MXview endüstriyel ağ

Lider ağ altyapısı çözümleri sağlayıcısı Moxa, MXview endüstriyel ağ yönetimi yazılımı için MXview Wireless eklenti modülünü piyasaya sürdü. MXview, ağları görselleştirerek, BT dışı personelin işlemleri basitleştirmesine ve ağ çalışma süresini iyileştirmesine yardımcı olarak ağ yönetimini kolaylaştırıyor.

Endüstriyel ortamın dönüşümüne ve artan sayıda Wi-Fi uygulamasına yanıt olarak, yeni MXview Wireless eklenti modülü, akıllı üretimde hem statik hem de dinamik kablosuz uygulamaların farklı gereksinimlerini karşılar. Temel olarak güvenilir ağ iletişimi ve tek bir pencereden gerçek zamanlı ağ yönetimi ile işletme sahipleri, operasyonel verimliliği artırmaya ve maksimum sistem çalışma süresi elde etmeye odaklanabilir.

MXview ile kablolu ağ yönetimindeki deneyimden yararlanan yeni piyasaya sürülen MXview Wireless eklenti modülü, Wi-Fi uygulamalarından en iyi şekilde yararlanmak için oluşturuldu.

MXview Çalışma Yapısı

Bu modül sayesinde, artık kablosuz ve kablolu ağlar tek bir ana ekran üzerinden görüşebilecek. Bu sayede, modülü kullanan bir fabrikanın ağ koşulları hızlı bir şekilde anlaşılabileceği gibi ağ yönetimi de çok daha kolay hale gelecek.

Modül sahip olduğu Romaing oynatma işlevi sayesinde, kullanıcıların bir olayı tekrarlamak için müşterinin 30 gündeki dolaşım geçmişini işlemesine olanak veriyor.  Moxa tarafından geliştirilen MXview’in bu iki işlevi sayesinde; otomatikleştirilmiş fabrikaların, akıllı lojistiktlerin ve diğer akıllı uygulamaların artan gereksinimi kolayca karşılanabilir duruma geliyor.

Kullanıcılar, bağlantı modellerini izleyebilir ve herhangi bir sorun hakkında bilgilendirme sağlamak için uyarı ayarlarını özelleştirebilir. Bu özellik de, mühendislerine yerinde sorun gidermesini hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayarak maksimum ağ kullanılabilirliği sağlar.

MXview Wireless eklentisi, kullanıcıların kablosuz bağlantıların durumunu ve bağlantı değişikliklerini bir bakışta görmelerini sağlamak için dinamik bir topoloji görünümüne sahiptir. Ayrıca, otomatikleştirilmiş araçlar sürekli olarak tesis çevresindeki farklı AP’ler arasında dolaştığından, kullanıcılar yalnızca müşterinin kablosuz bağlantısını kontrol ederek aracı kolayca bulmak için ağ topolojisini tesisin bir zemin haritasının üzerine yerleştirebilir. Bu sayede, arızalı bir istemci cihazını belirlemeye çalışırken çok zaman kazanılmasına yardımcı olur.

MXview ve MXview Kablosuz Eklenti Modülünün Avantajları

  • Ağ cihazlarını ve fiziksel bağlantıları otomatik olarak keşfeder ve görselleştirir.
  • Özelleştirilebilir tetik eşikleri ile anında uyarılar sağlar.
  • OT/IT sistemlerine kolayca gömülür.
  • Kablolu ve kablosuz ağ durumuna genel bakış için tek izleme ekranına sahiptir.
  • Cihaz bilgileri ve performans göstergesi çizelgeleri sunar.
  • Dinamik topoloji görünümü, kablosuz bağlantıların durumunu ve bağlantı değişikliklerini bir kolaylıkla izlenebilir.
  • İstemcilerin dolaşım geçmişini gözden geçirmek için görsel, etkileşimli dolaşım oynatma işlevine sahiptir.

Son Söz

Moxa, herkesi bu endüstriyel ağ yönetimi yazılımının gücünü deneyimlemeye teşvik etmek için özel bir promosyon programı da başlattı. Kullanıcılar 31 Aralık 2021 tarihine kadar, MXview için MXview Wireless eklenti modülünü etkinleştirerek bir yıl boyunca ücretsiz olarak MXview Wireless eklentisinin keyfini çıkarabilirler. Promosyon ve ayrıntılar için Moxa web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here