Philips Hue Play HDMI Sync Box nedir

Philips Hue HDMI Sync Box, akıllı dekoratif aydınlatma ürünleri arasında yer alan ve video izlerken veya oyun oynarken televizyonunun etrafında senkronize bir şekilde ışıklar yanıp söndüren sistemdir. Philips Hue HDMI Sync Box, Ev sinema sisteminizin HDMI kablolarından gelen video sinyallerini işleyerek TV ekranınızdaki görüntüleri Hue ışıklarınızla senkronize eder.

Philips Hue Play HDMI Sync Box, farklı ışık renklerini; bilgisayarınıza, Mac ekranınıza veya televizyonunuz ile senkronize eden, ışık çubuklarıyla birlikte geliyor. Philips Hue HDMI Sync Box, etrafınızdaki Hue ışıklarını ekranınızdaki görüntüyle hassas bir şekilde senkronize ederek izlediğiniz her şeyin sürükleyiciliğini artırmaktır. Senkronizasyon ne kadar doğru ve kesin olursa, deneyim o kadar sürükleyici olur.

Philips Hue Play HDMI Sync Box Nasıl Çalışır?

Philips Hue ışıklarını televizyonunuzun arkasına yapıştırıp, kılavuzdaki adımları izleyerek kurulum adımlarını tamamlamanız gerekiyor. Televizyonunuzu açtığınız zaman; Philips Hue HDMI Sync Box, televizyonunuzun güç durumunu algılayarak kendini açacaktır. Ardından cep telefonunuza indireceğiniz, Hue Sync uygulaması ile üç farklı moddan birini seçerek kullanıma başlayabilirsiniz.

Hue Sync uygulaması

Video, müzik ve oyun modlarından birini seçtikten sonra; yoğunluğu ve parlaklığı da ayarlayabilirsiniz. Yoğunluktaki yapacağınız ayarlamalar ile kademeli olarak daha fazla renk solmasını görebileceğiniz gibi, aşırı modu seçerek solarak geçen bir renk geçişi yerine anında bir diğer renge geçiş sağlatabilirsiniz. Video ve oyun ön ayarları TV’deki görüntüleri Hue ışıklarınızla senkronize etmeye odaklanırken, müzik ön ayarı ışıklarınızı sesle senkronize eder.

Philips Hue Play HDMI Sync Box, HDMI girişlerinden birine bağlı bir cihazın açıldığını algıladığında girişleri otomatik olarak değiştirmek için tasarlanmıştır. Örneğin, Apple TV’nizi bir HDMI girişinde izliyorsanız ve bağlı PlayStation 4’ünüzü açarsanız, Senkronizasyon Kutusu otomatik olarak PS4 girişine geçer. Daha sonra yerleşik ve bağlı Nintendo Switch’inizi açarsanız, Sync Box o girişe geçer. (Hue Sync uygulamasında tüm HDMI girişlerinizi yeniden adlandırabilirsiniz, böylece hangi cihazın hangi HDMI girişine bağlı olduğunu hatırlamanıza gerek kalmaz.)

Hue Sync HDMI device

Sonradan takılmayan, aynı anda takılı olan iki video kaynağı arasında geçiş yapmak istediğinizde Hue Sync uygulaması üzerinden geçiş sağlayabilirsiniz.

Philips Hue Play HDMI Sync Box Özellikleri

Philips Hue Play HDMI Sync Box ile akıllı ışıklarınızı ekrandaki TV içeriğinizle senkronize edin. Dört HDMI girişi, medya cihazlarınızı, Philips Hue Play HDMI Sync Box bağlamanıza izin vererek, izlediğiniz veya dinlediğiniz içeriğe yanıt veren ve bunları yansıtan renkli akıllı ışığın hızlı ve kesintisiz bir görüntüsünü sağlar. Philips Hue Play HDMI Sync Box özellikleri şunlardır:

  • Philips Hue ışıklarınızı TV ekranınızla senkronize edin

Philips Hue Play HDMI Sync Box ile sürükleyici bir medya deneyimi yaratın ve ışıklarınızın ekranınızdaki içerikle senkronize olarak dans etmesini, yanıp sönmesini, kararmasını ve parlamasını sağlayın.

  • Hızlı ve kusursuz ışık deneyimi

Işıklarınız TV ekranınızdaki içerikle senkronize olurken sıfır gecikme yaşayın. İster film, ister müzik veya oyun oynuyor olun, gerçekten sürükleyici bir medya deneyimi yaratın. Philips Hue Play HDMI Sync Box ile en sevdiğiniz içeriği daha önce hiç olmadığı gibi izleyin.

  • Herhangi bir Hue renk özellikli ışıkla kullanın

Philips Hue Play HDMI Sync Box, tüm Philips Hue White ve renkli ambiyans ampulleri veya armatürleri ile çalışır. Kurulumunuza 10 adede kadar Philips Hue renk uyumlu ışık ekleyerek medyanıza hayat verin ve sürükleyici aydınlatma efektlerinin keyfini çıkarın.

  • 4 adede kadar HDMI cihazı bağlayın

HDR10+, 4K veya Dolby Vision’ı destekleyen Philips Hue Play HDMI Sync Box kutusunda, oyun konsolları veya akış cihazları gibi medya cihazlarını Hue sisteminizle senkronize etmek için bağlamanıza olanak tanıyan dört HDMI girişi bulunur.

Philips Hue Play HDMI Sync Box, TV ekranınızda hangi cihazın aktif olarak oynatıldığını algılar ve otomatik olarak ona geçer. Bunları ve diğer ayarları Hue Sync mobil uygulamasında veya Philips Hue Play HDMI Sync Box üzerindeki eşitleme düğmesini kullanarak yapılandırın.

  • Kurulumu ve kullanımı kolay

Hue Bridge‘inize kolayca bağlanın ve senkronizasyon kutunuzu herhangi bir TV ve herhangi bir HDMI cihazı ile hemen kullanın. Eğlence deneyiminizi ve Philips Hue Play HDMI Sync Boxunuzu; uygulama, ürün üzerindeki kontrol düğmesi, herhangi bir kızılötesi TV uzaktan kumandası veya sesinizle, istediğiniz şekilde kontrol edin.

  • Uygulamadaki ayarları kişiselleştirin

Eğlence medya deneyiminizi kendiniz yapın. Efektlerin parlaklığı ve hızı gibi ışık ayarlarınızı değiştirmek ve varsayılan başlangıç ​​ayarlarını tanımlamak için uygulamayı kullanın.

  • Hue Bridge ile akıllı ışıklarınızı özelleştirin ve Philips Hue Play HDMI Sync Box’a kaydedin

Akıllı aydınlatma sisteminizin kalbi olan Hue Bridge, Hue White ve renkli ambiyans akıllı ışıklarınızı uygulamanıza ve Philips Hue Play HDMI Sync Box’a bağlayarak, senkronizasyon sırasında ışık ayarlarınızı özelleştirmenize ve kaydetmenize olanak tanır.

  • Yüksek kaliteli video formatlarını destekler

Philips Hue Play HDMI Sync Box, 4K, Dolby Vision ve HDR10+ ile uyumludur ve Philips Hue akıllı ışıklarınız size çevreleyen aydınlatma sağlamak için senkronize olurken, evde alabileceğiniz en yüksek kaliteli görüntünün keyfini çıkarmanızı sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here