeşitli fonksiyonlar ile donatılmış güç kaynağı, iki tip normal / acil durum modu arasında geçiş yapabilirsiniz. Her iki modda da ölçüm ve iletişim sıklığı değiştirilebilir. Örneğin, normal çalışma sırasında her 1 saatte bir ve acil durum sırasında her 5 dakikada bir ölçüm / iletişim için kullanmak mümkündür.

Afet önleme, çok yönlü güç kaynağı ek olarak, bir analog ölçüm fonksiyonu ile donatıldığından, her bir voltaj / akım algılama yöntemine (4 ila 20 mA, 0 ila 5 V) göre sensör ölçümü için de kullanılabilir.

IoT güç kaynağı aynı zamanda ani akımı kontrol ederek ve aralıklı güç kaynağını kontrol ederek Güç tasarrufu sağlanır. Her bir sensöre ve iletişim cihazına gerektiğinde güç sağlanabileceğinden, tüm sistem yalnızca birincil batarya kullanılarak uzun süre çalıştırılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here