Microsoft Robotik Süreç Otomasyonu

Microsoft 2014 yılında Bill Gates tarafından kurulmuş olan şirket yeni adımlara yelken açmaya hazırlanıyor. Microsoft sözcüsü Charles Lamanna Perşembe günü şirketin Lamanna’nın “Microsoft için büyük bir adım” olarak nitelendirdiği bir hareket olan Yunan başkent Atina’da Robotik Süreç Otomasyon geliştirme merkezi kurmayı planladığını duyurdu.

Duyuru, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ve koronavirüs pandemisinin ortasında yabancı sermaye çeken Yunan yüksek teknoloji şirketlerinin temsilcileri ile yapılan video konferans sırasında yapıldı.

Yunanlı şirket Softomotive ve Yunan Silikon’u mayıs ayının başlarında, Microsoft ve Applied Materials, Mitsotakis’in ülkenin yüksek teknoloji alanındaki gelişimi için bir dönüm noktası momenti olarak adlandırdığı bu iki şirketi satın aldı .

Mitsotakis, “Bu, gerçekten ülke için çok zor bir zamanda ortaya çıkan gerçekten büyük bir gelişme” dedi.

Yunan Başbakanı Ekaterini Sakellaropulu, bu hedeflerimiz doğrultusunda “Girişimlerimizin ortamını desteklemek ve ülkeye daha fazla sermaye çekeceğini öngörüyor. Yeni işler yaratacak ve yurtdışındaki Yunan girişimlerinin ekosistemini sergileyecek koşulları yaratmak için çok daha fazlasını yapabileceğini gösteriyor. ”

Mitsotakis, Yunan şirketlerinin artan başarılarının gençleri dikkatlerini özel şirketlere yöneltmeye teşvik edeceği ve hükümetinin ülkenin “girişimcilik ekosistemini” desteklemek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı umudunu da dile getirdi.

Girişimcilik ekosistemi bireylerin kendi işini ve iş yerlerini kurabilmeleri için gerekli olan ortamı hazırlamasıdır. Ancak bazı açıklamalara göre belli bir coğrafyayı paylaşan, birbirleri ile ilişkili kişilerin iş fikirlerini destekleyen ve kolaylaştıran unsurlar sunmasıdır.

Microsoft’un Girişimcilik Ekosistemi Amaçları

  1. Girişimcilik finansmanı ve finansmana erişim imkanı
  2. Devlet politikaları belirlenmesi
  3. Kamu girişimcilik programları hazırlanması
  4. Girişimcilik eğitimi verilmesi
  5. Araştırma, geliştirme ve teknoloji transferi
  6. Ticari ve yasal altyapı oluşturulması
  7. Pazarın açıklığı belirlemek
  8. Fiziksel altyapı uygun hale getirmek
  9. Kültürel ve sosyal normları belirlemek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here