Phoenix CONTACTRON Pro

Modüler hibrit yol vericiler, kablolamayı ve güvenlik entegrasyonunu basitleştiren hibrit motor yol vericilerdir. Hibrit motor yol verici ürünler kategorisinde, en son geliştirilerek piyasaya sürülen ürünlerden biri de CONTACTRON Pro’dur. CONTACTRON Pro, 24 V gücü hızla dağıtan, e-stop etkinleştirme sinyalini köprüleyen ve yardımcı kontak modülleri ekleyen bir T-bus arka panel sistemine sahiptir.

Yardımcı kontak modülleri, motor durumunun geri bildirimine ve kendinden sızdırmaz motor devrelerinin uygulanmasına izin verir. PSR-MC38 güvenlik rölesi ile kullanıldığında CONTACTRON Pro, tek bir arayüz üzerinden bir SIL 3/PLe acil durum kapatma grubuna kolayca izin verebilir.

Modüler hibrit motor yol vericiler, yüksek sistem kullanılabilirliği ve kolay kullanım ile eş anlamlı ürünlerdir. Phoenix Contact tarafından piyasaya sürülen; CONTACTRON Pro, basit güvenlik entegrasyonu ve modüler genişletme seçenekleri sunan yeni ürün yelpazesidir.

Modüler Hibrit Yol Vericilerin Avantajları

Hibrit teknolojisine dayanan bu ürün;  işlevsel güvenlikte daha fazla basitlik, yüksek düzeyde sistem kullanılabilirliği ve komplikasyonsuz kullanım için oldukça avantajlıdır. Modüler hibrit motor yol vericilerin avantajlarını inceleyelim.

  • Giriş yönü güvenlik rölesi sayesinde acil durdurmadan sonra DIN ray konnektörleri aracılığıyla kolay grup kapatma özelliğine sahiptir.
  • Hibrit teknolojisi ile 10 kat daha uzun hizmet ömrü sayesinde yüksek sistem sürekliliği sağlar.
  • Ekonomik DIN ray konnektörü ile kablolamadan dolayısıyla paradan tasarruf edersiniz.
  • Opsiyonel röle modülü sayesinde motor durumu hakkında güvenilir geri bildirim sağlar.

Modüler Hibrit Yol Vericilerin Özellikleri

Modüler hibrit yol veriler hakkında bilgi sahibi olup, avantajlarını inceledik. Modüler hibrit motor yol vericiler, sektörde oldukça heyecan uyandıran ve sürekli yeni eklenen özellikleri sayesinde oldukça avantaj sağlayan bir ürün olmaya devam ediyor. Modüler hibrit yol vericileri özelliklerini inceleyelim.

Kolay Grup Kapatma

Giriş yönü güvenlik rölesi, ürünün performans seviyesine ulaştıktan sonraki ekstra bir aşım durumunda; acil durdurma özelliğinin devreye girerek, bağlı motorların güvenli bir şekilde durdurulmasını sağlar. Bu durum, işlevsel güvenliği çok kolay hale getirir.

Yüksek Sistem Kullanılabilirliği

CONTACTRON Pro, hibrit teknolojisi ile on kat daha uzun hizmet ömrü sağlar. Aşınmayan katı hal teknolojisi ve sağlam röle mühendisliğinin bir kombinasyonu sayesinde daha fazla sistem kullanılabilirliğini deneyimlemenizi sağlar.

Kolay Kullanım

Ekonomik DIN ray konnektörü ile kablolama zahmetinden tasarruf edersiniz, bu da paradan tasarruf etmeniz anlamına gelir. Kolay sinyal devre geçişinin (24 V güç kaynağı, topraklama ve etkinleştirme) artı kontrol kontaklı genişletmelerin avantajlarından yararlanın.

Güvenilir Geri Bildirim

Ürün, motor durumu hakkında ek geri bildirim sağlar. Opsiyonel bir röle modülü sayesinde, ileri çalışma veya geri çalışma gibi motor durumunu güvenilir bir şekilde tespit edebilirsiniz.

CONTACTRON Pro Hakkında Ek Bilgiler

Contactron Pro ürününde; DIN ray konnektörünü kullanarak, ek kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan tüm çıkış yönündeki hibrit motor yol vericilerin acil durdurma grubu kapatmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca tüm modüller sistem güç kaynağından beslenebilir. Opsiyonel yanıt modülü, kontrol odasından motor durumunun izlenmesini sağlar.

Kaynak: https://www.phoenixcontact.com/online/portal/us?1dmy&urile=wcm:path:/usen/web/corporate/Press/press_information/2ad1857a-0679-4c43-8e14-6b3cbce3b1b7

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here